بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی و سرمایه مورد نیاز

بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی و سرمایه مورد نیاز

ما در این مقاله سعی کردیم در مورد بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی و سرمایه لازم برای راه اندازی ماشین لباسشویی صحبت کنیم، امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد.

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربرد ترین لوازم برقی داخل منزل است که در تمام خانه ها یافت می شود. برندهای مختلفی به تولید ماشین های لباسشویی می پردازند و روز به روز بر تعداد قابلیت های این دستگاه می افزایند تا کار افراد خانه دار راحت تر و سریع تر شود.

ماشین های لباسشویی معمولاً بین 7 تا 12 سال عمر مفید دارند و تا زمانی که به درستی از آن ها استفاده شود درست کار می کنند. با این حال گاهی ممکن است در اثر عوامل مختلف مشکلاتی برای ماشین لباسشویی پیش بیاید و دچار دردسر شوید. بعضی از مشکلات ماشین لباسشویی به راحتی و با استفاده از ابزارها و روش های ساده قابل حل هستند.

برای مثال گاهی روشن نشدن کاشین لباسشویی به دلیل باز ماندن درب آن و فعال نشدن سوئیچ حفاظتی درب است. برای حل این مشکل کافی است که درب ماشین لباسشویی را محکم ببندید تا ماشین شروع به فعالیت کند. اما گاهی اوقات مشکلاتی که با آن ها مواجه می شوید علتی جدی تر دارند و به تعمیرات تخصصی احتیاج دارند.

از رایج ترین مشکلات ماشین های لباسشویی می توان به روشن نشدن ماشین لباسشویی، کار نکردن خشک کن، تخلیه نکردن آب، نشتی آب از لباسشویی، پر سروصدا کار کردن لباسشویی و غیره اشاره کرد.

به دلیل این که ماشین های لباسشویی از قطعات ریز و درشت بسیار زیادی تشکیل شده اند که همگی در جهت فعالیت صحیح ماشین لباسشویی با یکدیگر همکاری می کنند، فرد تعمیرکار باید با تمامی قطعات، نحوه عملکرد آن ها و محل قرار گرفتنشان آشنایی کامل داشته باشد.

از طرف دیگر، ماشین لباسشویی های جدید که دارای قابلیت های منحصر به فرد هستند دارای قطعات جدید و ساختاری پیشرفته تر هستند در نتیجه فقط افراد متخصص قادر به عیب یابی و تعمیر آن ها می باشند. با در نظر گرفتن تمامی موارد گفته شده مردم به افرادی نیاز دارند که به صورت تخصصی مهارت های لازم برای تعمیرات انواع ماشین لباسشویی را کسب کنند و آماده خدمات رسانی به مردم باشند.

بازار کار تعمیرات ماشین های اداری
ادامه مطلب

تعمیرات لوازم خانگی و به طور ویژه تعمیرات ماشین های لباسشویی از مشاغل فنی پر درآمدی هستند که توجه بسیاری از دوستداران مشاغل فنی را به خود جلب کرده اند. در این مطلب این شغل را از جهات مختلف بررسی می کنیم و در رابطه با بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی، آینده شغلی، درآمد و سرمایه اولیه مورد نیاز آن به گفت و گو می پردازیم.

چگونه تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی شویم؟

برای این که بتوانید به عنوان یک تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی فعالیت خود را آغاز کنید باید آموزش ببینید و مهارت های لازم را کسب کنید. در حقیقت می توان گفت که بیشتر کسانی که تعمیرات ماشین های لباسشویی را انجام می دهند در زمینه تعمیرات انواع لوازم خانگی فعالیت می کنند اما شما می توانید به صورت جداگانه دوره تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی را بگذرانید و در این زمینه خدمات رسانی کنید. آموزشگاه های فنی بسیار زیادی در سطح شهر وجود دارند اما شما باید بهترین آموزشگاه را برای ثبت نام انتخاب کنید.بازار کار تعمیرات ماشین های لباسشویی

آموزشگاه پایتخت فناوری یکی از معتبر ترین آموزشگاه های فنی است که بعد از اتمام دوره تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای به شما مدرک بین المللی اعطا می کند که با در دست داشتن آن می توانید جواز کار کسب کنید و کار خود را شروع کنید.

کارآموزان در این دوره تخصصی با انواع قطعات الکترونیکی به کار رفته در ماشین های لباسشویی آشنا می شوند و وظایف و نقش های آن ها را می آموزند. آن ها در طول این دوره یاد می گیرند که چگونه قطعات مختلف را تست و عیب یابی کنند یا اگر قطعه ای قابل تعمیر نبود آن را با قطعه جدید جایگزین کنند. پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند به استخدام شرکت های تعمیراتی خدماتی در بیایند یا به صورت مستقل به عنوان تعمیرکار ماشین لباسشویی فعالیت کنند.

آینده شغلی و بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی چگونه است؟

برخی از لوازم برقی نظیر چرخ گوشت، چای ساز، مایکروویو و دستگاه هایی نظیر این ها ممکن است در دسترس همگان نباشند و بسیاری از مردم از آن ها استفاده نکنند اما ماشین لباسشویی یکی از پرکاربرد ترین لوازم برقی است که در خانه تمام افراد دیده می شود.

بازار کار نصب ضبط و باند خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی
ادامه مطلب

استفاده گسترده مردم از ماشین های لباسشویی و پیشرفته تر شدن ساختار آن ها باعث شده است که مردم به افرادی متخصص برای تعمیر ماشین لباسشویی خود نیاز داشته باشند. این بدان معناست که این شغل اشباع نشده است و برای فعالیت تعمیرکاران متخصص فضای کافی وجود دارد.

بالا رفتن بیش از حد قیمت لوازم برقی از جمله ماشین های لباسشویی یکی از دلایل مهمی است که باعث رونق گرفتن این شغل شده است زیرا بسیاری از مردم هنگام مواجهه با مشکل توانایی خریدن یک ماشین لباسشویی جدید را ندارند در نتیجه ترجیح می دهند ماشین لباسشویی خود را به دست یک تعمیرکار ماهر بسپارند تا در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل عیب یابی و تعمیر شود.

مردم در آینده نیز از انواع ماشین های لباسشویی استفاده خواهند کرد و به تعمیرکاران متخصص برای برطرف کردن انواع مشکلات این دستگاه نیاز خواهند داشت در نتیجه می توان گفت که آینده شغلی تعمیرات ماشین لباسشویی مطلوب است. البته با گذشت زمان و پیشرفته تر شدن انواع لوازم برقی فردی در کار خود موفق باقی می ماند که اطلاعات و مهارت های خود را به روز رسانی کند و بر انواع سیستم های جدید نیز تسلط کافی پیدا کند.

به دلیل پررونق بودن بازار کار تعمیرات ماشین لباسشویی، این شغل از درآمد خوبی نیز برخوردار است. افرادی که در کنار تعمیرات ماشین لباسشویی تعمیرات انواع لوازم خانگی را نیز انجام می دهند درآمد بالاتری دارند زیرا مردم برای تعمیر تمامی لوازم خانگی خود می توانند به آن ها مراجعه کنند اما کسانی که تنها به تعمیر ماشین لباسشویی می پردازند نیز درآمد کمی ندارند.

تعمیرکار متخصص می تواند برای بیشتر شدن مشتریان تبلیغات انجام دهد و داخل قسمت خدمات رسانی سایت هایی نظیر دیوار آگهی ایجاد کند تا هر فردی که در داخل سایت به دنبال تعمیرکار می گردد بتواند به او مراجعه کند. سرعت عمل، مشتری مداری، بالا بردن مهارت و به روز نگه داشتن اطلاعات نیز باعث می شوند که فرد به مرور زمان اعتبار و شهرت به دست آورد به گونه ای که حتی اگر در آینده این شغل اشباع شد او همواره مشتریان خود را داشته باشد.

بازار کار شغل تعمیرات پکیج و سرویس کاری
ادامه مطلب

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی تعمیرات ماشین لباسشویی

سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار چقدر است؟

فردی که تمایل دارد به عنوان تعمیرکار ماشین لباسشویی وارد بازار کار شود ابتدا باید در دوره تخصصی آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی و دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی ثبت نام کند و مهارت های لازم را کسب کند بنابراین برای ثبت نام در این دوره تخصصی باید هزینه کنید.

در طی این کلاس ها شما یاد می گیرید که چه ابزارهایی برای شغل شما ضروری هستند و چگونه باید از این ابزارها استفاده کنید. به این ترتیب شما باید انواع ابزارهای مورد نیاز خود را نیز خریداری کنید. بعد از به پایان رساندن دوره تخصصی شما دو راه پیش رو دارید، یعنی یا تصمیم می گیرید که به صورت مستقل کار کنید و یا با شرکت های خدماتی تعمیراتی همکاری می کنید.

اگر قصد شما همکاری با شرکت های خدماتی تعمیراتی یا نمایندگی های انواع ماشین های لباسشویی است باید به دنبال شرکتی که خواستار تعمیرکار متخصص است بگردید و به استخدام آن شرکت یا نمایندگی در بیایید.

اگر شما ترجیح می دهید که مرکز تعمیراتی خود را داشته باشید باید یک مغازه یا کارگاه کوچک اجاره کنید تا مشتریان شما بتوانند با آن جا تماس تلفنی برقرار کنند یا به صورت حضوری مراجعه کنند و مشکل ماشین لباسشویی خود را مطرح کنند.

این که لازم باشد چه مقدار پول بابت رهن و اجاره پرداخت کنید به شهری که در آن زندگی می کنید و خیابانی که مغازه در داخل آن قرار دارد بستگی دارد. معمولاً در شهرهای بزرگ و پرجمعیت مبلغ اجاره بها بیشتر از برخی شهرستان ها است. از طرف دیگر مغازه هایی که در خیابان های شلوغ و پررفت و آمد قرار دارند گران تر از مغازه های واقع شده در محله های کم تردد هستند.

اگر سرمایه کافی در اختیار دارید بهتر است که در مکان های پرتردد مغازه اجاره کنید در غیر این صورت یک مغازه کوچکتر و ارزان تر اجاره کنید و بعد از این که وضیت کسب و کارتان بهتر شد مغازه خود را به محلی مناسب تر انتقال دهید.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها
02166477628
02166477628