آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین یکی از رشته های مکانیک می باشد که از تخصصی ترین دوره های این رشته به حساب می آید. از جمله آموزش هایی  که کارآموز در این دوره فرا می گیرد عبارت اند از : عیب یابی مدارت الکترونیکی ایسیو ، پلاک خوانی و دیتاشیت گرفتن از قطعات ایسیو ، نقشه خوانی شماتیک انواع ایسیو خودرو سنگین ، عیب یابی مدارت الکترونیکی ایسیو ، و … . درآمد بالای این رشته باعث جذب کارآموزان زیادی شده است.  آموزشگاه پایتخت فناوری دوره آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین را در مکانی مجهز و به صورت کاملا عملی و بر روی خودرو های واقعی و زیر نظر اساتید با تجربه و فنی برگزار میکند . بعد از پایان دوره نیز مدرک معتبر بین الملی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای به کار آموزان داده می شود.

سرفصل ها

logo gold سرفصل های دوره تعمیر ایسیو خودرو سنگین

آشنایی با الکترونیک مقدماتی ایسیو خودرو

اشنایی با نحوه عیب یابی و تست قطعات الکترونیک ایسیو خودرو سنگین

یادگیری نحوه پلاک خوانی و دیتاشیت گرفتن از قطعات ایسیو

یادگیری نحوه نقشه خوانی شماتیک انواع ایسیو خودرو سنگین

یادگیری نحوه بازو بست قطعات از روی ایسیو

آشنایی با نحوه عیب یابی مدارت الکترونیکی ایسیو

آشنایی با نحوه رفع خطاهای مدار الکتریکی مرتبط با ایسیو

آشنایی با نحوه شناخت انواع سنسورهای مرتبط با ایسیو خودرو سنگین

آشنایی با نحوه عیب یابی نرم افزاری ایسیو خودرو سنگین

آشنایی با نحوه برنامه ریزی ایسیو خودرو سنگین

آشنایی با نحوه رفع خطای پارامترهای ایسیو با دستگاه دیاگ

آشنایی با نحوه کار با دستگاه دیاگ ایسیو خودرو سنگین

آشنایی با نحوه شناخت موتورهای دیزلی خودرو سنگین

نمایش بیشتر
logo gold سرفصل های دوره تعمیر ایسیو خودرو سنگین

آشنایی با انواع مدار الکتریکی سیستم دیزل

آشنایی با شناخت انواع مدار سنسور های خودرو دیزلی سنگین

آشنایی با ارتباط سیستم های ترمز و سیستم ریتاردر خودرو سنگین با ایسیو

آشنایی با انواع مدارESP پایدار ساز و ارتباط آنها با ایسیو

آموزش انواع مدار پایدار ساز سیستم دیزل

آشنایی با تنظیم انواع آلاینده های خروجی در موتورهای دیزلی

آشنایی با نحوه تعمیرات ایسیو خودرو ولوو، ماک، بنز و …

آشنایی با نحوه پروگرم کردن ای سی های ایسیو های خودرو سنگین

آشنایی با نحوه عیب یابی ایسیو با استفاده از شماتیک و نقشه های آن

آموزش انواع مدار هشدار دهنده در خودرو دیزلی مرتبط با ایسیو

آموزش انواع مدار ترمزهای مختلف و نحوه ارتباط آن با ایسیو خودرو سنگین

آموزش مدار سیستم گیربکس اتوماتیک خودرو سنگین و ارتباط آن با ایسیو

یادگیری نحوه راه اندازی مجدد ایسیوهای از کار افتاده و نحوه علت یابی با نقشه خوانی

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

 • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
 • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
 • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
 • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
 • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
 • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

هزینه ها

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین 10,000,000 تومان 7,000,000 تومان 12,000,000 تومان
سوالات متداول

به طور کلی برای شرکت در دوره تعمیرات ایسیو ماشین سنگین پیش نیاز خاصی لازم نیست و کارآموز میتواند با توجه به علاقه و مشاهده سرفصل ها در دوره شرکت کند

بله ، با توجه به اینکه تمام آموزش ها به صورت عملی بر روی خودرهای واقعی انجام میشود، در صورت تلاش خود کارآموز آموزشگاه این اطمینان را میدهد تا بتوانید وارد بازار کار شوید.

بله ، با اتمام دوره مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای به کارآموز تعلق میگیرد.

دوره ها به صورت عملی و تئوری هستند ، به این صورت که کلاس های تئوری جهت افزایش اطلاعات کارآموز و کلاس های عملی در کارگاه مجهز آموزشگاه بر روی خودروی های سواری واقعی آموزش داده میشود.

تخصصی بودن این رشته و همچنین وجود تعداد بسیار زیاد خودرو در شهرها خود نشان دهنده بازار کار تعمیرات ایسیو ماشین سنگین بوده و نشان میدهد که بازار کار آن بسیار پررونق هست

این میزان درآمد به توانایی و مهارت خود شخص و همچنین سرمایه اولیه و مسائل دیگر بستگی دارد ولی میزان درآمد به طور میانگین بین 5 تا 8 برابر حقوق وزارت کاری میباشد

اطلاعات بیشتر

آموزش تعمیرات ایسیو خودرو سنگین

با نگاهی کوتاه و اجمالی بر خیابان ها و جاده ، به جز اتومبیل ها و دوچرخه ها و موتورهایی که در خیابان در حال تردد هستند ، آنچه که یکی از ثابت ترین منظره ایست که در نمای یک خیابان به چشم میخورد ، مشاهده ی ماشین های سنگین در خیابان است .

تا کنون به این فکر کرده اید که فرق ماشین های سنگین با ماشین های عادی چیست ؟

بدون شک ساختار درونی ماشین های سنگین ، شیوه ی رانندگی با این ماشین ها ، ساختمان و کارکرد این ماشین ها با ماشین های عادی فرق های چشم گیری دارند .

یکی از بخش هایی که در ماشین های سنگین به عنوان ابزار حیاتی و مهم ساختمان درونی اتوموبیل به حساب می آید ecu  در اتوموبیل سنگین است .

حتما میدانید که تعداد تعمیگاه های مربوط به ماشین سنگین که ابزارآلات ویژه و دانش ویزه برای تعمیر مشکلات ماشین سنگین را در اختیار صاحبین و راننده های این گونه اتوموبیل ها قرار بدهند نسبت به اتوموبیل های عادی بسیار کمتر هستند .

آموزشگاه فنی پایتخت فناوری  ، به کمک اساتید و استاد کارهای بسیار مجرب که سال هاست در این زمینه فعالیت می کنند ف دوره ای را برای متقاضیان و علاقه مندان به علوم مکانیکی فراهم اورده است که طی این دوره آن چه یک تعمیر کار تکنسین متخصص برای شناخت ecu  و تعمیر آن در ماشین سنگین نیاز دارد را اموزش می دهد .

تعمیرات ایسیو در اتوموبیل های سنگین می تواند به عنوان مهارتی تلقی شوند که صاحبین ماشین های سنگین به آن ها نیاز بسیار ویزه ای دارند . چرا که ایسیو یکی از مخرب ترین و حساس ترین بخش های داخلی ماشین های سنگین است و دانستن روش های تعمیر آن می تواند از نظر بازار کاری برای کاراموز بسیار امید بخش باشد .

چرا دوره ی شناخت و تعمیر ایسیو در ماشین های سنگین مهم است ؟

امروزه معماری های الکتریکی و الکترونیکی در وسایل نقلیه تجاری  و ماشین های سنگین بسیار پیچیده است: در چهار زمینه اصلی سیستم انتقال قدرت ، شاسی و ایمنی ، کابین و آسایش و سرگرمی و تلماتیک ، تعداد زیادی از واحدهای کنترل الکترونیکی (ECU) همزمان کار می کنند و با چندین سیستم اتوبوس شبکه می شوند. تنها از طریق این تعامل می توان تنوع عملکردی ، در دسترس بودن ، اقتصاد و راحتی وسایل نقلیه تجاری مدرن را تحقق بخشید.

علاوه بر این واحدهای کنترل ویژه ای وجود دارد که شامل تمام رابط های مورد نیاز سازندگان بدن برای کنترل عملکردهای خاص است. روشی که ساختار معماری الکتریکی / الکترونیکی (E / E- معماری) در یک وسیله نقلیه تجاری ساخته می شود ، بسته به تولید کننده خودرو (OEM) بسیار متفاوت است. برای تمام تنوع توپولوژی های موجود ، ویژگی های مشترکی نیز وجود دارد: برای عملکردهای مبتنی بر کابین و ECU سیستم مدیریت خودرو معمولاً مناطق یا دامنه های کاملاً جدا از هم را تشکیل می دهند ، حتی اگر هر دو در کابین خودرو سوار شوند. این ساختار تا حدی بر اساس طول کابل قابل توجهی بین کابین (شیب) و اجزای قطار محرک است. مهار کابل طولانی منبع دائمی خطاها در تبادل اطلاعات است.

 

بازار کار این رشته به چه شکل است ؟

حتما پس از مطالعه ی تمامی نکاتی که در مورد این حوزه در این مقاله مطرح شده است از خودتان میپرسید که دنیای پس از اخذ مدرک تعمیرات ecu   ماشین سنگین چگونه خواهد بود ؟

شما این مدرک را اخذ کرده اید و بدون اینکه بخواهید نگرانی زیادی در زمینه ی کاری و آینده ی شغلی خود داشته باشید فقط مترمکز بر این نکته شوید که هر چه تمرین خود را در این حوزه بیشتر کنید و بیشتر از یک دوره ی اموزشی از خودتان کاربکشید و آموخته هایتان در این دوره را به چالش بکشید ، بدون شک دستتان سریع تر و با قدرت بیشتری راه می افتد و می توانید در ادامه کیس های بیشتری را برای تعمیر جذب کنید .

شما میتوانید با ارائه ی مدرکتان در مکانیکی ها و شرکت های تعمیراتی اتوموبیل های سنگین ، استخدام شوید و در این  مکان ها فرصت خوبیست تا آموخته هایتان را بر روی کیس هایی که به شما مراجعه میکنند تمرین کنند .

درصورت داشتن سرمایه ی مورد نیاز که جز هزینه ی خرید یا اجاره ی مغازه ، هزینه هایی برای ابزار االات مورد نیاز را نیز شامل میشود ، می توانید گاراژ خودتان را احداث کنید و بیزینس خودتان را به دست بگیرید .

آنچه امروزه مبرهن است این است که لزومی ندارد که حتما یک مدرک داشنگاهی به دست بگیرید تا از طریق آن ببتوانید شغلی پیدا کنید .

دنیای امروز دنیای مهارت ها و استعداد هاست و شما با نشان دادن استعداد در این حوزه می توانید مهارت خود را گسترش دهید و با گسترش مهارتتان بی شک می توانید مشتری های بیشتری را نیز جذب توانایی خود کنید .

تضمینی که ما به عنوان برگزار کنندگان این دوره در اموزشگاه پایتخت فناوری به شما میدهیم این است که تمامی دوره هایی که دران محفل برگزار میشوند به گونه ای تعبیه شده اند که ویژه بازار کار باشند و بدون شک فقط به صرف دریافت هزینه و شهریه ی کلاس ها و گذران وقت این کلاس ها برگزار نمیشوند . پس با خیال راحت و با اتکا بر توانایی و اعتماد به نفس خودتان این دوره را انتخاب کنید و مسیر شغلی و شاید کارآفرینی خودر را روشن کنید .

در دوره ای که برگزار میشود زمینه های تبلیغ مهارتتان به شما نیز آموزش داده میشود .

شما برای اینکه بتوانید شغل خود را به متقضاشیان مربوطه معرفی کنید می توانید :

 • در شبکه های مجازی پیجی اختصاص به مهارتتان بدهید و توانایی خود را تبلیغ کنید .
 • در بازار و دیوار و شیپور میتوانید اطلاعات تماسی خود را قرار دهید .
 • با گسترش مهارتتان خود به خود نام و اوازه ی شما دهان به دهان میچرخد و برای شما مشتری معرفی میشود .
 • با حفظ ارتباطتتان با همکاران و فعالان در این زمینه و نیز نمایندگان فروش قطعات می توانید بیزینس خود را معرفی کنید .

 

پیش نیاز شرکت در این دوره چیست ؟

نمیتوانیم بگوییم که برای شرکت در دروره آموزش تعمیرات ماشین سنگین شما نیاز به داشتن هیچ دانشی ندارید . اما این تضمین را می دهیم که اگر  هم اطلاعات شما در این زمینه صفر است به شرط اینکه از تکاپو و پشتکار به مقدار کافی برخوردار باشید می توانید مفاهیم اموزشی را به سرعت دریافت کنید و آنچه اموزش داده مشیود را بفهیمد .

شما برای شرکت در این دوره احتیاجی به داشتن مدرک دانشگاهی یا مدارک پیش نیاز ندارید .

آنچه در این دوره به آن نیاز دارید داشتن اطلاعات عمومی ریاضیاتی نسبتا قابل قبول است و اگر با پیش زمینه ای از علوم مکانیکگی وارد این دوره شدها اید میتوانیم بگوییم که بهترین گزینه را برای کسب مهارت انتخاب کرده اید .

ما به طور تضمینی این دوره را به دانشجویان رشته ی مکانیک ف مهندسین فعال در این رشته ف تعمیرکارهای موتور و ماشین های عادی ، علاقه مندان به حوزه ی یادگیری تعمیرات ماشین سنگین و نیز فعالان درعرصه گاراژ و مکانیکی پیشنهاد میکنیم .

مباحث الکترونیکی و مباث مکانیکی برای حضور در این دوره در ابتدای جلسات برای یاداوری و شروع صر فصل ها به شما آموزش داده میشود .

 

برنامه های آموزشی عملی ما در آموزشگاه فناوری پایتخت در زمینه الکترونیک پیشرفته خودرو و سیم کشی برو ecu  در ماشین سنگین شامل موارد ذیل میگردد :

 • مدت دوره آموزش ما 30 روز است و تمام ماژول های ECu شرکت را پوشش می دهد.
 • اسکن اتومبیل / کد خطا برای یک مشکل واضح مسئله را بخوانید و حل کنید.
 • آماده کردن صفحه داده برای خروجی ECU و پین ولتاژ ورودی.
 • تنظیم ECu با استفاده از KTAG برای خواندن و نوشتن.
 • آموزش EPS-BCM-SRS-ABS-Immobilizer-Meter.
 • برنامه ریزی تصادف کیسه هوا / تنظیم مجدد واحد کنترل کیسه هوا.
 • تست سیگنال سنسور با استفاده از اسیلوسکوپ دیجیتال.
 • آموزش کامل لحیم کاری در سطح تراشه
 • تست و کدگذاری تزریق سوخت با استفاده از شبیه ساز.
 • برنامه نویسی کلیدی برای ECU / BCM / IMMO.
 • تست IC تنظیم کننده قدرت / آی سی درایور با استفاده از ورق های داده ولتاژ
 • مهارت های اساسی آموزش برای فرآیند بازاریابی صفحه داده.
 • ارائه داده های اطلاعاتی برای ECU اتومبیل.
 • در پایان آموزش یک کتاب راهنمای خدمات ECU ارائه می دهد.
 • کلاس ها به شکل عملیاتی برگزرا میشوند و کاراموز اجازه ی تست و لمس و کر با ابزار را دارد .

Ecu  چیست ؟

واحد کنترل الکترونیکی موتور (ECU) کنترل کننده اصلی و قلب سیستم مدیریت موتور است. وظایف این بخش شامل تأمین  میزان سوخت  مورد نیاز ، مدیریت میزان هوا ، تزریق میزان سوخت و کنترل احتراق می باشد . ecu نظر به  مقیاس پذیری کارکردش  ، می تواند کتترل سیستم اگزوز را به دست گرفته و کارکرد انتقال وسایل نقلیه را یکسان سازد .

ECU انواع پیشرانه و توپولوژی ها مانند بنزین ، دیزل ، CNG ، اتانول و همچنین سیستم ترکیبی و سوخت سوخت را مدیریت می کند.

ecu عملیاتی

واحد کنترل موتور کلیه نیازهای موتور را مدیریت کرده ، آنها را اولویت بندی کرده و سپس پیاده سازی می کند. نمونه هایی از نیازها شامل موقعیت پدال گاز و سیستم مورد نیاز اگزوز برای ترکیب مخلوط است. گشتاور به عنوان معیار اصلی برای اجرای همه نیازها عمل می کند. نسبت سوخت و هوا به گونه ای تنظیم می شود که گشتاور تا حد ممکن کارآمد باشد. علاوه بر توابع مربوط به احتراق ، واحد کنترل الکترونیکی شامل توابع امنیتی ، ایمنی و تشخیصی است.

واحد کنترل موتور قادر است با همکاری واحدهای کنترل خودرو از فناوری آینده چشمک زدن SW بر روی هوا (FOTA / SOTA) پشتیبانی کند.

مدیریت موتور همچنین به سیستم های ایمنی رانندگی فعال مانند ASR و ESP® اجازه می دهد تا در گشتاور موتور دخالت کنند.

چرا کاراموز به شرکت در این دوره نیاز دارد ؟

دوره عملی / نظری برنامه نویسی و بازسازی ECU خودرو. این دوره شامل تمرینات عملی در مورد استفاده از نرم افزار اختصاص یافته به برنامه سخت افزار برنامه نویسی و بازسازی حافظه  EPROM از ECM اتومبیل های سنگین است  .

تخریب هایی که در این قسمت اتوموبیل رخ می دهد ممکن است به کلیه ی کارکرد اتوموبیل صدمه برساند . بازار تقاضای زیادی در مورد تکنسین هایی داشته است که اطلاعات خوب عملی و تئوریک در مورد این بخش از اتوموبیل دارند بنابراین در آموزشگاه فناوری پایتخت این دوره را برگزار نمودیم تا با کشف استعدادهای مستعد و علاقه مند دراین زمینه ، جاده ی جدیدی در مسیر شغلی افراد علاقه مند به علوم مکانیکی خودرو  و مخصوصا ماشین های سنگین اضافه کنیم .

 

مزایای ecu  در ماشین سنگین

 • بستر مشترک بنزین ، گازوئیل ، سوخت های جایگزین و پیشرانه های هیبریدی
 • عملکرد بالا و مقیاس پذیری برای پشتیبانی از بازار آینده و نیازهای مشتری
 • کالیبراسیون داده های کارآمد با استفاده از روش های پیشرفته برای ساده سازی معماری SW و ادغام توابع مبتنی بر مدل و خودآموز
 • محیط توسعه انعطاف پذیر برای امکان به اشتراک گذاری کارآمد نرم افزار با مشتری
 • انتقال متناسب و کارآمد به سیستم عامل جدید و انطباق کامل AUTOSAR
 • ماژول امنیتی سخت افزار برای بهبود امنیت سایبری و حفاظت از تنظیم
 • ادغام ویژگی های اضافی مانند سیستم پس تصفیه گاز خروجی ، انتقال و عملکردهای خودرو.

 

آموزش اتوماتیک پیشرفته ECM موارد زیر را دربر میگیرد :

 • ساختار داخلی
 • عملکرد اجزای الکترونیکی.
 • برنامه نویسی و تست
 • با استفاده از نرم افزار ECU REPAIR (دسترسی 100٪ رایگان برای همه دانش آموزان).
 • خطاهای معمول در مرسدس – بنز رنو / ولوو ، EDC16 ، EDC17

 

آموزش ابزارهای نرم افزاری

 

دوره عملی / نظری برنامه نویسی و بازسازی ECU خودرو. این دوره شامل تمرینات عملی در مورد استفاده از نرم افزار اختصاص یافته به برنامه سخت افزار برنامه نویسی و بازسازی حافظه  EEPROM از ECM اتومبیل است.

 

آموزش دوره سخت افزار

 

برنامه دوره شامل تمرینات عملی در مورد استفاده از سخت افزار است

 

اختصاص داده شده به تعمیرات ECU ماشین های سنگینی چون کامیون ، و ولوو و تراکتور و اسکاینا و بنز و انواع ماشین های سنگین پر کاربرد در ایران

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟