معرفی ارورهای رایج در گوشی آیفون (حل خطاهای موبایل اپل)

معرفی ارورهای رایج در گوشی آیفون (حل خطاهای موبایل اپل)

اپل یکی از ابرشرکت های فناوری چند ملیتی آمریکایی می باشد که به تولید نرم افزارها و لوازم الکترونیکی مصرفی مختلف می پردازد. آی پد، آیفون، مک بوک، آی پاد، اپل واچ، آی مک، اپل تی وی و ایرپادز از جمله محصولات سخت افزاری این شرکت می باشد. در ادامه به معرفی رایج ترین ارورهای گوشی آیفون و حل خطاهای آن پرداخته شده است.

آیفون از تلفن های هوشمند شرکت اپل می باشد که از تکنولوژی بالایی برخوردار بوده و در کشورهای مختلف از جمله ایران طرفداران بسیاری دارد. از زمان ارائه اولین گوشی آیفون تا الان این شرکت هر ساله مدل جدیدی از آیفون را وارد بازار کرده است که آیفون 11 جدیدترین مدل عرضه شده به بازار می باشد.

ارورهای رایج در گوشی آیفون

با وجود امکانات مختلفی که گوشی آیفون به کاربران ارائه داده است مشکلات مختلفی نیز در این گوشی ممکن است به وجود آید و ارورهای مختلفی در آن مشاهده شود. هر یک از این ارورها نشان دهنده مشکل خاصی در گوشی آیفون بوده و نیاز به برطرف شدن دارند.

آشنایی با ارورهای گوشی آیفون

مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی وجود دارند که ممکن است برای گوشی آیفون به وجود آیند و در صورت بروز این ارورها امکلن کار کردن با گوشی وجود نخواهد داشت و نیاز به برطرف شدن توسط خود شخص یا تعمیرکار موبایل می باشد.

اما برای برطرف کردن این ارورها نیاز است تا از همه ارورها آگاهی داشته و نسبت به تعمیر آنها اقدام نمود. ارورهایی که مربوط به مسائل امنیتی گوشی می باشند، ارورهای مربوط به اتصال USB، ارورهای مرتبط با مشکلات سخت افزاری و … انواعی از ارورها بوده که ممکن است در گوشی آیفون شما با کدهای خاصی ظاهر شود.

البته ارورهایی که مربوط به بخش های مختلف می باشند دارای زیرشاخه های مختلفی بوده و تشخیص این ارورها کار چندان پیچیده ای نمی باشد.

آشنایی با ارورهای گوشی آیفون

ارورهای رایج در گوشی آیفون

اگر بخواهیم به معرفی رایج ترین ارورهای گوشی آیفون بپردازیم می توانیم به صورت جداگانه هر یک از بخش ها را و ارورهایی که در آن بخش داده می شود بررسی نماییم.

در ادامه به بخش های مختلف و خطاهای رایج در آنها و همچنین حل خطاهای موبایل اپل پرداخته شده است. با دسته بندی ارورها می توان راحت تر به عیب یابی و تعمیر آنها پرداخت و گوشی در مدت زمان کوتاه تری تعمیر خواهد شد.

ارورهای رایج گوشی آیفون مربوط به مسائل امنیتی

ارورهایی که به علت وجود مشکلات مختلف در بستر مسائل امنیتی رخ می دهند بسیار حائز اهمیت بوده و نیاز به برطرف شدن هر چه سریع تر دارند. این ارورها بیشتر در مواقعی که برای restore کردن گوشی خود از نرم افزارهایی مانند آیتیونز استفاده می کنید ممکن است بروز نمایند.

در صورتی که مشکل گوشی آیفون شما مربوط به مسائل امنیتی باشد ارورهایی مانند ارور 2، ارور 4، ارور 6 و ارور 1611 در گوشی نمایان می شود. برای برطرف نمودن این ارورها می توان راه های مختلفی را امتحان کرد.

یکی از این روش ها حذف کردن آنتی ویروس ها و یا نرم افزارهای امنیتی مختلفی که ممکن است بر روی گوشی آیون نصب باشند می باشد.

پس از حذف و یا غیر فعال کردن این نرم افزارها و انجام مجدد عملیات restore امکان برطرف شدن ارورهای گفته شده وجود خواهد داشت. برای متصل کردن گوشی آیفون به کامپیوتر برای ریستور کردن آن نیاز است تا کابل را به گوشی متصل کرد.

در صورتی که این کابل دچار مشکلی باشد امکان نمایش این خطاها بر روی گوشی وجود خواهد داشت که در صورت تعویض کابل با یک کابل سالم امکان برطرف شدن این خطاها وجود خواهد داشت. علاوه بر روش های گفته شده می توان با ریستارت کردن گوشی آیفون و همچنین کامپیوتر، ارورهای گفته شده را برطرف نمود.

ارورهای رایج گوشی آیفون مربوط به مشکلات سخت افزاری

به طور کلی مشکلات سخت افزاری از مشکلات متداولی است که در همه گوشی ها از جمله گوشی آیفون به وجود می آید. خوردن ضربات مختلف به گوشی می تواند دلیلی برای ایجاد این مشکلات باشد.

تعداد ارورهایی که مربوط به مشکلات سخت افزاری گوشی آیفون است بسیار زیاد بوده و شامل ارور 1002، ارور 1004، ارور 1011، ارور 1012، ارور 1014، ارور 1667، ارور 1669، ارور 20، ارور 21، ارور 23، ارور 26، ارور  27، ارور 28، ارور 29، ارور 34، ارور 35، ارور 36، ارور 37، ارور 40، ارور 53، ارور 56، ‌ارور 1، ارور 3، ارور 10، ارور 11، ارور 12، ارور 13، ارور و ارور 16 می گردد. در صورتی که هر یک از این ارورها بر روی گوشی ظاهر گردد گوشی قابلیت بوت شدن را نخواهد داشت و در حالت recovery mode باقی خواهد ماند.

برای حل خطاهای موبایل اپل که مربوط به مشکلات سخت افزاری می باشد، روش های مختلفی وجود دارد که می توان هر یک را به ترتیب انجام داد. روش اول استفاده از نرم افزار آیتیونز می باشد.

برای این کار باید توسط این برنامه دو مرتبه گوشی آیفون را restore  نمایید. ریستور کردن توسط برنامه آیتیونز می تواند به رفع ارورهای سخت افزاری آیفون منجر شود.

به احتمال زیاد ارورهای گفته شده توسط این روش برطرف می گردند اما در صورت برطرف نشدن نیاز است تا گوشی را به یک کامپیوتر دیگر متصل کرد و شبکه اینترنت را عوض کرد. پس از انجام این کارها مجددا گوشی را ریستور نمایید. پس از آن امکان برطرف شدن ارورها وجود خواهد داشت.

روش دیگری که برای حل مشکلات سخت افزاری گوشی آیفون وجود دارد استفاده کردن از حالت DFU Mode می باشد. برای این کار پس از اتصال گوشی آیفون به کامپیوتر و اجرای برنامه آیتیونز نیاز است تا دکمه پاور و هوم به صورت همزمان فشرده شوند تا گوشی ریستارت گردد. پس از آن با فشردن کلید هوم و پاور برای 5 ثانیه گوشی به حالت DFU Mode خواهد رفت که باید پس از آن گوشی ریستور گردد.

معرفی ارورهای رایج گوشی آیفون مربوط به کابل USB

ارورهای رایج گوشی آیفون مربوط به کابل USB

ارور 3، ارور 14، ارور 1600، ارور 1601، ارور 1602، ارور 1603، ارور 1604، ارور 1611، ارور 1643، ارور 1650، ارور 2000، ارور 2001، ارور 2002، ارور 2005، ارور 2006 و ارور 2009 از جمله ارورهای رایج در گوشی آیفون است که به علت وجود مشکل در USB و اتصالات آن بروز می کند.

برای برطرف نمودن این ارورها قبل از هر چیز نیاز است تا کابل USB و رابط تعویض گردند. در صورتی که ارورها با تعویض کابل رابط برطرف نشدند باید پورت اتصال کامپیوتر را عوض کرد. در صورت عدم رفع مشکل با تعویض پورت باید گوشی آیفون را به کامپیوتر دیگری متصل نمود.

ارورهای رایج در گوشی آیفون مربوط به حوزه اتصالات و بیس باند

ارور 9، ارور 4005، ارور 4013 و ارور 4014 از جمله ارورهایی می باشند که مربوط به اتصالات، شبکه و بیس باند گوشی آیفون می باشد. در صورتی که این ارورها در گوشی آیفون نمایش داده شود می توان با استفاده از راه حل هایی به رفع آنها پرداخت.

در گام نخست نیاز است تا برای رفع این ارورها برنامه آیتیونز را آپدیت نمود. امکان برطرف شدن این ارورها در صورت به روز رسانی آیتیونز وجود خواهد داشت. در صورتی که آپدیت این نرم افزار ارورها را برطرف ننمود می توان با ریستارت کردن کامپیوتر متصل به گوشی به رفع این ارورها پرداخت.

ممکن است با آپدیت کردن سیستم عامل کامپیوتری که گوشی به آن متصل است نیز این ارورها برطرف گردند. تعویض کابل رابط، تعویض کامپیوتر متصل به گوشی، فورس ریستارت کردن آیفون و فول شارژ کردن باتری گوشی از دیگر روش هایی هستند که می توان برای رفع ارورهای مربوط به اتصالات و بیس باند از آنها استفاده نمود.

ارورهای رایج در گوشی آیفون مربوط به ارتباطات و رفع این ارورها

ارورهایی در حین ریستور کردن گوشی آیفون وجود دارند که مربوط به حوزه ارتباطات بوده و شامل ارور 17، ارور 1638، ارور 3014، ارور 3194، ارور 3000، ارور 3002، ارور 3004، ارور 3013، ارور 3014، ارور 3015، ارور 3194 و ارور 3200 می باشند.

برای رفع این ارورها نیاز است تا در ابتدا وضعیت اینترنت خود را بررسی نموده و در صورت ضعیف بودن اینترنت نیاز است تا اینترنت پر سرعتی را انتخاب کرده و ریستور گوشی را انجام دهید.

ارورهای رایج در گوشی آیفون

همچنین بررسی سرورهای اپل نیز می تواند به رفع این ارورها کمک نماید. در صورت عدم برطرف شدن این ارورها نیاز است تا به بررسی فایل host کامپیوتر که وظیفه آن برقراری ارتباط میان کامپیوتر و سرورهای اپل را دارد بررسی گردد.

علاوه بر ارورهای گفته شده در این مقاله ارورهای دیگری نیز وجود دارند که ممکن است در حین ریستور کردن گوشی نمایان شده و کارکرد دستگاه را با اختلال مواجه کنند.

اما در صورتی که تخصصی در رفع این ارورها ندارید نیاز است تا حتما برای رفع آنها به تعمیرکار موبایل حرفه ای مراجعه نمایید. تعمیرکاران موبایل قادر به عیب یابی دقیق گوشی آیفون و بررسی ارورهای آن و برطرف نمودن این ارورها در کمترین زمان ممکن می باشند.

پیشنهاد ویژه: پایتخت فناوری یکی از معتبرترین آموزشگاه‌های آموزش تعمیرات موبایل در تهران با ارائه مدرک فنی و حرفه ای در کشور می باشد، شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان خبره پایتخت فناوری تماس حاصل فرمایید. 

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه