درآمد تعمیرات موبایل

درآمد تعمیرات موبایل

موبایل تبدیل به وسیله ای بسیار کاربردی در زندگی عصر حاضر شده است. بسیاری از ما شغلی داریم که وابسته به یک گوشی هوشمند می باشد و خرابی آن می تواند دردسر بزرگی برای ما به حساب بیاید. به همین خاطر شغل تعمیر تلفن همراه اهمیت زیادی پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم در مورد این شغل، بازارکار و درآمد تعمیرات موبایل صحبت کنیم.

آموزشگاه پایتخت فناوری به منظور تربیت نیروی کار ماهر در زمینه تعمیرات موبایل، دوره آموزش تعمیرات موبایل را در بالاترین سطح کیفیت برگزار می کنند. مدرسین این دوره افرادی مجرب و کاربلد هستند که می توانند کلیه سرفصل های ذکر شده را به خوبی به شما آموزش دهند.

آموزش تعمیرات موبایل

شغل تعمیرات موبایل

از حدود سه دهه قبل که استفاده از موبایل در ایران رایح شد، رفته رفته شغل تعمیرات موبایل نیز شکل گرفت. قطعا روند کاری که در اوایل ظهور این شغل وجود داشت با چیزی که در حال حاضر مشاهده می شود متفاوت است.

یکی از نتایج رشد تکنولوژی، تولید نسل های جدید از موبایل ها و گوشی های هوشمند است. با داشتن موبایلی با قابلیت های کاربردی جدید، مردم روز به روز به این گجت وابسته تر شدند. تا جایی که می توانیم ادعا کنیم در سبک زندگی مدرن خرابی موبایل می تواند وقفه بزرگی در روند کاری، تحصیلی و امور روزانه ما بیاندازد.

شغل تعمیرات موبایل از جمله شغل هایی است که برای شروع حتما نیاز به آموزش دارند. هر چند عده ای با دیدن ویدئوها در اینترنت، یا کار کردن پیش یک تعمیرکار با تجربه قدم به این وادی می گذارند، اما توصیه کارشناسان گذراندن دوره های آموزشی مختص تعمیرات موبایل پیش از ورود به این شغل است.

در نتیحه با توجه به گسترده بودن دامنه استفاده از تلفن های همراه لازم است افرادی که هم به مشاغل فنی و هم به فناوری های جدید علاقه مند هستند در زمینه عیب یابی و تعمیرات موبایل آموزش ببینند و نیازهای مردم را رفع کنند.

در ادامه می خواهیم درمورد بازار کار، درآمد تعمیرات موبایل ، مهارت های مورد نیاز و سرمایه لازم برای وارد شدن به شغل تعمیرات موبایل صحبت کنیم. اگر شما هم به این حرفه علاقه مند هستید این مطلب را بخوانید تا بتوانید در این مورد بهتر تصمیم گیری کنید.

مهارت ها و درآمد تعمیرکار موبایل

برای این که بتوانید وارد شغل تعمیرات موبایل شوید به تحصیلات تخصصی و دانشگاهی نیازی ندارید فقط باید آموزش ببینید که چگونه با ابزارها کار کنید و با نحوه تعویض قطعات آشنا شوید. با علاقه به انجام کارهای فنی و گذراندن دوره های آموزشی تعمیرات موبایل از مبتدی تا پیشرفته می توانید کار خود را شروع کنید.

درآمد تعمیر موبایل

طی دوره آموزشی کلیه مهارت های لازم برای ورود به این شغل، آموزش داده شده و شما برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای لازم است تا آن ها را یاد بگیرید و تقویت کنید. در ادامه اشاره ای به برخی از مهارت های مورد نیاز برای یک تکنسین تعمیر موبایل گفته شده است.

یک تعمیرکار موبایل باید بتواند از پس تعمیر انواع خرابی های نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های مختلف بر بیاید. همان طور که می دانید گوشی های هوشمند روز به روز در حال تغییر و پیشرفته شدن هستند و گوشی هایی که وارد بازار می شوند دارای قابلیت ها و امکاناتی هستند که بسیاری از گوشی های قدیمی فاقد آن ها هستند.

اگر مبانی کار را به طور کامل در آموزشگاه های فنی معتبر یاد بگیرید بعدها که تجربه تان نیز بیشتر می شود با آمدن مدل های جدیدتر می توانید با دیدن ویدیو های آموزشی هم متوجه نحوه تعمیر این گوشی ها بشوید.

یک تعمیرکار باید بتواند باتری، برد، دوربین جلو و عقب، بلندگوها، میکروفون، آنتن، حسگرها، تاچ اسکرین، صفحه نمایش و تمام قطعات دیگر موبایل را تعمیر یا تعویض کند. تعمیرات موبایل نیازمند ابزار گوناگونی است که ما در مقاله ابزار تعمیرات موبایل به معرفی برخی از این ابزاآلات پرداخته ایم.

امروزه تقریباً تمامی گوشی ها قابلیت باز شدن آسان را ندارند و باید توسط تفنگ حرارتی یا iOpener و ابزارها و پلاستیک های مخصوص باز شوند. یک تعمیرکار باید بتواند بدون این که به گوشی و باتری آن صدمه ای وارد کند به گوشی گرما دهد تا قاب آن را برای تعویض قطعات داخلی باز کند.

یک تعمیرکار موبایل هرگز نباید دست از به روز کردن اطلاعات خود بردارد و هر زمان که گوشی های جدیدی وارد بازار می شوند باید نحوه تعمیر و تعویض قطعات آن ها را یاد بگیرد تا مشتریان خود را از دست ندهد و “درامد تعمیرات موبایل” خود را افزایش دهد.

کسی که روند آموزش را درست طی کرده باشد، با اطلاعات مفیدی که به دست می آورد می تواند وارد بازارکار شده و موفقیت ها زیادی در این رشته داشته باشد. درآمد تعمیرات موبایل را می توان متوسط رو به بالا معرفی کرد که برای هر تعمیرکار این مقدار متفاوت است. به عبارت دیگر به سطح مهارت و توانایی ها و تلاش شخص وابسته می باشد.

بازار کار تعمیرات موبایل

بازار کار تعمیرات موبایل

با خواندن مطالبی که از ابتدای مقاله تا این قسمت خوانده اید، حتما متوجه اهمیت جایگاه موبایل در زندگی همه ما به ویژه افراد شاغل و محصل شده اید. پررنگ بودن نقش تلفن همراه در فعالیت های تحصیلی، کاری و همچنین سرگرمی های متنوع باعث می شود افراد فعال در زمینه تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل بازارکار خوبی داشته باشند.

در ایران به دلیل تحریم های موجود بسیاری از خدمات پس از فروش ارائه نمی شوند و به مشتریان گارانتی تعویض گوشی تعلق نمی گیرد به این ترتیب حتی اگر گوشی با مشکلی رو به رو شود همان را تعمیر می کنند و دوباره به شما تحویل می دهند. همین مسئله باعث می شود که نیاز جامعه به تعمیرکاران متخصص بیشتر شود.

یکی دیگر از عواملی که در ایران موجب رونق گرفتن بازار کار و درآمد تعمیرات موبایل شده است افزایش چشمگیر نرخ دلار و گران شدن بیش از حد گوشی های هوشمند است. با این اوصاف مردم بیشتر سعی می کنند که از همان گوشی قبلی خود استفاده کنند و اگر مشکلی پیش آمد به جای خریدن یک گوشی جدید، گوشی قبلی خود را تعمیر و استفاده کنند.

علاوه براین، هر گوشی از اجزا و قطعات بسیار زیادی ساخته شده است که هر زمان یکی از آن ها درست کار نکند گوشی نیاز به تعمیر خواهد داشت. به این ترتیب این شغل به راحتی اشباع نمی شود.

این که کسب و کار شما رونق داشته باشد یا نه به موقعیت شهری که در آن زندگی می کنید و محلی که مغازه خود را در آن جا باز می کنید هم بستگی دارد. برای مثال چون در شهرهای بزرگ جمعیت زیادی وجود دارد و تقاضا زیاد است می توانید درآمد تعمیرات موبایل بهتری داشته باشید.

هنگامی که می خواهید برای خود یک مغازه تعمیرات موبایل اجاره کنید هم باید توجه کنید که در آن منطقه تعداد زیادی تعمیرکار موبایل وجود نداشته باشد که موجب کسادی بازار کار شما شود.

آموزشگاه پایتخت فناوری انواع دوره های آموزشی در حوزه های مختلف مانند آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی را نیز ارائه می دهد. کارآموزان زیادی هر ساله در مجموعه ما آموزش های متنوع در رشته های مختلف دریافت کرده و با گرفتن مدرک فنی و حرفه ای، روانه بازار کار می شوند.

درآمد تعمیرات موبایل چقدر است؟

معمولاً شغل های آزاد درآمد ثابتی ندارند و عوامل مختلفی می تواند بر میزان درآمد ماهانه آن ها اثر بگذارد. هر چه اطلاعات و توانایی های شما به روز تر باشد و با ساختمان گوشی های قدیمی و جدید آشنایی بهتری داشته باشید بدیهی است که مشتریان بیشتری هم خواهید داشت و درامد تعمیرات موبایل بیشتر می شود.

درآمد تعمیرات تلفن همراه

انجام تبلیغات در صفحات مجازی پر بازدید و چاپ کارت هم می تواند تعداد مشتری ها و درآمد تعمیرات موبایل را افزایش دهد. درآمد تعمیرکاران موبایل به طور میانگین ماهانه بین 7 الی 10 یا 15 میلیون درآمد دارند.

شما می توانید در کنار تعمیرات موبایل مغازه خود را از لوازم جانبی پر مصرف هم پر کنید و از فروش آن ها نیز سودی جداگانه به دست آورید. سرعت عمل در عیب یابی و تعمیر هم بر جلب رضایت مشتری و افزایش درآمد شما تأثیر گذار است.

زیرا مردم به شدت به موبایل خود وابسته هستند و کارشان بدون وجود آن لنگ می ماند. پس هر چه تعمیرکار سریعتر گوشی آن ها را تعمیر کند و به آن ها تحویل دهد آن ها راضی تر خواهند بود و طبیعتاً شما را به اطرافیان خود نیز معرفی خواهند کرد.

سرمایه لازم برای تعمیرات موبایل

اول این که برای یاد گرفتن تعمیرات موبایل باید هزینه کنید و شهریه بپردازید. هزینه دیگری که باید متحمل شوید هزینه خریدن ابزارهای مورد نیاز کار است. در کلاس های آموزشی یاد می گیرید که چه ابزارهایی برای کارتان ضروری هستند و کدام یک کاربرد زیادی ندارند.

یک تعمیرکار باید حتما ابزار پایه ای مانند دستگاه هیتر و هویه، ست پیچ گوشتی و آچار، مولتی متر، شابلون، سیم و روغن لحیم کاری، ساکشن، پیک باز کننده قاب و … را خریداری کند و داشته باشد.

خریدن تمام ابزارهای مورد نیاز بین 10 الی 50 میلیون هزینه دارد و این مبلغ به دامنه خدماتی که ارائه می دهید بستگی دارد. هر چه خدمات بیشتری ارائه دهید به ابزارهای بیشتری هم احتیاج خواهید داشت اما در عوض درامد تعمیرات موبایل نیز با ارائه خدمات بیشتر افزایش می یابد.

اجاره و رهن مغازه تعمیر موبایل هم به سرمایه اولیه احتیاج دارد. مبلغی که برای رهن و اجاره نیاز دارید ثابت نیست و به شهری که در آن زندگی می کنید و حتی خیابانی که مغازه داخل آن قرار دارد بستگی دارد.

اگر به اندازه کافی سرمایه ندارید تا به صورت مستقل یک مغازه اجاره کنید می توانید به صورت شراکتی در یک موبایل فروشی کار کنید و قسمت تعمیرات موبایل آن مغازه را در دست بگیرید.

به طور کلی شغل تعمیرات موبایل چون با تکنولوژی جدید سر و کار دارد و یک شغل فنی است توجه بسیاری از جوانان را به خود جلب کرده است. اگر علاقه و پشتکار زیادی داشته باشید و برای بالا بردن مهارت خود تلاش کنید روز به روز در کار خود موفق تر خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با دوره های مختلف درباره موضوعات مکانیک، کنترل ابزار دقیق، ساختمان و … ، از جمله دوره آموزش برق ساختمان ، آموزش PLC ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش نصب دوربین مداربسته ، از طریق شماره 02166577378  با آموزشگاه پایتخت فناوری تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه