بهترین زمان سرویس پکیج – تعمیر و نگهداری پکیج

بهترین زمان سرویس پکیج

در زمان های قدیم انسان برای بهره مندی از گرما از روش های قدیمی همانند استفاده از کرسی، استفاده از  چراغ  نفتی، بخاری های هیزمی و… بهره می برد که باید مشکلات و سختی های فراوانی را تحمل می کرد مواردی از قبیل نبودن هیزم، کمبود نفت و همچنین خطرات زیادی که استفاده از این وسایل برای انسان ها به همراه داشت باعث شد که  بشر به دنبال راه حل بهتری برای استفاده از سیستم های گرمایشی بیفتد. اندکی بعد استفاده از  شوفاژ ها و موتورخانه ها بین مردم رواج پیدا کرد اما به دلیل معایب و مشکلاتی که داشتند نتوانستند جایگاه خوبی بین مردم پیدا کنند. امروزه  با پیشرفت علم و تکنولوژی می توان گفت پکیج ها  یکی بهترین گزینه هایی هستند که انسان ها برای رفع نیازهای خود به سیستم گرمایشی یافته اند. مواردی از قبیل استفاده مجزا از هر دستگاه برای هر منزل، امکان تنظیم دمای آن به میزان مورد نیاز، صرفه جویی در انرژی و هزینه ها، دسترسی راحت و اشغال فضایی کم و…  باعث شده است استفاده از پکیج در بین مردم به یکی از محبوب ترین وسایل مبدل گردد. اما بر اثر استفاده مکرر و مرور زمان ممکن است مشکلاتی برای پکیج ها به وجود آید که در این مقاله سعی شده است به این سوال که  سرویس پکیج به چه معنا است، و شامل چه مواردی می شود و بهترین زمان سرویس پکیج ها چه زمانی است پاسخ داده شود.

سرویس پکیج شامل چه مواردی می شود:

با وجود اینکه در ساخت پکیج ها از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده است اما ممکن است در طول استفاده از آن ها نیاز به سرویس شدن داشته باشند. تولید صدای بیش از اندازه، روشن نشدن شعله، زرد و غیر استاندارد سوختن شعله، رسوب گرفتن پکیج، تامین نکردن آب گرم به میزان لازم، خراب شدن شیرآلات متصل به دستگاه و… از عمده ترین مشکلاتی  است که ممکن است برای پکیج به وجود آید.سرویس پکیج شامل چه مواردی می شود

زمانی که هنگام استفاده روزمره از پکیج آب خروجی از دستگاه نوسان دما داشته باشد  یا به میزان کافی آب را گرم نکند احتمال اینکه ترموستات دستگاه شما مشکل داشته باشد یا پمپ پکیج، شیر تنظیم سه طرفه دچار مشکل شده باشد زیاد است برای حل این مشکل بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.

زمانی که دستگاه شما صدای زیادی را تولید می کند عوامل مختلفی  در این امر ممکن است دخیل باشد. مواردی از قبیل رسوب گرفتن مبدل های حرارتی، بروز مشکل در سنسورهای حرارتی، درست تنظیم نشدن شیر برقی گاز، خراب شدن پمپ آب و… باشد. برای حل این مشکل مبدل های حرارتی باید رسوب زدایی شوند، مبدل هواگیری شود، شیر برقی گاز تنظیم گردد.

اگر در دستگاه خود زنگ زدگی، پوسیدگی مشاهده کردید؛ راه حل این مشکل را باید در دودکش خود بررسی نمایید. زیرا در صورتی که دود به طور کامل خارج نشود دود به داخل دستگاه بر می گردد و در نتیجه پوسیده شدن را به همراه دارد. لازم به ذکر است از ابعاد دودکش خود را ملاحظه نمایید و از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنید.

موارد فوق الذکر از جمله رایج ترین مواردی بودند که در صورت بروز برای دستگاه، پکیج نیاز به تعمیر و سرویس شدن دارد. مشکلات دیگری نیز ممکن است برای پکیج ها  به وجود بیاید که با توجه به اینکه در ساخت آن ها از تکنولوژی استفاده شده است برای سرویس آن ها از هر گونه اقدام خودسرانه خودداری نمایید؛ زیرا ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود.

بهترین زمان سرویس پکیج چه زمانی است:

مانند هر وسیله دیگر منزل که نیاز به مراقبت دارد، پکیج ها نیز باید هر از چندگاهی مورد توجه و ارزیابی قرار بگیرند تا از مشکلات پیش رو جلوگیری شود و دستگاه به بهترین نحو ممکن مورد استفاده قرار گیرد. ما مواردی که باید پکیج مورد ارزیابی قرار بگیرد و به اصطلاح سرویس شود را به دو بازه زمانی تقسیم می نماییم:بهترین زمان سرویس پکیج چه زمانی است

سرویس دوره ای پکیج: یک سری مشکلات و خرابی های جزئی هستند که اگر در سریع ترین زمان ممکن به آن ها رسیدگی بشود؛ شاید با چند اقدام ساده و کمترین هزینه مشکل دستگاه حل بشود و دیگر نیازی به هزینه های هنگفت برای تعمیر آن نباشد.

مواردی از قبیل بازدید از اتصالات دستگاه، بررسی مغذی دستگاه  و قطعات داخلی دستگاه ، بررسی مواردی از قبیل چکه کردن آب و … از جمله مواردی هستند که هر به چند وقت باید مورد بازرسی  قرار بگیرند تا با اقدام به هنگام از بروز مشکلات بزرگتر خودداری نمود. بهترین زمان برای سرویس دوره ای پکیج ها بازه زمانی هر 6 ماه یک بار می باشد.

سرویس سالانه پکیج ها:  تحمل یک روز سرد زمستانه بدون داشتن سیستم گرمایشی غیر قابل تصور می باشد. با شروع شدن فصل سرما دغدغه افراد برای داشتن یک  سیستم گرمایشی مناسب که در طول فصل سرما نیاز آن ها را برای آب گرم و فضای گرم مطبوع تامین بنماید افزایش می یابد.

بنابراین سرویس کردن سالانه پکیج ها نیز در فصل سرما از ضروریات می باشد که نباید از آن غافل شد. بهترین زمان برای سرویس سالانه پکیج ها اوایل پاییز می باشد که سیستم گرمایشی خود را برای شروعی فصلی سرد آماده سازی نمایید.

سرویس سالانه شامل بررسی موارد گسترده تری نسبت به سرویس دوره ای می باشد؛ مواردی از قبیل ارزیابی این مورد که دستگاه جرم گرفته است یا خیر، بازدید منبع انبساط، بازرسی و شستن مبدل ها، بررسی پمپ دستگاه و شیلنگ های مرتبط و شستن مرتب پکیج ها و… از جمله مواردی است که در سرویس سالانه دستگاه باید مورد توجه قرار بگیرد.

انواع سرویس پکیج

در ادامه به ارائه مطالبی در خصوص انواع سرویس پکیج می پردازیم

رسوب زدایی: زمانی که آب مصرفی به صورت ناگهانی سرد و گرم  می شود  و این موضوع سرد و گرم شدن آب چندین بار تکرار می شود؛ این موضوع هشداری است در این خصوص که  مخزن حرارتی و یا لوله های دستگاه دچار رسوب شده است. زمانی که دستگاه رسوب می گیرد لوله های خروجی آب تنگ می شود و این موضوع باعث می شود آب به میزان کمتر و با فشاری آهسته از لوله ها خارج شوند و در نتیجه آب سرد و گرم شود. برای رسوب زدایی دستگاه از تعمیر کار متخصص کمک بگیرید تا عملیات رسوب زدایی دستگاه؛ به صورت کامل انجام گردد. بهترین زمان برای رسوب گیری پکیج پس از گذشت حدود 6یا 7 ماه از نصب پکیج می باشد.سرویس پکیج

آزاد سازی محور پمپ سیرکولاسیون : زمانی که  این محور دچار گرفتگی شده باشد؛ پمپاژ کردن آب به درستی انجام نمی گیرد و سرویس کردن این محور باعث می شود گردش آب سرد و گرم به درستی انجام گردد.

هواگیری پکیج: اگر پکیج شما سرو صدای زیادی تولید میکند و یا اینکه مصرف گاز پکیج بسیار بالا است یا عملکرد دستگاه به نحو مطلوب نیست  ممکن است دستگاه شما  به هواگیری نیاز داشته باشد. هواگیری از موارد سرویس کردن دوره ای به حساب می آید. بهتر است برای هواگیری پکیج از افراد ماهر استفاده نمایید.سرویس پکیج

کنترل عملکرد دودکش یا فن: در برخی از پکیج ها از فن استفاده شده است که در این زمان فن دستگاه باید مورد بررسی قرار بگیرد و در صورتی که فن در دستگاه تعبیه نشده باشد عملکرد دودکش باید مورد بررسی قرار بگیرد تا اگر دچار گرفتگی شده باشد برطرف نمود. لازم به ذکر است به این نکته توجه نمایید که مسیر دودکش باز باشد و همچنین از سالم بودن دودکش مطمئن شوید.

تنظیم شیر گاز: تنظیم شیر گاز از جمله مواردی است که ارتباط مستقیم با فشار گاز دارد و اگر به درستی تنظیم نشده باشد ممکن است به علت کم و زیاد شدن فشار دستگاه به صورت مطلوب عمل ننماید.

تنظیم حرارت پکیج: تنظیم حرارت پکیج در فصل گرما و سرما متفاوت می باشد و باید با توجه به تغییر فصل درجه حرارت دستگاه را تنظیم نمایید.

کنترل فشار آب: کنترل شیرهای آب در عملکرد بهتر دستگاه بسیار مهم می باشد و در صورتی که فشار آب کم و زیاد بشود ممکن است به دستگاه آسیب برساند. به صورت دوره ای میزان فشار آب دستگاه را بررسی نمایید.

پایتخت فناوری یکی از برترین آموزشگاه های کشور در زمینه آموزش تعمیرات پکیج و آموزش نصب پکیج در کشور محسوب می‌شود، شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟