دریافت مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل

دریافت مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل

مدرک تعمیرات موبایل : یکی از پرکاربرد ترین و ضروری ترین شغل های مورد نیاز در حال حاضر تعمیرات موبایل می باشد. افراد به خصوص رده سنی جوانان نسبت به تلفن های هوشمند بسیار علاقه مند، کنجکاو و حتی وابسته هستند. همین موضوع موجب می شود تقاضا برای این شغل زیاد باشد و با توجه به تعداد روز افزون موبایل های هوشمند طبیعتاً خرابی آنها نیز افزایش یافته است و همین موضوع باعث داغ شدن بازار کار این حرفه را بیشتر کرده است. اما برای ورود به این حرفه شما افراد نیازمند گذراندن آموزش های لازم هستند و پس از آن باید مدرک فنی حرفه تعمیرات موبایل را دریافت نمایند تا بتوانند کسب و کار خود را راه اندازی کرده و یا با استفاده از این مدرک برای اشتغال وارد شرکت های تعمیر موبایل شوند.

در ادامه همراه ما باشید تا مراحل دریافت مدرک فنی حرفه ای را به شما آموزش دهیم تا به راحتی بتوانبد این مدرک را دریافت و برای کسب درآمد وارد بازار کار شوید.

آموزش تعمیرات موبایل

همواره از زمان ظهور این تکنولوژی ، یکی از مشکلاتی که کاربران این وسیله با آن مواجهه اند، خرابی ها و اشکالاتی است که برای این وسیله مهم و ضروری پیش می آید. سیستم گوشی تلفن همراه، مانند سایر وسایل نیست که اگر خراب شود، خود اشخاص بتوانند تا حدودی آن را تعمیر کرده و مشکل را حل نمایند.

بلکه ساختمان این دستگاه ها بسیار پیچیده بوده و به هیچ عنوان اشخاصی که تخصص و مهارت در زمینه تعمیر موبایل ندارند، نمی توانند اقدام به تعمیر و یا رفع مشکل کنند. بنابراین تمام افراد به محض دیدن کوچکترین اختلالی در گوشی تلفن همراه خود، فورا گوشی را به تعمیرگاه برده و از تعمیر کنندگان موبایل کمک می خواهند. به همین علت بازار کار این شغل بسیار خوب است و معمولا درآمد تعمیرکاران گوشی، درآمد نسبتا بالایی نسبت به بقیه شغل های آزاد دیگر می باشد. البته میزان درآمد به کیفیت کار هم بستگی دارد و بدیهی است که اگر کار تعمیر را درست انجام ندهید و کیفیت نداشته باشد به طبع درآمد زیادی نخواهید داشت. در این مقاله به بررسی مراحل اخذ مدرک تعمیرات موبایل می پردازیم.

چگونه تعمیر کار موبایل شویم؟ (همه چیز درباره شغل تعمیر موبایل)
ادامه مطلب

مراحل دریافت مدرک بین المللی تعمیرکار موبایل

مرحله اول

اولین مرحله برای ورود به این حرفه و نیز اولین قدم برای دریافت مدرک بین المللی، آموزش دیدن است. یعنی باید ابتدا تمام موارد مربوط به موبایل، تعمیر آن، ابزار و وسایل مورد نیاز تعمیر موبایل را به خوبی آموزش ببینید. در جهت تحقق این امر با توجه به استقبال گسترده افراد در چند سال اخیر از این رشته، علاوه بر سازمان فنی حرفه ای که دوره های آموزشی را برای داوطلبان برگزار می کند، بعضی از آموزشگاه ها نیز تحت نظر این سازمان اقدام به برگزاری دوره های آموزشی کرده اند.

در این دوره ها صفر تا صد مطالبی که نیاز است یک تعمیرکار گوشی بلد باشد، آموزش داده می شود. در واقع در این دوره های آموزشی، فرد داوطلب برای یادگیری تعمیرات گوشی، با انواع مشکلاتی که ممکن است برای گوشی ایجاد شود و راه حل رفع آن ها آشنا می شود و نیز روش های عیب یابی را آموزش می بیند. قبل از هر اقدامی، در هنگام آمادگی برای دریافت مدرک و آموزش دیدن، در انتخاب آموزشگاه دقت کافی داشته باشید و آموزشگاهی را برای آموزش انتخاب کنید که علاوه بر آموزش به صورت تئوری، آموزش های جامعی به صورت عملی نیز داشته باشد.

مراحل دریافت مدرک بین المللی تعمیرکار موبایل

چرا که اگر در هنگام آموزش به صورت عملی با تکنیک ها و ریزه کاری های کار تعمیر آشنا نشوید و چند بار نکته هایی را که آموزش دیده اید را بر روی یک گوشی به طور عملی پیاده سازی نکنید، مطمئنا بعد از اتمام دوره آموزشی به مشکل خواهید خورد و به موفقیت چندانی نخواهید رسید. نکته دیگری که باید توجه داشته باشید، این است که حتما آموزش های خود را در کنار یک استاد با تجربه و کارآزموده ادامه دهید، زیرا اگر استادی که به شما آموزش می دهد خود از تجربه و تخصص کافی برخوردار نباشد، نمی تواند به خوبی مطالب را به شما منتقل کند و شما در فهم مطالب دچار مشکل خواهید شد.

آموزشگاه پایتخت فناوری، با در اختیار داشتن بهترین اساتید و همچنین کارگاه های مجهز، نه تنها در حوزه موبایل بلکه در حوزه های الکترونیک، کنترل ابزار دقیق و تعمیرات دوره های مختلف مانند آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش PLC و … را در بالاترین سطح کیفیت برگزار می کند.

مرحله دوم

در مرحله دوم برای گرفتن مدرک بین المللی تعمیرات موبایل ، بعد از این که تمام آموزش ها را به طور کامل فرا گرفتید، باید برای آزمون دادن آماده شوید. در سازمان فنی حرفه ای سه نوع مدرک در پایان دوره ها به داوطلبان ارائه می شود. یکی از انواع این مدارک، مدرک رسمی است که اگر شما به دنبال مدرک بین المللی هستید، باید در آزمون هایی که مدرک رسمی ارائه می کنند شرکت کنید.

اصلی ترین ویژگی های شغل تعمیرات موبایل
ادامه مطلب

مزایای مدرک بین المللی تعمیرات موبایل

داشتن مدرک بین المللی مزایای زیادی دارد. به همین علت توصیه می کنیم که حتما در هنگام اقدام برای دریافت مدرک، “مدرک رسمی تعمیرات موبایل” را انتخاب کنید که بین المللی است. چرا که با داشتن این مدرک می توانید به کشور های مختلفی مهاجرت کنید.

مزایای مدرک بین المللی تعمیرات موبایل

در واقع با داشتن این مدرک می توانید ویزای کار برای اقامت در کشورهای مرفهی مثل کانادا، دانمارک، کوبا، چین، فرانسه، مصر و .. دریافت کنید. علاوه بر این اگر مدرک شما بین المللی باشد می توانید با ارائه آن به آموزشگاه ها، اقدام به تدریس در آموزشگاه های معتبر کنید و در کنار کار اصلی خود از این کار نیز کسب درآمد داشته باشید. با مدرک بین المللی همچنین می توانید از بانک ها وام دریافت کرده و کسب و کار خود را گسترش دهید. یا اگر در ابتدای راه هستید با استفاده از وام بانکی کسب و کار کوچکی برای خود راه اندازی کنید. از جمله مزیت های دیگر مدرک بین المللی این است که با استفاده از آن می توانید جواز کسب دریافت کنید.

برگزاری آزمون مدرک تعمیرات موبایل

در هنگام شرکت در آزمون های دریافت مدرک بین المللی سازمان فنی حرفه ای که به صورت کشوری و هماهنگ برگزار می شود، شما باید نمره قبولی را کسب کنید تا بتوانید مدرک دریافت کنید. روند این آزمون ها به این صورت است که باید ابتدا یک آزمون تئوری که به صورت چهار گزینه ای می باشد را پاسخ دهید که عموما سوال های آن در ارتباط با انواع مدل های گوشی، انواع خرابی ها، روش های عیب یابی و دیگر مباحث تئوری می باشد.

سپس بعد از آزمون تئوری باید یک آزمون عملی هم پشت سر بگذارید. در بخش عملی داوطلب باید یک تست تعمیر موبایل را به طور کامل انجام دهد. به این صورت که برای هر داوطلب یک تعمیر تصادفی در نظر گرفته می شود. یعنی یک گوشی تلفن همراه دارای مشکل را به داوطلب می دهند و فرد باید دقیقا مشکل آن را تشخیص داده و رفع کند. مثلا ممکن است برای یک نفر تعویض LCD گوشی در نظر گرفته شده باشد و یا برای دیگری تعویض هارد و … که فرد داوطلب در صورت درست انجام دادن آن، نمره قبولی خواهد گرفت.

در پایان در صورت کسب امتیاز قبولی در هر دو این آزمون ها، فرد داوطلب می تواند مدرک رسمی فنی حرفه ای را که بین المللی نیز است، دریافت کند.

نکات مهم در فرآیند اخذ مدرک بین المللی تعمیر موبایل

برای موفقیت بیشتر در انجام آزمون ها و سرعت بخشیدن به فرآیند دریافت مدرک بین المللی، توصیه می شود که برای آزمون تئوری، شخص قبل از شرکت در آزمون مطالعه ی زیادی بر روی انواع مدل ها و برند های گوشی تلفن همراه داشته باشد و مشکلات و ایراد های هر برند را نیز به خاطر بسپارد.

مراحل دریافت مدرک بین المللی تعمیرکار موبایل

همچنین در مورد کارکرد های هر تلفن همراه، آپدیت ها و آپشن های آن و … اطلاعات کسب کند. دانستن این اطلاعات علاوه بر کمک به فرد در آزمون های تئوری، در آینده کاری او نیز مفید خواهد بود. چرا که هرچه اطلاعات بیشتر و به روز تری داشته باشد در کسب و کار خود موفق تر خواهد بود و پله های ترقی را زودتر طی خواهد کرد. برای موفقیت در آزمون عملی نیز پیشنهاد می شود، علاوه بر کارهای عملی که در آموزشگاه در حین آموزش انجام می دهید، اگر قادرید قبل از امتحان یک یا چند تعمیرگاه موبایل رجوع کرده و از نزدیک در کنار تعمیر کار، تعمیر موبایل های با مدل های مختلف را مشاهده کنید تا تمام مراحل تعمیر در ذهنتان کاملا نقش ببندد.

به طور کلی شاید این طور به نظر برسد که گرفتن گواهینامه بین المللی تعمیرات موبایل کار ساده ای باشد و هر کسی با گرفتن مدرک بتواند فورا به درآمد بالا و پیشرفت برسد، اما در حقیقت این گونه نیست. کسی که علاقمند به فعالیت در این حوزه است بعد از گرفتن مدرک باید با پشتکار و تلاش فراوان اقدام به کار کردن کند، اگر فقط به صرف داشتن مدرک، بدون هیچ دانش و تجربه ای در هر کاری ازجمله کار تعمیرات موبایل وارد شوید، موفقیت چندانی به دست نخواهید آورد. پس حتما سعی کنید در کنار آموزش ها، خودتان هم از طریق اینترنت و یا استفاده از تجارب دیگران آموزش دیده و مهارت کسب کنید و حتی بعد از گرفتن مدرک نیز اگر می خواهید به پیشرفت خوبی برسید، دست از تلاش برندارید.

اگر به طور جدی علاقمند به فعالیت در این حوزه هستید و قصد دارید به عنوان شغل اول و یا حتی شغل دوم در این حوزه وارد شوید، می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02166477628 ، آموزشگاه پایتخت فناوری، تماس بگیرید. همچنین می توانید برای مطالعه بیشتر، مقاله “چگونه تعمیر کار موبایل شویم” را بخوانید.

 

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628