طریقه صحیح راه اندازی دوربین مدار بسته

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا به این وسیله دوربین مدار بسته مناسب نیازتان را انتخاب و راه اندازی دوربین مدار بسته را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، بنابراین توسط افرادی که متخصص نیستند سردرگم نخواهید شد. شما می توانید از متخصصان و سایر افرادی که در این حوزه تخصص دارند نیز کمک بگیرید و اگر سوال دیگری داشتید از آن ها بپرسید.

آنچه که باید برای راه اندازی دوربین مدار بسته بدانید

1. چیزی که نیاز دارید را بخرید:

همانطور که می دانید هر کسب وکاری به دوربین های امنیتی متفاوتی نیاز خواهد داشت. برخی از کسب وکارها اصلا نیازی به این دوربین ها ندارند. بانک ها بیشترین نیاز و فروشگاه های دیگر ممکن است کمترین نیاز را به دوربین های امنیتی داشته باشند. به عنوان مثال یک آرایشگاه ممکن است تنها به یک دوربین نیاز داشته باشد. برخی از کسب وکارها به دوربین های dummy نیاز دارند. به همین خاطر قبل از اینکه بخواهید چنین دوربین هایی را برای کسب وکار خود خریداری کنید باید از خود بپرسید: من واقعا به چه چیزی نیاز دارم؟ هدف من از خرید چنین دستگاه هایی چیست؟

2. دوربین ها را در موقعیت مناسبی نصب کنید:

خوب حالا باید به این فکر کنید که آیا دوربین در موقعیت مناسبی قرار گرفته است؟ می خواهید صورت یا پشت سر فرد را هم ضبط کنید؟ دوربین هایی که برای مقاصد مانیتورینگ به کار می روند باید بالاتر از سطح چشم باشند و دید بیشتری به فرد بدهند. دوربین هایی که برای شناسایی و تشخیص به کار می روند باید در سطح چشم باشند تا تصویر بهتری از صورت فرد ضبط شود.

3. دوربین و لنز مناسبی خریداری کنید:

توانسته اید لنز مناسبی برای خود خریداری کنید؟ برخی از افرادی که می خواهند کار نصب را خودشان انجام دهند از پکیج های دوربین های امنیتی استفاده می کنند. این پکیج هامعمولا 4 دوربین دارند که همه آن ها لنز گسترده و عریض یکسانی دارند و نمی توان آن ها را تنظیم نمود؛پس بهتر است از فرد متخصصی که دانش این کار را دارد و دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته را طی کرده باشد کمک بگیرید. لنزهای عریض و گسترده تنها می توانند کار مانیتور را انجام دهند. این لنزها را نمی توان برای تعیین و شناسایی چهره افراد به کار برد زیرا تصویر واضحی از فرد ارائه نمی کنند. شواهد بدون وجود تصاویر با کیفیت نمی تواند به دردتان بخورد.

4. ضبط کننده ویدئوی دیجیتال(DVR) مناسبی برای خود انتخاب کنید:

اگر ضبط تصاویر زنده از اهمیت بسیار زیادی برای شما برخوردار است پس بهتر است رزولوشون خاصی را برای دوربین خود مدنظر داشته باشید. دوربین ها 4 سطح رزولوشون فنی مختلف دارند. کیفیت های بالاتر در برگیرنده D1 و سپس 2CIF، CIF و QCIF است. کیفیت رزولوشن باید در برابر سرعت ضبط متعادل گردد تا به اهداف با کیفیت تری رسید. تصاویر زنده به حداقل رزولوشون 25 فریم بر ثانیه نیاز دارند. توصیه می کنیم دوربین هایی که برای تعیین و شناسایی چهره افراد به کار می روند ، رزولوشون 2CIF را حداقل داشته باشند و بالاترین نرخ فریم را ارائه نمایند. دوربین های مانیتورینگ نیز بهتر است حداقل از کیفیت CIF استفاده کنند. DVR باید از این ملزومات پشتیبانی کند. بیشتر سازندگان DVR بیان می کنند که به اهداف نرخ فریم و رزولوشون مورد نظر شما دست یافته اند اما برخی از آن ها واقعا کاری که نیاز دارید را انجام نمی دهند.

5.سعی نکنید اینکار را خودتان انجام دهید:

برخی از افراد بر این باورند که نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته ساده است اما این طرز فکر درست نیست. فناوری های CCTV به سرعت در حال گسترش است و اگر در مورد تجهیزات به روز شده اطلاع نداشته باشید و ندانید چه پیشرفت هایی اخیرا در حوزه فنی انجام شده است با مشکل مواجه خواهید شد. البته شما می توانید یک کیت تهیه کنید و از راهنمای دستی اش بهره مند شوید اما مطمئن هستید که این دقیقا همان چیزی است که نیاز دارید؟ مطمئنید که برایتان به خوبی کار می کند؟ چه مدت زمانی را می خواهید صرف راه اندازیش کنید؟ آیا ارزشش را دارد؟ در این شرایط ممکن است نتوانید نصب  و راه اندازی دوربین مدار بسته را به درستی انجام دهید و هزینه پرداخت شده را از بین ببرید. یک فرد حرفه ای می تواند به صورت تخصصی در این شرایط به شما کمک کند.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه آموزش خدمات دوربین مدار بسته بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات نصب دوربین مدار بسته

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل نصب و نگهداری دوربین مدار بسته را فرا بگیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار نصب دوربین مدار بسته نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

منبع : سایت wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟