بازار کار نصب سیستم صوتی خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی

بازار کار نصب سیستم صوتی خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی

استفاده از خودروهای شخصی در ایران به شدت افزایش پیدا کرده است به طوری که برخی از خانواده ها حتی بیش از یک خودرو دارند. چون افراد در طول روز چند دقیقه الی چند ساعت خود را در داخل خودرو سپری می کنند دوست دارند محیط داخلی آن مطابق با سلایق آن ها آماده سازی شود. بیشتر افراد تایمی که در حال رانندگی هستند را صرف گوش دادن به موسیقی می کنند و همین موجب شده است که به کیفیت سیستم صوتی خودروی خود اهمیت زیادی بدهند. نصب سیستم صوتی بر روی خودرو کمی هزینه بر است اما با این حال بسیاری از انسان ها چندین میلیون هزینه می کنند تا بهترین سیستم صوتی را روی خودروی خود نصب کنند و از گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود لذت بیشتری ببرند.سیستم صوتی خودرو از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است از قبیل گیرنده یا هدیونیت که رابط بین سیستم صوتی و کاربر است و امکان اتصال فلش، رم یا کابل AUX به سیستم صوتی را امکان پذیر می کند، باند یا بلندگوی گرد، باند های بیضی، بلندگوی اکتیو، بلندگوی پسیو، کامپوننت، ووفر و ساب ووفر که تنظیم کننده فرکانس های صوتی هستند، آمپلی فایر که تقویت کننده و تفکیک کننده صدا محسوب می شود، اکولایزر، خازن و اینترفیس. تمامی این اجزا و قطعات به گونه ای هماهنگ با یکدیگر کار می کنند و به بهترین نحو انتظارات کاربران را برآورده می سازند. برای این که بتوانید یک سیستم صوتی روی خودرو نصب کنید باید کاملاً با سیم کشی خودرو آشنایی داشته باشید و بدانید که هر قطعه چگونه نصب می شود در غیر این صورت سیستم صوتی شما درست کار نمی کند و هزینه ای که بابت خرید قطعات کرده اید به هدر می رود. نصب سیستم صوتی خودرو یک کار تخصصی است و باید توسط کسانی که به شکل حرفه ای در این زمینه کار می کنند سپرده شود.امروزه با افزایش یافتن میزان تقاضای مردم برای نصب انواع سیستم صوتی بر روی خودرو، شغل نصب سیستم صوتی در ایران به یکی از مشاغل پردرآمد و پررونق تبدیل شده است. جوانانی که به خودرو و مشاغل مرتبط با آن علاقه زیادی دارند می توانند نصب سیستم صوتی بر روی خودرو را به عنوان یکی از مشاغل فنی مناسب خود در نظر بگیرند و برای وارد شدن به بازار کار نصب سیستم صوتی خودرو آموزش های لازم را ببینند. اکنون به بررسی بازار کار، درآمد، آینده شغلی و سرمایه اولیه ای که برای شروع به کار نیاز خواهید داشت می پردازیم.

شغل نصب و تعمیرات انوع پکیج: درآمد تعمیرات پکیج، مهارت ها، بازار کار
ادامه مطلب

عناوین این نوشته:

چگونه به عنوان نصاب حرفه ای سیستم صوتی وارد بازار کار شویم؟

همان طور که گفته شد برای این که بتوانید روی انواع خودروهای داخلی و خارجی سیستم صوتی نصب کنید باید با سیم کشی و برق خودرو به طور کامل آشنا باشید. تسلط پیدا کردن بر سیم کشی خودرو با کار کردن در کنار یک استادکار امکان پذیر است اما به علت این که تا مدت ها اجازه تجربه مستقیم ندارید و استادکارها بدون داشتن اطمینان کافی از شما کار مشتریان را به شما نمی سپارند یادگیری نصب سیستم صوتی از این طریق کمی طول می کشد. روش بهتری که برای یادگیری تمامی اصول و مباحث مربوط به نصب سیستم صوتی خودرو وجود دارد ثبت نام در دوره تخصصی نصب سیستم صوتی بر روی خودرو است که توسط بسیاری از آموزشگاه های فنی برگزار می شود. آموزشگاه پایتخت فناوری یکی از معتبرترین آموزشگاه فنی است که این دوره را با بهره گیری از برترین و مجرب ترین اساتید برگزار می کند و در پایان دوره تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور به کارآموزان خود مدرکی معتبر و بین المللی اعطا می کند که کارآموز با در دست داشتن آن می تواند به راحتی برای دریافت مجوز کسب و شروع فعالیت خود اقدام کند.

تعدادی از سرفصل هایی که در دوره تخصصی نصب سیستم صوتی بر روی خودرو تدریس می شوند عبارتند از آموزش مقدماتی برق خودرو، نقشه خوانی سیم کشی خودرو، آموزش نصب  ضبط CD خور، ضبط های فلش و CD خور، آموزش نصب تیوتر بر روی پخش، آموزش نصب بندهای روی درب، آموزش نصب باندهای فابریکی، آموزش نصب باندهای طاقچه ای، آموزش نصب ساب ووفر، آموزش نصب دوربین دنده عقب و غیره. زمانی که در این کلاس ها شرکت می کنید اساتید به صورت عملی تمام اصول نصب را به شما آموزش می دهند و شما این فرصت را دارید که همزمان با آموزش خودتان نیز تجربه کسب کنید. همین مسئله باعث می شود کارآموزان بعد از اتمام دوره نیازی به شاگردی کردن نزد استادکار نداشته باشند و بتوانند به عنوان یک نصاب حرفه ای سیستم صوتی فعالیت خود را شروع کنند.

اجرت نصب دزدگیر ماشین به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی
ادامه مطلب

نصاب حرفه ای ضبط و باند خودرو

درآمد ، آینده و بازار کار نصب سیستم صوتی خودرو

 

با توجه به گسترش روز افزون استفاده از انواع خودرو های داخلی و خارجی و اهمیت مردم و به خصوص جوانان به سیستم صوتی خودرو بازار کار نصب سیستم صوتی خودرو بر روی خودرو به شدت رونق پیدا کرده است. از آن جا که نصب قسمت های مختلف این سیستم کاری تخصصی و دقیق است دستمزدی که نصاب ها بابت نصب سیستم دریافت می کنند نیز دستمزد خوبی است. البته میزان درآمد نصاب به عوامل مختلفی بستگی دارد برای مثال دستمزد نصب سیستم صوتی بر روی خودرو های مختلف داخلی و خارجی با هم متفاوت است همچنین نوع سیستمی که مشتری خواستار نصب آن بر روی ماشین است بر میزان دستمزد دریافتی نصاب اثر می گذارد. عامل دیگری که موجب جلب رضایت مشتری و رونق گرفتن بازار کار نصاب می شود داشتن مهارت کافی و سرعت عمل بالاست. معمولاً افراد تمایل دارند که هرچه سریعتر کارشان انجام شود و یک سیستم بی عیب و نقص روی خودرو خود داشته باشند. اگر مهارت کافی نداشته باشید و بعدها مدام برای سیستم صوتی مشکل پیش بیاید نمی توانید مشتریان بیشتری به دست آورید.

بیشتر مردم در حین رانندگی موسیقی گوش می دهند و به علت این که سیستم صوتی که در کارخانه روی خودرو نصب می شود چندان باکیفیت و دلپذیر نیست آن ها تصمیم می گیرند که یک سیستم صوتی بهتر روی خودرو نصب کنند. در حقیقت کیفیت پایین سیستم صوتی نصب شده بر روی خودرو ها توسط کارخانه می تواند یکی دیگر از علل رونق گرفتن شغل نصب سیستم صوتی بر روی خودرو باشد. این روند همیشه ادامه خواهد داشت و همین می تواند آینده شغلی نصاب ها را تضمین کند. از طرف دیگر تعداد بسیار زیادی خودرو در تمام شهرها وجود دارد و احتمال اشباع شدن این شغل در آینده نیز بسیار اندک است. اگر با گذشت زمان مهارت خود را بالا ببرید و مشتریان خود را راضی نگه دارید آن ها شما را به دیگران نیز معرفی خواهند کرد و بدین ترتیب در آینده امنیت شغلی بالایی خواهید داشت چرا که با روی کار آمدن نصاب های جوان تر نیز بسیاری از مردم ترجیح می دهند برای نصب سیستم صوتی خود به شما مراجعه کنند. باید سعی کنید که نصب انواع بلندگوها و قطعات جدیدی که وارد بازار می شوند را یاد بگیرید تا در هر زمان بتوانید پاسخگوی نیازهای مراجعه کنندگان باشید.

پردرآمدترین شغل های فنی ایران
ادامه مطلب

بازار کار نصب ضبط و باند خودرو

سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار چقدر است؟

گام اول شما برای ورود به بازار کار شرکت در دوره تخصصی آموزش نصب ضبط و باند خودرو است در نتیجه اولین هزینه ای که باید پرداخت کنید هزینه ثبت نام در این دوره است. برای شرکت در این دوره باید حدوداً یک میلیون تومان پرداخت کنید. پس از آن باید ابزارهای مخصوص کار خود را که در طول دوره با آن ها آشنا می شوید تهیه کنید تا چه در کلاس ها و چه بعد از شروع فعالیت خود از آن ها استفاده کنید. پس از اتمام دوره باید به دنبال مغازه ای باشید که مشتریان به صورت تلفنی و حضوری بتوانند به شما دسترسی پیدا کنند. بیشتر نصاب ها علاوه بر نصب سیستم صوتی در داخل مغازه خود به فروش انواع باندها، آمپلی فایرها، ساب ووفر و سایر تجهیزات سیستم های صوتی نیز می پردازند. مشتریان تجهیزات دلخواه خود را انتخاب می کنند و نصاب همان ها را روی خودرو آن ها نصب می کند. اگر شما هم قصد انجام این کار را دارید باید برای تهیه انواع تجهیزات صوتی مبلغی را به عنوان سرمایه مورد نیاز کنار بگذارید در غیر این صورت می توانید در ابتدا فقط به نصب سیستم های صوتی بپردازید و بعد از مدتی که سرمایه ای به دست آوردید کم کم فروش تجهیزات صوتی را نیز به کار خود اضافه کنید.

بهتر است مغازه ای که اجاره می کنید در کنار مغازه های مرتبط با شغل شما و همچنین در محله ای پر رفت و آمد باشد تا تعداد مشتریان راضی کننده باشد. این که بابت اجاره و رهن مغازه چه مقدار سرمایه نیاز دارید به شهری که در آن زندگی می کنید و محله ای که مغازه در داخل آن قرار گرفته است بستگی دارد. اگر توان اجاره کردن مغازه در محله های شلوغ را ندارید کار خود را با اجاره کردن مغازه ای کوچک در یک منطقه معمولی آغاز کنید و سپس برای جذب مشتری اندکی تبلیغات انجام دهید. قرار دادن آگهی در سایت های نظیر دیوار، آچاره و غیره، استفاده از کانال ها و پیج های پر بازدید شبکه های مجازی، چاپ و پخش کارت و تراکت و اقداماتی نظیر این ها از بهترین روش های انجام تبلیغات هستند.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166577378
02166577378