عیب یابی ماشین لباسشویی

عیب یابی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی است، چرا که همه می خواهیم که لباس ها، ملحفه ها و پتوهای تمیز داشته باشیم. از آنجایی که تقریبا همه ما دستگاه پشتیبان و جایگیزینی نداریم، زمانی که لباسشویی خراب می شود بسیار آشفته می شویم. در این مقاله چند مورد از مسائلی را که می توان در عیب یابی ماشین لباسشویی بررسی کرد، گفته ایم.

یکی از دوره ها در رشته تعمیرات آموزشگاه پایتخت فناوری ، دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی است که در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی نیز آموزش داده می شود. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

عیب یابی ماشین لباسشویی – موارد قابل بررسی

در زمان استفاده از دستگاه ماشین لباسشویی مشکلات متعددی ممکن است رخ دهد. بررسی تمام این مشکلات از حوصله این مطلب خارج است اما برخی از رایج ترین آن ها در ادامه برای شما خواننده گرامی آورده شده است:

تکان خوردن لباسشویی در حین کار

طبیعی است که ماشین لباسشویی شما در طول یک چرخه شستشو لرزش و کمی حرکت داشته باشد، اما وقتی با صدای بلند شروع به جهش می کند یا زیاد حرکت می کند، این نشان می دهد که مشکلی در ماشین لباسشویی شما وجود دارد که باید تعمیر شود.

شایع ترین علت این مشکل زمانی است که ماشین لباسشویی روی زمین قرار ندارد. برای رفع این مشکل، بررسی کنید که آیا ماشین لباسشویی شما تراز است یا خیر. اگر نه، پاها را طوری تنظیم کنید که در جای خود ثابت باشد. اگر این دلیل مشکل نیست، دلیل احتمالی بعدی معیوب بودن میله‌های تعلیق است. گاهی اوقات آنها قطع می شوند و این باعث می شود ماشین لباسشویی شما زیاد به اطراف بچرخد. اگر میله های تعلیق معیوب هستند، باید تعویض شوند.

مشکلات تخلیه

اگر ماشین لباسشویی شما به درستی تخلیه نمی کند، احتمالاً به دلیل انسداد در جایی در سیستم تخلیه ماشین لباسشویی ایجاد شده است. محتمل ترین جزء که تحت تأثیر قرار می گیرد فیلتر است، زیرا اغلب فیلترها با زباله مسدود می شوند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فیلتر را برای انسداد بررسی کنید و در صورت یافتن فیلتر آن را رفع انسداد کنید. برای جلوگیری از این اتفاق در آینده، ایده خوبی است که فیلتر را به طور منظم تمیز کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی و مشکل تخلیه

سر و صدای ماشین

مشکل رایج بعدی زمانی است که ماشین لباسشویی در هنگام کار شروع به تولید صداهای بلند می کند. این بیشتر اوقات به دلیل جهش چیزی در ماشین لباسشویی شما مانند سکه یا سایر زباله ها ایجاد می شود. تنها کاری که برای جلوگیری از این اتفاق باید انجام دهید این است که مورد را از ماشین لباسشویی خارج کنید.

همچنین می تواند ناشی از نقص قطعه داخلی مانند موتور باشد، اما برای رفع آن، باید با یک تکنسین واجد شرایط تماس بگیرید.

پاره شدن لباس ها

اگر لباس‌ ها یا ملحفه‌ های شما با سوراخ یا پارگی بیرون می‌آیند، این نشان می‌دهد که مشکلی در لباسشویی شما وجود دارد. این مشکل دیگری است که معمولاً به دلیل چیزی در ماشین لباسشویی شما ایجاد می شود که نباید آنجا باشد، مانند یک تکه پلاستیک تیز. همچنین می تواند به دلیل گیر کردن لباس های شما در اطراف قطب مرکزی باشد، بنابراین مطمئن شوید که لباس ها و ملحفه های شما به درستی در ماشین لباسشویی قرار گرفته اند.

نچرخیدن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما نمی چرخد، می تواند چیزی ساده باشد که می توانید خودتان آن را تعمیر کنید یا چیز پیچیده تری باشد که تعمیر آن به یک تکنسین نیاز دارد.

بیایید با دلیل ساده شروع کنیم. رایج‌ترین مشکل زمانی است که ماشین لباسشویی با لباس‌ ها یا ملحفه‌ های زیادی پر می‌شود که باعث می‌شود ماشین لباسشویی نتواند بچرخد. بنابراین، بررسی کنید که بیش از حد بارگذاری نشده باشد، و اگر وجود دارد، مواردی را از آن حذف کنید.

پر نشدن مخزن ماشین لباسشویی از آب

اگر ماشین لباسشویی شما با آب کافی پر نمی شود یا اصلاً با آب وارد آن نمی شود، بهترین مکان برای شروع این است که شیلنگ های آب را بررسی کنید، که گاهی ممکن است مسدود یا کج شود.

برای انجام این کار، شما فقط باید محل شلنگ ها را پیدا کنید و آنها را از نظر گرفتگی یا پیچ خوردگی بررسی کنید، و در صورت یافتن، شیلنگ را تعمیر کنید تا آب آزادانه از میان آنها عبور کند. همچنین باید بررسی کنید که آب از شیرها عبور می کند، و اگر نه، ممکن است به دلیل قطع شدن آب شما در اصلی باشد یا ممکن است دچار قطعی شده باشید.

باز نشدن درب لباسشویی

اگر درب ماشین لباسشویی شما باز نمی شود، معمولاً به دلیل پر بودن ماشین لباسشویی شما با آب است که مانع باز شدن قفل در می شود. برای باز کردن درب، ماشین لباسشویی خود را به چرخه جدیدی روشن کنید، و این باید ماشین لباسشویی را تخلیه کند و به شما اجازه دهد در را باز کنید.

هنگامی که در را باز کردید، باید تخلیه و فیلتر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که انسداد وجود ندارد. اگر درب حتی زمانی که آب در آن نیست باز نمی شود، ممکن است به دلیل معیوب بودن سوئیچ درب یا برد کنترل باشد. این عناصر داخلی باید با یک مولتی متر بررسی و سپس تعمیر یا تعویض شوند، بنابراین باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

بوی بد داخل ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی بدبو دارید، احتمالاً نتیجه تجمع باکتری ها و کثیفی در ماشین لباسشویی شماست. این اغلب به دلیل استفاده از شستشوی سرد و باقی ماندن مواد شوینده پس از یک چرخه ایجاد می شود که به مرور زمان به کثیفی تبدیل می شود و شروع به بوییدن می کند. برای خلاص شدن از شر بوها، ماشین لباسشویی خود را در یک چرخه زمانی که خالی است در داغ ترین حالت ممکن روشن کنید.

نه بار از ده بار، این بو را از بین می برد. برای جلوگیری از تکرار این اتفاق، ایده خوبی است که ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید.

بوی بد ماشین لباسشویی

روشن نشدن ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی شما در طول یک چرخه روشن نمی شود یا متوقف می شود، به احتمال زیاد ناشی از مشکل منبع تغذیه است. برای رفع این مشکل، باید بررسی کنید که کلیدی که وظیفه تامین برق ماشین لباسشویی شما را بر عهده دارد روشن است یا خیر، و در غیر این صورت، آن را دوباره روشن کنید – اگر مشکل ادامه داشت باید تعمیر شود.

اگر مدارشکن مشکلی ندارد، ماشین لباسشویی خود را به پریز برق دیگری وصل کنید و ببینید که آیا کار می کند یا خیر – اگر درست کار می کند، به این معنی است که پریز برق معیوب است و باید تعمیر شود.

تخلیه نشدن ماشین

اگر ماشین لباسشویی شما تخلیه نمی کند، بیشتر اوقات به دلیل مسدود شدن شلنگ تخلیه است. برای بررسی شلنگ تخلیه، باید واشر خود را از دیوار بیرون بکشید و شیلنگ ها و برق را جدا کنید. سپس باید قبل از رفع انسداد لوله واشر را به صورت دستی تخلیه کنید و قبل از وصل مجدد فیلتر آن را تمیز کنید.

پایتخت فناوری مجموعه ای فعال در برگزاری انواع دوره های تعمیرات و تاسیسات در کشور است. دوره های عملی آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش برق ساختمان ، آموزش PLC ، آموزش تعمیرات پکیج و … نمونه ای از فعالیت های این آموزشگاه است.

امتیاز دهید
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه