راهنمای تعویض دوربین آیفون 11

راهنمای تعویض دوربین آیفون 11

مجموعه دوربین های پشت آیفون 11 شامل یک دوربین عریض یا wide و یک دوربین فوق عریض یا ultra wide است. هر دو دوربین به عنوان یک واحد در نظر گرفته می شوند و برای تعویض نیز هر دو را باهم باید تعویض کرد. بهتر است برای راحت شدن کار و دسترسی بهتر به دوربین های پشت، کابل های صفحه نمایش را جدا کنید. هر چند ممکن است افراد حرفه ای تر این کار را نکنند و در حالی که کابل ها متصل هستند، کار جایگزین کردن دوربین های پشت آیفون 11 را انجام دهند.

آموزش تعمیرات موبایل

مراحل تعویض دوربین موبایل آیفون 11

1- باز کردن پیچ های پنتالوب

موبایل را خاموش کنید. پیچ های پنتالوب به طول 6.7 میلی متر در قسمت لبه پایین آیفون را باز کنید.

باز کردن پیچ های پنتالوب

نکته ای که باید دقت شود این است که در حین انجام کار و باز کردن گوشی آیفون، مهر و موم های ضد آب آن را حتما دوباره جایگزین کنید. اگر این کار را نمیکنید، حواستان باشد که آن گوشی آیفون دیگر ضد آب نیست.

2- گرم کردن لبه پایین گوشی

گرم کردن لبه پایین گوشی

برای اینکه راحت تر چسب محافظ صفحه را باز کنید، بهتر است با استفاده از یک سشوار یا iOpener لبه پایینی آیفون را گرم کنید تا چسب نرم شده و به راحتی جدا شود.

تعمیر صفحه کلید آیفون
ادامه مطلب

3- قرار دادن ساکشن

دو ساکشن، یکی در جلو و دیگری در پشت و نزدیک لبه پایین موبایل، را در جای خود قرار داده و محکم فشار دهید. در اینجا می توانید از ساکشن یا مکنده انبری استفاده کنید.

قرار دادن ساکشن

نیازی به باز شدن تمام صفحه نمایش نیست و تنها در حدی که بتوانید پیک را در زیر شکاف آن قرار دهید کفایت می کند.

اگر از ساکشن یک دسته ای استفاده می کنید، آن را روی لبه پایینی گوشی قرار دهید. دقت کنید که روی قسمتی که شیشه خمیده می شود نباشد.

4- برداشتن صفحه نمایش

به خاطر وجود چسب های ضد آب در اطراف صفحه نمایش، برای انجام این کار باید ساکشن را محکمبه سمت بالا بکشید تا صفحه نمایش از قاب پشتی جدا شود. در بین فاصله ایجاد شده یک قاب باز کن قرار دهید.

برداشتن صفحه نمایش

اگر دیدید که علی رغم فشار زیاد، هنوز هم نمایشگر جدا نمی شود، بیشتر آن را گرم کنید تا شکاف برای جاسازی قاب باز ایجاد شود.

5- جداسازی چسب صفحه نمایش

حالا وقت آن رسیده است که چسب اطراف صفحه نمایش را باز کنید. برای این منظور قاب باز کنی که در مرحله قبل بین صفحه نمایش و قاب پشت گوشی قرار دادید، در سمت چپ گوشی، بالا و پایین آن، بکشید تا چسب را برش دهد.

جداسازی چسب صفحه نمایش

در استفاده از پیک بسیار دقیق باشید. بیش از حد به سمت داخل بردن می تواند به اجزای داخلی موبایل آسیب بزند.

همین مراحل را برای سمت راست گوشی نیز انجام دهید. باز هم تاکید می شود که قاب باز کن فقط به اندازه چند میلی متر و به اندازه عرض قاب نمایشگر وارد بدنه شود.

برای جدا کردن صفحه نمایش از قسمت بالا، پیک را از سمت راست به سمت بالا بکشید و این حرکت را ادامه دهید تا به سمت چپ برسید. این کار را به آرامی و با دقت انجام بدهید. به این ترتیب توانسته اید چسب های قسمت بالایی را نیز برش بدهید.

علت عدم دریافت و ارسال پیام در گوشی آیفون
ادامه مطلب

6- جدا کردن ساکشن ( مکنده)

نوک کوچک ساکشن را بکشید تا از روی صفحه جلویی جدا شود.

7- باز کردن موبایل آیفون

در این مرحله و بعد از باز کردن چسب ها، وقت آن رسیده است که آیفون را کاملا باز کنید. این کار را مثل باز کردن یک کتاب انجام دهید. نکته خیلی مهم در این بخش این است که نمایشگر هنوز توسط چند کابل نواری شکل شکننده به برد منطقی وصل است.

باز کردن گوشی آیفون

صفحه نمایش را به یک تکیه گاه محکم تکیه دهید. برای بستن گوشی نیز، اول باید نمایشگر را در جایش قرار بدهید. لبه بالایی را قبل از قسمت های دیگر، با گیره ها تراز کرده و به سمت پایین فشار بدهید. اگر صدای کلیک شنیده نشد، باید خم نشدن گیره ها را حتما بررسی کنید.

8- اسمبلی نمایشگر

اسمبلی نمایشگر

حال باید پیچ هایی که کابل های نواری با کمک آن ها فیکس شده اند را پیدا کرد. برای این کار صفحه نمایش را به آرامی از یک گوشه آن به سمت بالا بلند کنید. باز هم تاکید می شود، تمامی این مراح را به آرامی و با صبر و حوصله و دقت انجام دهید.

9- باز کردن پیچ های کانکتور باتری

باز کردن پیچ های کانکتور باتری

پیچ یک میلی متری موجود در این قسمت را با استفاده از یک داریور Y000 باز کنید. این پیچ براکت کانکتور باتری را در جایش محکم کرده است.

حواستان باشد در حین انجام کار جای پیچ ها را به خاطر بسپارید تا دوباره بتوانید آن ها را سرهم کنید. بعد از باز کردن پیج، کاور باتری را بردارید.

10- جدا کردن باتری

جدا کردن باتری

از اسپاجر یا حتی ناخن بلند انگشتتان، برای باز کردن کانکتور از سوکت مربوط به آن روی برد منطقی گوشی استفاده کنید.

مراقب باشید نوک تیز اسپاجر به درزهای سیلیکونی اطراف برد و سایر قسمت ها آسیب نزند. این سیل ها از گوشی در برابر گرد و خاک و آب محافظت می کند.

کانکتور را به آرامی از برد برد منطقی برداشته و برای جلوگیری از برخورد با سوکت، آن را خم کنید.

11- برداشتن کاور برد منطقی

برداشتن کاور برد منطقی

در این قسمت هم با کمک همان درایور که پیچ کاور باتری را با آن باز کرده و جدا کردید، کاور برد منطقی را نیز جدا کنید. پیچ یک میلی متری را باز کرده و کاور را بردارید.

صفحه نمایش را جدا کنید. برای جدا کردن رابط کابل پنل LCD از یک اسپاجر یا ناخن استفاده کنید. کانکتور دیجیتایزر کنار آن را نیز جدا کنید.

12- برداشتن صفحه نمایش

قبل از جدا کردن صفحه نمایش به صورت کامل باید اول با کمک اسپاجر رابط کابل LCD را جدا کنید. همچنین در کنار آن اتصالات رابط دیجیتایزر را نیز قطع کنید.

بعد از آن تا جدایی کامل صفحه نمایش، سنسورهای جلو را داریم. با اسپاجری که در دست دارید، یا نوک ناخن تان، سنسورهای پنل جلو را نیز از جایشان بردارید.

در این مرحله می توانید به آرامی و با دقت به اینکه اتصالی برقرار نباشید، مجموعه نمایشگر را بردارید.

13- باز کردن کاور دوربین پشت آیفون 11

باز کردن کاور دوربین پشت آیفون 11

دوربین عقب در آیفون 11 به کمک دو پیچ فیلیپس یکی 1.4 میلی متر و دیگری 1.3 میلی متر، محکم شده است. برای باز کردن کاور باید این پیج ها باز شوند.

وقتی پیچ ها باز شوند، کاور آماده برداشن است؛ آن را بردارید. از نزدیک لبه باتری کاور دوربین را جدا کنید.

نصب دوباره کاور دوربین، به این ترتیب است که اول باید لبه بیرونی را به سمت پایین بکشید. وقتی دو زبانه بیرون زده روی کاور به طور ایمن در براکت لبه بیرونی ماژول دوربین قرار بگیرند، می توانید کاور را با لولا سفت کنید.

14- شل کردن کابل های دوربین

دوربین دو کابل دارد که در سوکت هایی ست شده اند. با نوک ناخن یا نوک تیز اسپاجر به قسمت زیر اسپاجرها به سمت بالا فشار وارد کنید تا از سوکت ها جدا شوند.

15- برداشتن مجموعه دوربین

برداشتن مجموعه دوربین

از ابتدای کار و بعد از گذراندن چهارده مرحله قبل، نوبت به برداشتن قطعه مورد نظر ما در این مقاله رسیده است. نوک اسپانجر را در گوشه دوربین، بین دوربین ها و قاب، بگذارید. انتهای اسپانجر را که در دست شما است آرام به سمت پایین فشار دهید تا دوربین های عقب از جای خود جدا شوند.

این مراحل را زمانی انجام می دهید، که عیب یابی ها را انجام داده اید و به این نتیجه رسیده اید که باید دوربین آیفون 11 را عوض کنید. بعد از مرحله 15، دوربین های جایگزین جدید را در جای دوربین های قدیمی قرار داده و تمام مراحل بالا را به صورت برعکس، از 15 تا 1، انجام دهید.

به این ترتیب توانسته اید موبایل را سرهم کرده و ببندید. دوربین گوشی را تست کرده و چک کنید که آیا ایراداتی که قبلا داشت از بین رفته است یا خیر.

3.2/5 - (6 امتیاز)


بهترین دوره های برق، الکترونیک و تعمیرات پایتخت فناوری

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628