بازار کار تعمیرات یخچال به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی

بازار کار تعمیرات یخچال به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی

یخچال یکی از اصلی ترین لوازم برقی برقی موجود در هر خانه است. بدون وجود یخچال و فریزر امکان نگهداری از بسیاری از مواد غذایی وجود ندارد زیرا بیشتر آن ها در دمای محیط و در اثر مجاورت با هوا فاسد می شوند و از دست می روند. مردم نه تنها در خانه های خود بلکه در مغازه ها، ادارات و مکان های مختلف برای نگهداری مواد خوراکی از انواع یخچال ها استفاده می کنند. امروزه انواع مختلفی از یخچال ها شامل یخچال های ساید بای ساید، یخچال های دوقلو، یخچال فریزر های ترکیبی و غیره وجود دارند که از نظر قابلیت ها و ظاهر خود با یکدیگر تفاوت دارند اما نحوه سرما سازی و عملکرد کلی همه آن ها یکسان است.

از آن جا که یخچال برای هر خانواده یک وسیله بسیار مهم است خراب شدن آن به تعمیر دقیق و فوری احتیاج دارد و می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.بسیاری از مردم از ساختار داخلی یخچال سر در نمی آورند و هنگام مواجهه با مشکل به یک تعمیرکار متخصص نیاز دارند. از طرف دیگر یخچال ها دستگاه هایی گران قیمت هستند و اگر توسط یک فرد کار بلد تعمیر نشوند ممکن است خرابی بیشتری به بار آید و حتی خود تعمیر کننده دچار آسیب دیدگی شود. مردم به تعمیرکارانی باتجربه و ماهر نیازمندند که بتوانند در زمان مواجهه با هر گونه مشکلی در رابطه با یخچال فریزر به او مراجعه کنند و هرچه سریعتر مشکل آن را برطرف کنند. تعمیرات یخچال یکی از مشاغل پر درآمد است که می تواند برای افراد علاقه مند به شغل های فنی و خدماتی انتخاب مناسبی باشد. برای این که بتوانید بهتر در رابطه با انتخاب این شغل تصمیم گیری کنید لازم است بدانید که یک تعمیرکار یخچال چقدر درآمد دارد؟ به چه مقدار سرمایه برای شروع کار خود احتیاج دارد و این که چگونه می توان وارد بازار کار تعمیرات یخچال شد؟ در ادامه به صورت مجزا هر کدام از این مسائل را بررسی خواهیم کرد.

 

چگونه می توان به عنوان تعمیرکار یخچال وارد بازار کار شد؟

همان طورکه گفته شد تعمیرات یخچال یک کار تخصصی است و به صورت تجربی یا با کار کردن در کنار یک استادکار نمی توانید به اندازه ای مهارت کسب کنید که به عنوان یک تعمیرکار مستقل فعالیت کنید. برای فرا گرفتن تمامی اصول و روش های تعمیرات یخچال باید دوره تخصصی آموزش تعمیرات یخچال  و یا دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی را که در اکثر آموزشگاه های فنی برگزار می شود بگذرانید. در طول این کلاس ها شما با تمام قطعات به کار برده شده در یخچال آشنا می شوید و یاد می گیرید که هر قطعه چه نقشی ایفا می کند و چگونه با قطعه ای جدید تعویض می شود. برای این که بتوانید تست کردن انواع قطعات و تعمیر یخچال فریزر را انجام دهید باید از ابزارها و لوازم مخصوص کار خود استفاده کنید.تعمیرکار یخچال در تهران

بازار کار نصب ضبط و باند خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی
ادامه مطلب

در طی این دوره تخصصی کار آموزان با ابزارهای کار خود آشنا می شوند و نحوه استفاده از آن را می آموزند. رایج ترین خرابی های یخچال ها عبارتند از روشن نشدن یخچال، یکسره کار کردن یخچال، پر سروصدا کار کردن یخچال، خنک نبودن محیط داخلی یخچال، برفک زدن محیط داخلی یخچال یا فریزر، نشتی آب از یخچال و غیره. یک تعمیرکار حرفه ای باید بتواند این مشکلات و تمامی مشکلات دیگری که ممکن است به وجود آیند را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کند تا مشتری هرچه سریع تر بتواند دوباره از یخچال خود استفاده کند.

در هنگام انتخاب آموزشگاه باید دقت کنید که تحت نظر برترین و مجرب ترین اساتید آموزش ببینید تا بتوانید بیشترین مهارت را کسب کنید. آموزشگاه پایتخت فناوری یکی از برترین آموزشگاه های فنی در سطح شهر است که علاوه بر داشتن استادکاران ماهر و باتجربه، در انتهای دوره به کارآموزان مدرکی معتبر از جانب سازمان فنی و حرفه ای اعطا می کند که کارآموزان با در دست داشتن آن می توانند برای أخذ جواز کسب و حتی دریافت تسهیلات بانکی اقدام کنند. این مدرک بین المللی است و قابل ترجمه و استفاده در کشورهای عضو سازمان جهانی کار می باشد.

کارآموزان بعد از اتمام دوره می توانند مغازه اجاره کنند و به صورت مستقل فعالیت کنند یا به استخدام شرکت های خدماتی تعمیراتی درآیند و با آن ها همکاری کنند. بسیاری از این شرکت ها یا نمایندگی های مجاز انواع برندهای یخچال فریزر خواهان همکاری با تعمیرکاران متخصص هستند و تعمیرکارها در صورت داشتن مهارت کافی می توانند به استخدام آن ها دربیایند و کار خود را شروع کنند.

بازار کار نصب سیستم اعلام حریق به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی
ادامه مطلب

 

 آینده شغلی و بازار کار تعمیرات یخچال چگونه است؟

هیچ خانه ای وجود ندارد که در آن از یخچال استفاده نشود. مردم مجبور هستند برای نگهداری مواد غذایی خود از یخچال های قدیمی یا جدید استفاده کنند. همین استفاده عمومی از یخچال باعث می شود که تمام مردم به وجود تعمیرکار یخچال نیاز داشته باشند. به این ترتیب تعمیرات یخچال فریزر شغلی است که نه تنها اکنون بلکه در آینده نیز مشتری های زیادی دارد و هیچ وقت بازار کار تعمیرات یخچال آن کساد نمی شود. بسیاری از کسانی که به تعمیر یخچال فریزر می پردازند قادر به تعمیر سایر لوازم خانگی نیز هستند و در حقیقت شغلشان تعمیرات انواع لوازم خانگی است به همین دلیل می توانند بابت تعمیر انواع لوازم برقی درآمد کسب کنند اما این امکان هم وجود دارد که یک فرد به عنوان تعمیرکار یخچال فریزر آموزش ببیند و به صورت تخصصی در همین زمینه فعالیت کند چرا که این شغل هم به اندازه کافی مشتری دارد و درآمد راضی کننده ای برای شما به ارمغان می آورد.

به علت این که یخچال یکی از وسایل گران قیمت خانه است بسیاری از افراد خودشان دست به تعمیر آن نمی زنند زیرا ممکن است صدمه بیشتری به یخچال وارد کنند و برای تعمیر آن مجبور به پرداخت هزینه بیشتر شوند. از طرف دیگر امکان خریدن یخچال جدید برای بسیاری از خانواده ها وجود ندارد و مردم ترجیح می دهند که یخچال خود را با پرداخت هزینه معقول تعمیر کنند. بهتر است تعمیرات یخچال فریزر را در محل مورد نظر مشتری انجام دهید زیرا یخچال بزرگ و سنگین است و جا به جا کردن آن باعث می شود که هم خطر آسیب دیدن آن وجود داشته باشد و هم مشتری مجبور می شود هزینه ای جداگانه برای حمل و نقل یخچال پرداخت کند. به این ترتیب تعمیر یخچال در محل موجب جلب رضایت مشتریان و افزایش درآمد تعمیرکار یخچال می شود.

بازار کار تعمیرات ماشین های اداری
ادامه مطلب

 

تعمیرات یخچال

سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار چقدر است؟

قبل از انجام هر کاری باید در یک آموزشگاه فنی معتبر ثبت نام کنید و هزینه دوره تعمیرات تخصصی یخچال را پرداخت کنید. پس از آن برای این که بتوانید کارهای عملی را انجام دهید لازم است که ابزارهای مورد نیاز کارتان را تهیه کنید. برای تهیه ابزار به سرمایه زیادی احتیاج ندارید زیرا ابزار های مورد نیاز برای تعمیرات عبارتند از انواع پیچ گوشتی، انواع آچار، انواع تست کننده ها و مولتی متر و تعدادی ابزارهای دیگر. بعد از این که مدرک خود را دریافت کردید باید یک کارگاه برای خود اجاره کنید. اگر قصد شما این است که به صورت مستقل کار کنید باید یک کارگاه تعمیرات یخچال داشته باشید تا مشتریان بتوانند به صورت حضوری یا از طریق تماس تلفنی با آن جا ارتباط برقرار کنند و مشکلات خود را با شما در میان بگذارند. البته همان طور که گفته شد بیشتر تعمیرکاران تعمیرات یخچال فریزر را در محل مورد نظر مشتری انجام می دهند تا نیازی به جا به جا کردن یخچال وجود نداشته باشد اما لازم است که برای برخی از مواقع خاص یک کارگاه تعمیراتی داشته باشید.

بهتر است که کارگاه تعمیراتی شما در محلی پرتردد و در نزدیکی مغازه های دیگری که با شغل شما مرتبط هستند باشد تا تعداد مراجعه کنندگان بیشتر باشد. برای اجاره چنین مغازه ای احتمالاً لازم است که سرمایه خوبی در دست داشته باشید. اگر به اندازه کافی سرمایه ندارید می توانید در یک محله معمولی مغازه اجاره کنید و مقداری از سرمایه خود را صرف انجام تبلیغات و معرفی خدمات خود به مشتریان بکنید. البته می توانید به صورت رایگان در قسمت خدمات رسانی سایت هایی نظیر آچاره و دیوار آگهی ایجاد کنید و خدماتی را که ارائه می دهید را به مشتریان معرفی کنید. اگر ترجیح می دهید که با نمایندگی ها و شرکت های تعمیراتی همکاری کنید دیگر نیازی به داشتن سرمایه برای اجاره مغازه نخواهید داشت. مشتریان هنگام مواجهه با مشکل با این شرکت ها ارتباط برقرار می کنند و کارشناسان پس از دریافت اطلاعات هماهنگی های لازم را میان مشتری و تعمیرکار انجام می دهند و تعمیرات یخچال صورت می گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها
 • احمد ضیا گفت :

  قشنگه واقعا زیباست

  • پشتیبان گفت :

   سلام ممنون از نظرتون

  02166477628
  02166477628