بازار جهانی سیستم های مدیریت انرژی ساختمان

اگر به بازاری اشاره کنم که در گذشته حدود 3.5 میلیارد دلار یا 3 میلیارد یورو ارزش داشت ولی اکنون رشد جهانی آن سالانه بیش از 10٪ در سال است، در حالی که اتوماسیون ساختمان کسری از این رشد را داشته است ،گمان می کنم موجب اعتراض بسیاری از سرمایه گذاران و صنعتگران شوم. این صنعتی است که ما از گزارش به روز رسانی شده BSRIA بدست آوردیم. در این مطلب به بررسی بازار جهانی سیستم های مدیریت انرژی ساختمان می پردازیم.
همچنین اروپا که تقریبا نیمی از بازار فعلی سیستم مدیریت انرژی ساختمان  ( BEMS) را تشکیل می دهد، رشدی در حدود 10 درصد داشته است، این در حالی است  که آمریکای شمالی رشد سریعتری نسبت به سایر نقاط جهان داشته است. BSRIA پیش بینی می کند که بازار جهانی BEMS تقریبا دو برابر خواهد شد و تا سال 2020 به بیش از 6.8 میلیارد دلار خواهد رسید. این رشد قابل ملاحظه به رغم موانع و عدم اطمینان موجود ، صورت می گیرد. این به دلیل است که عوامل موثر بر این رشد در مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت است.

رشد سیستم های مدیریت انرژی ساختمان

صرفه جویی در هزینه

در اروپای غربی، قیمت  گاز بین سالهای 2005 تا 2013 تقریبا دو برابر شد، در عین حال اقتصادهای بزرگی مانند آلمان، در همان زمان به طور فزاینده ای وابسته به واردات گاز از کشورهای حساس سیاسی مانند روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس بودند، و تقاضای آنها در حال افزایش بود. در حالی که افزایش قیمت برق از اهمیت کمتری برخوردار بود، آلمان با وظیفه بزرگی  در اجرای تعهد خود برای متوقف کردن تمام تولیدات برق هسته ای تا سال 2022 مواجه شد، و انگلستان نیز با چالش های مشابهی مواجه شد که معادن زغال سنگ و معادن گاز CO2 در حال  اتمام بود ،این مساله موجب در آمیختن کسب و کار و دنیای سیاسی شد.
این موضوع وافزایش روزافزون اهداف زیست محیطی در سطح ملی ودر اتحادیه اروپا به این معنی بود که حتی اروپائی که در رکود اقتصادی  نزدیک به بیش از پنج سال گذشته قرار داشت، همچنان به سرمایه گذاری در بهره وری انرژی ادامه می دهد. در همان زمان  نشانه هایی وجود داشت که سازمان ها در تمام سطوح شروع به درک قابلیت های کامل BEMS برای صرفه جویی در هزینه و روبرویی با تعهدات و بهبود نام تجاری خود، کردند.

جلوگیری ازآلودگی محیط زیست

در آمریکای شمالی، افزایش قیمت های انرژی کمتر مشکل ساز بود ، به خصوص از آنجایی که گاز شیل در حال استخراج بود . جنبش مقررات زیست محیطی نیز به بخش های مختلفی تقسیم شد- اغلب در سطح محلی و دولتی متفاوت بود و با مخالفت های بسیاری نیز مواجه شد. در همان زمان، نسبت انرژی مصرف شده توسط ساختمان های اداری به طور ناگهانی افزایش یافت ، این در حالی بود که انرژی مورد استفاده در زمینه هایی مانند حمل و نقل، صنعت و خانه ها یا پایدار بود و یا در حال کاهش بود ،این موضوع ساختمان های اداری را در مرکز توجه کسانی که مایل به صرفه جویی بودند، قرار داد. آمریکای شمالی از فراوانی شرکت هایی که، راهکارهای نوین مدیریت انرژی در ایالات متحده و کانادا ارائه می دادند ، سود می برد.
در سایر نقاط جهان، تصاویر بسیار متفاوتی به چشم می خورد ، از کشورهای توسعه یافته مانند ژاپن و استرالیا که به صورت گسترده BEMS را پذیرفته اند ، تا اقتصادهای بزرگی مانند چین، که مشکلات مربوط به انرژی کمتری در آنجا به چشم می خورد ، اما آلودگی های مرتبط با سوخت های فسیلی در حال افزایش است.
این رشد نه تنها فرصت های کسب و کار بزرگی را فراهم می کرد، بلکه بسیاری از سازمان هارا نیز به مبارزه می طلبید. تهیه کنندگان اتوماسیون ساختمان جریان اصلی بر این باور بودند که اتوماسیون ساختمان به طور گسترده وابسته به  مدیریت انرژی ساختمان می باشد، به همین دلیل پیشنهاد ادغام منافع مدیریت انرژی را با عملکرد گسترده تر ساختمان ، ارائه دادند.

رابطه مدیریت انرژی با هوشمند سازی

علی رغم این که تقریبا هر یک از دستگاه ها ، وسیله ها و اجزای یک ساختمان قادر به ایجاد و انتقال داده ها می باشند، پیدایش داده های ساختمان های بزرگتر، فرصت های بزرگی برای آموزش هوشمند سازی ساختمان و خانه و سرمایه گذاری بر روی داده های سازمانی توسط تامین کنندگان فناوری اطلاعات و گروه بزرگی از تامین کنندگان جدیدتر تحلیل های پیشرفته ، ایجاد کرد و برای مدیران ساختمان امکان پیش بینی و پیشگیری مشکلات که باعث تخریب عملکرد انرژی ساختمان می شد را به وجود آورد.
با توجه به میزان همپوشانی بین بسیاری از پیشنهادات، برخی از شرکت کنندگان تازه کار کناره گیری خواهند کرد و همچنین عده ای دارای شرایط مساعد تری برای پذیرفته شدن ، خواهند داشت، اما عده ی کمی از آنها احتمالا به عنوان بازیکنان اصلی و جنجالی ظاهر می شوند.ما در گزارشات خود ، رهبران و رقیبان، به همراه بازیکنان اصلی و برخی از دست آورد ها را بررسی می کنیم. مانند  همیشه، ناسازگاری بین حرکت به سوی یکپارچگی از یک طرف و تمایل به نوآوری از سوی دیگر وجود دارد، و برخی از استانداردها که در حال بررسی این موضوع هستند را می بینیم.
امتیاز به احتمال زیاد به شرکت هایی می رسد که می توانند نوآوری را با تکنولوژی های جدید ترکیب کنند و درک عمیقی از چگونگی برخورد ساکنان یک ساختمان و نحوه عملکرد ساختمان ها را بدست آورند.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه هوشمند سازی ساختمان  بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات هوشمند سازی ساختمان

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل مباحث هوشمند سازی ساختمان را فرا بگیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش هوشمند سازی ساختمان (خانه هوشمند) آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار هوشمند سازی ساختمان نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟