بررسی مشکلات باتری گوشی سامسونگ Galaxy A8

بررسی مشکلات باتری گوشی سامسونگ Galaxy A8

از میان تمام قابلیت های تلفن همراه که برایشان ارزش قائل هستیم، باتری دارای جایگاهی ویژه است. بنابراین اگر سعی دارید بفهمید که چگونه مشکلات باتری Galaxy A8 را حل کنیم و بدون این که نگران طول عمر باتری آن باشیم از گوشی هوشمند خود لذت ببریم این مطلب را مطالعه کنید. در ین مطلب بررسی مشکلات باتری گوشی سامسونگ Galaxy A8 می پردازیم.

آموزش تعمیرات موبایل

5 راه حل برای کمتر شدن مشکلات باتری گوشی سامسونگ Galaxy A8

گوشی Galaxy A8 دارای یک باتری 3050 mAh است که برای کاربران معمولی کافی است. اما اگر در پس زمینه ی گوشی شما برنامه های زیادی باز هستند و به میزان زیاد از گوشی خود استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که شارژ باتری شما مدت زمان زیادی دوام نمی آورد.

گاهی اوقات هم ممکن است باتری گوشی به صورت فیزیکی آسیب دیده باشد و همین مسئله منجر به بروز مشکل شده باشد. از این روش ها استفاده کنید تا بتوانید مشکلات مربوط به باتری گوشی را در سامسونگ Galaxy A8 خود برطرف کنید.

5 راه حل برای کمتر شدن مشکلات باتری گوشی سامسونگ Galaxy A8

راه حل 1: مصرف باتری خود را بررسی کنید

یکی از بهترین جاهایی که می توانید بررسی کنید تا علت خالی شدن سریع شارژ باتری خود را بفهمید Battery Usage است. برای یافتن این بخش باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید، روی Battery کلیک کنید و سپس Battery Usage را انتخاب کنید.

در این قسمت متوجه می شوید که کدام برنامه ها درحال تخلیه کردن انرژی باتری هستند. نور صفحه نمایش حجم زیادی از انرژی باتری را مصرف می کند بنابراین اگر از برنامه ی خاصی به مقدار زیاد استفاده می کنید آن برنامه در صدر فهرست مصرف باتری قرار می گیرد.

شما باید حواستان به برنامه هایی باشد که بدون آگاهی شما انرژی باتری را مصرف می کنند. اگر متوجه شدید که برنامه ی خاصی حجم غیرمنتظره ای از انرژی باتری را مصرف می کند بهتر است آن را لغو نصب کنید و یا به دنبال نسخه ی جدید آن بگردید و سپس بررسی کنید که این مصرف زیاد انرژی توسط این برنامه ادامه پیدا می کند یا نه. اگر با به روز رسانی مشکل حل نشد باید آن را لغو نصب کنید.

از طرف دیگر، اگر همه ی برنامه ها مطابق با انتظار شما کار می کنند با کاهش دادن میزان روشنایی صفحه نمایش Galaxy A8 مصرف انرژی را کاهش دهید. اگر از روشنایی خودکار صفحه استفاده می کنید، آن را خاموش کنید و به صورت دستی میزان نوری که برای چشمانتان مناسب است انتخاب کنید. همچنین می توانید زمان روشن ماندن صفحه را تنظیم کنید تا صفحه برای مدت کمتری روشن باقی بماند.

علت کم شدن صدای مکالمه گوشی سامسونگ
ادامه مطلب

راه حل 2: تنظیمات گوشی خود را تغییر دهید

تنظیمات دیگری که می توانند روی شارژ باتری تأثیر بگذارند عبارتند از GPS، بلوتوث، وای فای و تنظیمات اتصال و همگام سازی. کسانی که شارژ موبایلشان زود تمام می شود معمولاً از برنامه های زیادی برای مدت طولانی استفاده می کنند و این برنامه ها در پس زمینه درحال اجرا باقی می مانند.

اگر به سرویس های مسیریابی نیاز ندارید و یا از طریق بلوتوث به دستگاه دیگری متصل نیستید بهتر است آن ها را تا زمان نیاز خاموش نگه دارید. همین مسئله برای Wi-Fi هم صدق می کند. اگر به Wi-Fi وصل نیستید آن را خاموش کنید در غیر این صورت گوشی شما برای برقراری اتصال دائماً به دنبال مودم های روشن می گردد و این کار شارژ باتری را مصرف می کند.

علاوه بر سرویس های گفته شده تنظیمات همگام سازی گوشی را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل تخلیه ی باتری Galaxy A8 ناشی از همگام سازی های مداوم در پس زمینه نیست. همگام سازی باعث می شود که گوشی شما حتی زمانی که صفحه خاموش است فعالیت کند. وارد تنظیمات شوید و برای برنامه های غیر ضروری گزینه ی همگام سازی خودکار را غیرفعال کنید.

راه حل 3: استفاده از حالت Power saving

یکی از راه های نگه داشتن شارژ باتری استفاده از حالت ذخیره ی انرژی باتری است. اگرچه حالت ذخیره ی انرژی تأثیر چندانی بر رفع مشکلات مربوط به باتری ندارد اما می تواند تا حد معقولی در حفظ شارژ باتری به شما کمک کند. زمانی که از این حالت استفاده می کنید گوشی شما خدمات موجود در پس زمینه و همچنین سرویس مکان یاب را غیرفعال می کند.

می توانید گوشی خود را به گونه ای تنظیم کنید که هرگاه میزان شارژ باتری به حد معینی رسید به صورت خودکار وارد حالت ذخیره ی انرژی شود و یا در قسمت اعلان های گوشی به صورت دستی آن را فعال کنید.

برای این کار:

 1. وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شوید.
 2. Power را انتخاب کنید.
 3. در این بخش گزینه ی Power saver را انتخاب کنید سپس برایتان گزینه ای باز می شود که به شما اجازه می دهد انتخاب کنید که گوشی هنگام رسیدن به چه میزان شارژ وارد power saving mode شود. روی گزینه ی دلخواه خود کلیک کنید و حالت ذخیره ی انرژی را روشن کنید.

راه حل 4: برنامه ها و سیستم عامل گوشی خود را به روز رسانی کنید

همواره سیستم عامل و برنامه های کاربردی خود را به روز نگه دارید. معمولاً در نسخه های جدید ایرادها و باگ هایی که ممکن است برای گوشی شما مشکل ایجاد کرده باشند درست می شوند. این می تواند برنامه هایی را که شارژ باتری را تخلیه می کنند شامل شود.

برنامه ها و سیستم عامل گوشی خود را به روز رسانی کنید

برای به روز رسانی کردن سیستم عامل گوشی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد قسمت تنظیمات شده و About device را انتخاب کنید.
 2. گزینه ی Software Updates را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا گوشی به دنبال نسخه های جدید موجود بگردد. اگر نسخه ی جدیدی وجود داشته باشد به شما نشان داده می شود تا آن را دانلود و سیستم خود را به روز رسانی کنید.

نسخه های جدید را دانلود و نصب کنید تا مطمئن شوید که عملکرد گوشی بهینه می شود و مشکلات نرم افزاری که احتمالاً باتری گوشی را تحت تأثیر قرار داده اند از بین می روند. برای چک کردن نسخه های جدید نرم افزارهای نصب شده در Galaxy A8 :

 1. وارد Play Store شوید. سپس آیکون سه خط که در گوشه ی سمت چپ بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کنید.
 2. گزینه ی My apps & Games را انتخاب کنید.
 3. این قسمت همه ی برنامه هایی که روی گوشی خود نصب کرده اید و نیاز به به روز رسانی شدن دارند را به شما نشان می دهد. هم می توانید گزینه ی به روز رسانی همه را انتخاب کنید و هم می توانید روی گزینه ی مقابل هر برنامه کلیک کرده و همان برنامه را به روز رسانی کنید. به روز رسانی همه ی برنامه ها باعث بهینه سازی عملکرد گوشی و افزایش عمر باتری می شود.
نحوه رفع مشکل اثر انگشت A50
ادامه مطلب

راه حل 5: باتری گوشی را کالیبره کنید

گاهی اوقات به خاطر تغییر کردن و خراب شدن داده های مربوط به باتری، گوشی شما نمی تواند به درستی این داده ها را تفسیر کند و در نتیجه از باتری رفتارهایی ناخواسته سر می زند و قبل از این که شارژ آن کاملاً خالی شود گوشی شما خاموش می شود.

برای این که سیستم عامل اندروید شما بتواند داده های باتری را به درستی بخواند و تفسیر کند باید باتری Galaxy A8 خود را کالیبره کنید. از مراحل زیر پیروی کنید تا بدون دسترسی به ریشه باتری گوشی خود را کالیبره کنید.

باتری گوشی را کالیبره کنید

 1. اجازه دهید شارژ باتری کاملاً تخلیه شود گوشی به صورت خودکار خاموش شود.
 2. دوباره گوشی را روشن کنید و بگذارید که دوباره خود به خود خاموش شود.
 3. اکنون بدون این که گوشی خود را روشن کنید آن را به شارژر وصل کنید و اجازه دهید که تا 100% شارژ شود.
 4. اکنون شارژر را جدا کرده و گوشی خود را روشن کنید. اگر پس از روشن کردن گوشی شما شارژ 100% را نشان نمی دهد در همین حال که گوشی روشن است آن را به شارژ بزنید تا به 100% برسد.
 5. اکنون گوشی خود را ری استارت کنید. اگر پس از این کار شارژ گوشی کمتر از 100% است دوباره شارژر را وصل کنید تا به 100% برسد. این کار را تا زمانی ادامه دهید که پس از ری استارت کردن گوشی، بدون اتصال شارژر میزان شارژ باتری گوشی سامسونگ 100% باشد.
 6. اکنون از گوشی خود به صورت عادی استفاده کنید تا زمانی که شارژ آن کاملاً تمام شود و گوشی خود به خود خاموش شود.
 7. برای آخرین بار باتری را به صورت کامل شارژ کنید. اکنون کالیبره کردن باتری به اتمام رسید.

خودتان متوجه می شوید که پس از کالیبره کردن عملکرد باتری گوشی بهبود پیدا می کند. با این وجود اگر به صورت مداوم بخواهید باتری را کالیبره کنید این کار برای سلامت باتری گوشی تأثیر منفی خواهد داشت. بنابراین به کالیبره کردن باتری گوشی سامسونگ به عنوان یک راه حل یک بار مصرف نگاه کنید.

با وجود این که گاهی اوقات شارژ گوشی در اثر خراب بودن فایل یک برنامه یا باگ های موجود در سیستم عامل زود تخلیه می شود اما گاهی اوقات هم استفاده ی بیش از اندازه از گوشی، انجام دادن بازی ها و حتی تماشای فایل های ویدیویی برای مدت طولانی می توتند عامل تخلیه ی زود هنگام باتری باشد.

علت زود خالی شدن شارژ باتری گوشی: بررسی دلایل و راه های برطرف کردن آن
ادامه مطلب

اگر مدام در حال تماشای ویدیوهای طوانی هستید و از گوشی خود به میزان زیادی استفاده می کنید پس باید خودتان را برای خالی شدن زود هنگام باتری آماده کنید. با این حال، اگر گوشی شما نو است و از همان ابتدا با این مشکل مواجه می شوید احتمالاً ایراد از خود باتری گوشی سامسونگ است. در این مواقع ابتدا راه های گفته شده را امتحان کنید و اگر این ها کارساز نبودند گوشی را به یک مرکز تعمیرات تخصصی ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)


بهترین دوره های برق، الکترونیک و تعمیرات پایتخت فناوری

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • حسام گفت :

  سلام استفاده کردم مفید بود.سلام من سامسونگ A8 مدل 2016 دارم و مدتیه که سریع شارژ خالی میکنه و خاموش می شه عتی رغم اینکه وافای و داده ها را خاموش میکنم و زمانیکه به شارژ میزنم سریع در حالت خاموش در غرض یک دقیقه شارژش 70 درصد رو نمایش میده .که این شارژ دوامی نداره طوری که با روشن کردن اولیه مجدد خاموش میشه . با گوشیم مشکلی ندارم الا این قضیه که آزار دهندس لطفا بفرمایید مشکل گوشی من قابل حل هست و موضوع چیه ؟

 • 02166477628
  02166477628