دزدگیر اماکن چیست

دزدگیر اماکن چیست

دزدگیر اماکن چیست ؟ دزدگیر اماکن را می توان در دسته سیستم های اعلام سرقت دسته بندی کرد این سیستم هوشمند با استفاده از تجهیزات مختلفی که بر روی آن نصب می شود می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد که عمده کاربرد دزدگیر اماکن در اعلام سرقت می باشد و از جمله کاربردهای آن می توان به اعلام حریق (با نصب دتکتور بر روی آن) نیز اشاره کرد اولین دزدگیر اماکن در سال 1342 در ایران توسط آقای محمد تقوی اختراع شد این سیستم در آن زمان می توانست وقوع سرقت را اعلام کرده و به صورت خودکار با پلیس تماس بگیرد که می توان گفت در نوع خود اختراع کاملی بوده است بعدها با توسعه این سیستم لوازم دیگری نیز قابلیت نصب بر روی این دستگاه پیدا کردند که از جمله آنها می توان به شوک سنسور برای اعلام شکست شیشه توسط سارق، دتکتور اعلام حریق، مگنت، پدال و… را نام برد.

دزدگیر اماکن چیست

دزدگیر اماکن همچنین مجهز به باطری پشتیبان می باشد که این سیستم را در زمان قطعی برق روشن نگه می دارد تنها مشکلی را که برای این سیستم ها می توان امروزه نام برد خطای آنها (آلارم بی مورد) می باشد که شرکت های زیادی در سدد کمتر کردن این خطاها هستند و تا حدودی اکثر آنها به موفقیت هایی در زمینه کم کردن آلارم اشتباه رسیده اند ولی همچنان این مشکلات دامن گیر این سیستم ها می باشد که بخشی از آنها نیز بدلیل نصب غیر اصولی و خارج از دانش توسط افراد نصاب می باشد.

امروزه دزدگیر اماکن در سه مدل معمولی، با تلفن کننده خط شهری، و با تلفن کننده سیم کارتی ساخته می شوند که امکانات زیادی بر روی هرکدام از آنها وجود دارد بطور مثال در دزدگیر های دارای تلفن کننده می توان سیستم ها را از راه دور روشن و خاموش نمود و یا خروجی رله ای را فعال و غیر فعال کرد تا وسیله ای برقی توسط آن روشن و خاموش شود، نصب دزدگیر اماکن در تمامی سازمانها امری ضروری می باشد چنان که اداره اماکن در اکثر موارد برای بازدید و تایید مکان برای راه اندازی مشاغل نصب این سیستم را در لیست ملزومات خود دارد.

 

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه دزدگیر اماکن بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات نصب دزدگیر اماکن

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل نصب دزدگیر اماکن را فرا گیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش نصب دزدگیر اماکن آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار نصب دزدگیر اماکن نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟