آموزش نصب ضبط و باند خودرو

ضبط و باند خودرو یکی از لوازم پرکاربرد در فروش و نصب لوازم جانبی ماشین می باشد این سیستم ها با توجه به گوناگونی و برندهای مختلف ابهاماتی در نصب دارند از این رو آموزشگاه پایتخت فناوری با تشکیل کلاس های آموزش نصب ضبط و باند خودرو اقدام به تربیت نیروی مجرب برای بازار کار نموده است آموزش ها به صورت عملی و هماهنگ با بازار کار می باشد و در پایان دوره به کارآموزان گواهینامه فنی ارائه می گردد.

سرفصل ها

logo gold سرفصل مطالب دوره نصب ضبط و باند خودرو

آموزش مقدماتی برق خودرو

آموزش نقشه خوانی سیم کشی خودرو

آموزش نصب ضبط های CD

آموزش نصب ضبط های فلش خور و CD

آموزش نصب ضبط های فلش خور

آموزش نصب تیوتر بر روی پخش

آموزش نصب پخش های مارشال

آموزش نصب پخش های پایونر

آموزش نصب پخش های اینفینیتی

آموزش نصب پخش های کنوود

آموزش نصب پخش های مکس ریدر

آموزش نصب باندهای روی درب خودرو

آموزش نصب باندهای فابریکی

آموزش نصب باندهای طاقچه ای

آموزش نصب طاقچه های چوبی

آموزش نصب ساب ووفر

آموزش نصب آمپیلی دو کانال و چند کانال

آموزش نصب دوربین دنده عقب

آموزش نصب زنون

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

آموزش نصب ضبط و باند خودرو

  • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
  • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
  • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
  • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
  • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
  • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

هزینه ها

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
نصب ضبط و باند خودرو 1,900,000 1,300,000 2,200,000
سوالات متداول

طول دوره نصب ضبط و باند خودرو 15 الی 20 ساعت به مدت یک هفته می باشد (زمان کلاس تا یادگیری کامل با توجه به شرایط کارآموز نامحدود می باشد).

بله ، کلاس ها هم در تایم صبح برگزار می شود و هم در تایم بعد از ظهر و کلاس ها جامع هستند و هم به صورت تئوری و هم به صورت عملی برگزار می شوند ولی بیشتر تایم کلاس به صورت عملی در کارگاه می باشد

بله ، کلاس ها ویژه بازار کار هستند و به صورتی هست که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار بشود،ضمن این که آموزشگاه پشتیبانی آموزشی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره اگر کارآموز با هر مشکلی مواجه شد می تواند حضوری مراجعه کند و یا طی تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای کارآموزان شهرستان کلاس های فشرده وجود دارد که کارآموزان هر روز پشت سرهم برای کلاس ها تشریف می آورند(مدت زمان و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ فرقی با دوره عادی ندارد فقط کارآموزان به جای اینکه سه روز در هفته برای کلاس تشریف بیارن هر روز برای کلاس تشریف میارن)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه مستقر شوند(خوابگاه فاصله کمی با آموزشگاه داشته و کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه برای یک ما مبلغ 300000تومان الی 500000تومان می باشد و برای یک شب 25000 تومان الی 45000 تومان بسته به اتاقی که انتخاب می شود)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد،پس از دوره کارآموزان از طریق پورتال آموزشگاه به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و پس از قبولی در آزمون های تئوری و عملی برای آن ها گواهینامه مهارتی صادر می شود که این گواهینامه بین المللی هست و در سایر کشورها هم معتبر می باشد.

اطلاعات بیشتر

در این مقاله به بررسی و آموزش نحوه نصب اسپیکر خانگی و کامپیوتر به ضبط خودرو می پردازیم .افرادی که می خواهند هزینه ی کمتری متحمل شوند و یا می خواهند با سلیقه و نظر خود سیستم صوتی را بر روی خودرو نصب کنند، خودشان سیستم صوتی را نصب می کنند.دلیل آن هرچه که هست باید گفت که نصب سیستم صوتی خودرو کار بسیار راحتی است. سیستم صوتی خودرو معمولاً دارای یک استریو است که گاهی آن را ریسیور یا بخش اصلی نیز می نامند.برای بعضی از افراد سیستم صوتی خودرو به معنای ریسیور استریو نیست بلکه به معنای دو یا چند باند و سایر قطعاتی است که اغلب امپ و ساب ووفر را نیز شامل می شود.اما برخی دیگر از افراد ریسیور استریو را به تنهایی یک سیستم صوتی برای خودرو می دانند.

سازگاری قطعات با خودرو

همه ی ریسیور استریوها و باندهای خریداری شده باید با خودروی موردنظر سازگار باشند و به راحتی در فضایی که برای سیستم صوتی در نظر گرفته شده است جای گیرند.

برای مثال، دریچه ی استریوی بعضی از خودروها بسیار کوچک است درحالی که دریچه ی استریوی برخی دیگر بزرگ است و گاهی double DIN نامیده می شوند.

هنگامی که قطعات سیستم صوتی را تهیه می کنید حواستان باشد که همه ی قطعات، مهارهای سیم و براکت ها متناسب با مدل و فضای خودرو خریداری شوند.

مرحله ی 1 : جداسازی قاب استریو

                                        نصب ضبط و باند خودرو

برای این که بتوانید استریو را بیرون بیاورید باید ابتدا قاب پلاستیکی که آن را احاطه کرده است بیرون آورید. برای این کار باید محل قرار گرفتن پیچ هایی که آن را در جای خود نگه داشته اند را بیابید.

گیره هایی فلزی نیز وجود دارند که آن را به داشبور متصل کرده اند بنابراین باید آن را به طرف بیرون بکشید تا از داشبورد جدا شود. مراقب باشید که به داشبورد آسیبی وارد نکنید.

مرحله ی 2 : استریو را بیرون بیاورید

                                      باند خودرو

قبل از اینکه شزوع به کار کنید اتصال کابل منفی را با باتری قطع کنید. اکنون که چهارچوب استریو را جدا کرده اید خود استریو به طور کامل در دسترس است.

پیچ هایی را که در چهار گوشه ی استریو قرار دارند باز کنید. ریسیور را به طور کامل بیرون نکشید و نگاه کنید که کدام سیم به کدام قسمت وصل است.

معمولاً سه سیم به ریسیور استریو متصل هستند: یک سیم برق که مستقیماً به باتری ماشین وصل می شود، یک سیم آنتن که یک سر آن به ریسیور و سر دیگر آن به آنتن ماشین وصل می شود، و سیم اصلی ریسیور به همراه مهار که به همه ی بلندگوهای خودرو وصل می شود.

(هر سیم دارای مهار دو قسمت دارد؛ یک قسمت به ریسیور و قسمت دیگر به بلندگوهای ماشین متصل است. هردو قسمت سیم به همدیگر وصل هستند.)

همانطور که گفتیم دو سیم به استریو وصل هستند یکی سیم آنتن و دومی سیم دارای مهار. گیره های مهار را به طرف پایین فشار دهید و سیم متصل به استریو را جدا کنید. سپس سیم آنتن را هم جدا کنید.

مرحله ی 3 : سیم کشی ریسیور استریو

                         سیستم صوتی خودرو

اولین کاری که باید انجام دهید این است که مهار سر سیم های سیستم صوتی را نصب کنید. بیشتر استریو ها در کنار خود دارای مهار سیم هستند که با بیشتر خودروها سازگاری دارد.

وجود مهار سیم نصب سیستم صوتی را بسیار آسان تر می کند. سیم های دارای مهار بین ریسیور استریو و بلندگوها اتصال برقرار می کنند. بسته به مدل خودرو، ممکن است لازم شود که برای سیم آنتن نیز مهای تهیه کنید.

سیم های ماشین را با سیم های دارای مهار جدید جفت کنید. هر سیم با سیم هم رنگ خود جفت می شود. سیم های دارای رنگ های متفاوت وضایف متفاوتی نیز دارند.

بهتر است نمودار سیم کشی که همراه با استریوی جدید ارائه شده است را مطالعه کنید زیرا گاهی سیم های استریو با رنگ کد گذاری نشده اند و باید جفت آن ها را پیدا کنید.

اگر می خواهید ساب ووفر نصب کنید اکنون باید سیم آبی/ سفید کنترل از راه دور پشت استریو را به آمپلی متصل کنید. هنگامی که سیم ها را به یکدیگر متصل کردید بهتر است آن ها را گرما داده و لحیم کنید تا اتصالشان محکم باشد.

سعی نکنید که فقط سیم ها را به یکدیگر بپیچانید و سپس روی آن را با نوار عایق بپوشانید، زیرا این چسب با گذشت زمان شل می شود و سیم ها با یکدیگر برخورد کرده و اتصال کوتاه به وجود می آید.

مرحله ی 4 : نصب استریوی جدید

                          سیستم صوتی

اکنون که سیم کشی را به طور کامل انجام دادید با استفاده از یک بست کمربندی حجم وسیعی از سیم های پشت استریو را مرتب کنید.

اگر قصد دارید که ساب ووفر هم نصب کنید اکنون وقت مناسبی است که سیم های RCA را از ریسیور استریو به آمپلی متصل کنید (این سیم ها باید از سیم برق دور باشند تا نویز ایجاد نشود).

سیم آنتن را به پشت استریو وصل کنید. باید محل اتصال مهار به استریو را در ذهن خود نگه داشته باشید و آن را به همان قسمت متصل کنید.

معمولاً سیم های برق نیز در لا به لای سیم های مهار قرار دارند در غیر این صورت یک کابل جدا گانه است که باید آن را نیز به پشت استریوی جدید وصل کنید.

اکنون که کار سیم ها به اتمام رسیده است ابتدا براکت را داخل داشبورد بگذارید و سپس ریسیور استریو را به آرامی به طرف داخل هل بدهید. هنوز همه ی پیچ ها را وصل نکنید.

ابتدا سیم منفی باتری را به جای خود بازگردانید، سپس بعد از این که ماشین را روشن کردید سیستم صوتی را امتحان کنید که مشکلی نداشته باشد.

اگر همه چیز رو به راه است پیچ هایی که باز کرده بودید را به همان قسمت ها ببندید و قاب دور آن را نیز اضافه کنید و آن را محکم به داشبورد متصل کنید. نصب سیستم صوتی به طور کامل انجام شد.

نکته : همه ی اتومبیل ها و سیستم ها با یکدیگر تفاوت هایی دارند بنابراین مطمئن شوید که دستورالعمل های اتومبیل و ریسیور جدید را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که روش نصب شما صحیح و مناسب است.

همیشه در هنگام کار با قطعات الکترونیکی خودرو نظیر سیستم صوتی و یا دیگر قطعات اتصال باتری اتومبیل را قطع کنید.

دوره آموزش نصب ضبط و باند خودرو به صورت عملی در کارگاه های مجهز آموزشگاه پایتخت فناوری به صورت صفر تا صد برگزار می شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + پانزده =

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟