خطرات سایبری برای امنیت ساختمان هوشمند

خطرات سایبری برای امنیت ساختمان هوشمند

حملات سایبری موفق به سونی، که یکی از بزرگ ترین شرکت های شناخته شده ی جهان است و اساس آن تکنولوژی های دیجیتال است موجب انتشار اطلاعات حساس بسیار و تاخیر در باز شدن فیلم ها توسط سونی شد. همه اینها شاید ظاهرا ارتباطی با اتوماسیون ساختمان نداشته باشد اما زنگ خطری در راستای به زانو در آمدن صنایع است . در این مقاله امنیت ساختمان هوشمند را بررسی می کنیم.

مخاطرات امنیتی ساختمان هوشمند

ما دانستیم که ساختمان ها در مقابل حملات سایبری آسیب پذیر هستند. آنها نه تنها می توانند هدف اصلی باشند، بلکه آنها اغلب به راحتی “درب دیگری” برای یک شبکه گسترده IT در سازمان هستند. حمله موفقیت آمیز به انبار هایی در ایالات متحده باعث شد که بتوانند پس از دسترسی به سیستم تهویه شرکت ،به اطلاعات ثبت شده ی مشتریان دسترسی پیدا کنند. تحقیقات نشان می دهد که در آمریکا، حدود بیش از 90 درصد از ساختمان های بزرگ (یعنی ساختمان هایی با بیش از نیم میلیون فوت مربع فضا یا حدود 50،000 مترمربع) دارای سیستم اتوماسیون و کنترل ساختمان (BACS) می باشند و بسیاری از آنها تا حدودی در معرض خطر هستند.

چگونگی آسیب های ساختمان هوشمند

آنچه قابل توجه است این است که در بسیاری از حملات موفق به ساختمانها یا زیرساخت ها، مشکل کمتری در سیستم های حفاظت سایبری نسبت به عملکرد و نگهداری سیستم به وجود آمده است.به طور مثال، در محل هدف قرار گرفته شده ، زنگ هشدار وجود داشته است ، اما تا زمانی که بیشترین آسیب اتفاق بیافتد، عمل نکرده است.آخرین حمله به دفتر گوگل درسیدنی ، استرالیا به علت استفاده از نسخه قدیمی تر پلت فرم Tridium بوده است.

جلوگیری از تهدید امنیتی ساختمان هوشمند

بسیاری از سازمان ها ، روش ها و اسلوب عملکرد های مؤثری را برای چنین مواقعی ندارند، این به این معنا است که هنوز در سازمان های مشابه، خدمات ساختمانی و فناوری اطلاعات تمایل به کار در دنیای مجزا و موازی وجود دارد.
همه اینها با این حقیقت که سیستم های BACS در فضای ابری نیز اقداماتی انجام می دهند ،آمیخته شده است . تقریبا تمام تهیه کنندگان اصلی BACS و سیستم های مدیریت انرژی ساختمان (BEMS) ، دست کم یک گزینه را برای تحلیل های مبتنی بر فضای ابری ارائه می دهند و توانایی دسترسی و مدیریت از راه دور ساختمان های چندگانه که در خارج از صنایع به یک مساله بسیار مهم تبدیل شده است و طبق گفته ها نسبت به امنیت حساسیت بسیار بالایی را دارند ، ضروری می دانند . فضای ابری مزایای فنی، اجتماعی و مالی را به همراه دارد، اما افزایش خطر قابل توجهی نیز با آن همراه است، زیرا گسترش عمومی قابلیت های فناوری اطلاعات از طریق ساختمان ها و دستگاه ها، فرآیندی است که توسط internet of things به سرعت در حال توسعه است.

تهیه کنندگان اصلی سیستم های BACS در مورد راه حل های چالش برانگیز عمومی صحبت می کنند و شرکت هایی مانند Lynxspring اعتبار خوبی در این زمینه کسب کرده اند. در انگلستان موسسه مهندسی و فناوری IET) ) در ماه نوامبر 2014 ، قانونی برای امنیت سایبر در محیط ارائه کرد.

حملات سایبری می تواند به دلیل انگیزه های سیاسی، ایدئولوژیک و مالی و یا ترکیبی از آسیب رساندن عمدی به اموال دیگران و بدخواهی باشد. در کنار تمام امتیازات موجود ، ساختمان های اصلی همچنان آسیب پذیر هستند، به ویژه هنگامی که آنها با سازمان های برجسته، خصوصی یا عمومی مرتبط باشند.

مطالعه در امنیت ساختمان هوشمند

ما در کلاس های آموزش هوشمند سازی ساختمان در زمینه ی خطرات / فرصت های ساخت سیستم های اتوماسیون، بیشتر تهدیدات سایبری و راه هایی برای کنترل و مقابله با آن را مد نظر قرار می دهیم .این مطالعه همچنین به سایر روند های اصلی که به تغییرات در زمینه نمایه و دیدگاه های اتوماسیون ساختمان مربوط است، می پردازد که شامل توسعه سیستم های هوشمندتر HVAC ، (یا انتشار مستقیم یا بر مبنای VRF)،افزایش “خانه های هوشمند”که یک اطمینان خاطر ایجاد شده در بازار BACS در ساختمان های تجاری است و همچنین اهمیت رشد تجزیه و تحلیل ساختمان ، داده های بزرگ و افزایش چشمگیر بازیکنان جهانی جدید، به ویژه در کشورهایی مانند چین و هند ، می باشد.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه هوشمند سازی ساختمان بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات هوشمند سازی ساختمان

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل مباحث هوشمند سازی ساختمان را فرا بگیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش هوشمند سازی ساختمان و امنیت ساختمان هوشمند آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار هوشمند سازی ساختمان نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    پشتیبانی در واتساپ
    تماس با آموزشگاه
    تماس با آموزشگاه