اصلی ترین ویژگی های شغل تعمیرات موبایل

اصلی ترین ویژگی های شغل تعمیرات موبایل

پیشرفت تکنولوژی و استفاده روز افزون از موبایل ها و امکان وارد شدن ضربه به آن ها باعث شده است شغل تعمیرات موبایل به یکی از مشاغل کاربردی و محبوب تبدیل شود. هم چنین افراد با سنین مختلف و سابقه کاری متفاوت در حوزه تعمیرات موبایل شروع به کار کرده و به درآمد می رسند. با این حال ممکن است شک داشته باشید که وارد این حوزه شوید و آیا آن چه در تصورتان درباره تعمیر موبایل هست درست می باشد یا خیر. در این مقاله به صورت کامل به بررسی ویژگی های شغل تعمیرات موبایل می پردازیم و به تمامی سوالات شما پاسخ می دهیم. به طور کلی، مهمترین ویژگی های شغل تعمیرات موبایل شامل موارد زیر می باشد که هر کدام را در ادامه توضیح می دهیم.

 • عدم نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی
 • صرف زمان نسبتا کوتاه برای یادگیری تعمیر موبایل
 • عدم نیاز به سرمایه زیاد برای ورود به شغل تعمیرات موبایل
 • مناسب برای تمام افراد علاقه مند به موبایل
 • مناسب مناطق و کشور های مختلف دنیا
 • بازار کار پر رونق
 • درآمد بالا

آموزش تعمیرات موبایل

1- عدم نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی

یکی از ویژگی های شغل تعمیرات موبایل، عدم نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی بوده که این مورد امکان ورود افراد بدون تحصیل و علاقه مند به این شغل را فراهم کرده است. بسیاری از افراد توانایی پرداخت هزینه تحصیل و رفتن به دانشگاه را نداشته و می توانند با استفاده از مهارت های فنی خود در این شغل به کار مشغول شوند. ملاک وارد شدن به شغل تعمیرات موبایل و کسب درآمد از آن مدرک تحصیلی نبوده و صرفا با داشتن مهارت فارغ از میزان تحصیلات می توانید به درآمد بالا برسید.

عدم نیاز به داشتن تحصیلات دانشگاهی

2- صرف زمان نسبتا کوتاه برای یادگیری تعمیر موبایل

همان طور که گفته شد ورود به شغل تعمیرات موبایل نیاز به تحصیل در رشته دانشگاهی نداشته و شما می توانید از راه های مختلف به کسب درآمد برسید. یکی از راه های کسب مهارت های فنی در تعمیر موبایل، کارآموزی در مغازه های تعمیرات موبایل و کار کردن در کنار تعمیر کاران حرفه ای و کسب تجربه از آن ها می باشد. اما نکته منفی در این مورد طولانی بودن دوره یادگیری می باشد.

صرف زمان نسبتا کوتاه برای یادگیری تعمیر موبایل

شما می توانید با شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات موبایل ارائه شده در آموزشگاه های معتبر به کسب مهارت تخصصی در کوتاه ترین مدت پرداخته و بلافاصله کسب و کار تخصصی خود را آغاز کنید. در انتخاب آموزشگاه تعمیرات موبایل به نکات زیر دقت کنید:

 • آموزش صفر تا صد تعمیرات موبایل
 • ارائه مدرک پایان دوره معتبر
 • آموزش توسط اساتید و تعمیر کاران حرفه ای و با تجربه
 • استفاده از ابزار، تجهیزات و کارگاه های تخصصی
 • طول دوره نسبتا کوتاه و جامع

یادگیری عیب یابی و تعمیرات گوشی ها در برند های مختلف در آموزشگاه های تعمیر موبایل باعث سرعت بخشیدن به فرآیند یادگیری و ورود به بازار کار می شود.

3- عدم نیاز به سرمایه زیاد برای ورود به شغل تعمیرات موبایل

سرمایه لازم برای راه اندازی شغل تعمیرات موبایل به دو بخش زیر تقسیم می شود.

– سرمایه لازم جهت خرید ابزار و تجهیزات

افراد می توانند در آغاز به خرید تجهیزات اصلی تعمیر موبایل پرداخته و پس از پیشرفت در کار و بالا رفتن مهارت، تجهیزات تعمیر موبایل را گسترش داده و ابزار تخصصی تر را خریداری کند. استفاده از ابزار مخصوص تعمیرات موبایل موجب بالا رفتن سطح کیفیت خدمات ارائه شده و جلب رضایت مشتری می شود. هزینه خرید تجهیزات لازم برای تعمیر موبایل بین 10 تا 50 میلیون می باشد.

سرمایه لازم جهت خرید ابزار و تجهیزات

– سرمایه لازم برای راه اندازی مکان تعمیر موبایل

یکی از نگرانی های افراد برای ورود به شغل تعمیرات موبایل، هزینه اجاره مغازه و راه اندازی مکان تعمیر موبایل می باشد. افراد علاقه مند به تعمیرات موبایل می توانند پس از شرکت در دوره های آموزشی تعمیر موبایل، کسب و کار خود را از منزل شروع کرده و با همکاری با مغازه های فروش و تعمیر موبایل، پروژه های خود را در خانه انجام داده و به مشتری تحویل دهند. پس از کسب مهارت و بالا رفتن درآمد به اجاره مغازه در مناطق پر رفت و آمد و نزدیک به مغازه های خرید گوشی و ارائه دهنده خدمات مربوط به تلفن همراه بپردازید. سرمایه لازم برای اجاره مغازه به متراژ مغازه و منطقه مورد نظر بستگی دارد. شما می توانید با اجاره مغازه با متراژ پایین کسب و کار خود را آغاز نمایید.

سرمایه لازم برای راه اندازی مکان تعمیر موبایل

4- مناسب برای تمام افراد علاقه مند به موبایل

یکی از فاکتور های موفقیت در هر زمینه، داشتن علاقه به موضوع می باشد. افراد علاقه مند و دارای مهارت در زمینه موبایل و تعمیرات آن می توانند با داشتن استعداد ذاتی و روحیه جست و جو گر، با به روز رسانی اطلاعات خود در مورد عیب یابی و تعمیر گوشی های برند های مختلف در این حوزه به موفقیت رسیده و درآمد بالایی کسب کنند. بنابراین یکی از ویژگی های شغل تعمیرات موبایل، مناسب بودن برای افراد علاقه مند به موبایل و تجهیزات آن می باشد.

مناسب برای تمام افراد علاقه مند به موبایل

5- مناسب مناطق و کشور های مختلف دنیا

با توجه به گسترش استفاده از گوشی ها در جوامع و دسترسی افراد مختلف به آن، نیاز به مغازه تعمیرات گوشی محدود به محله و منطقه خاصی نبوده و افراد با راه اندازی مغازه در تمام محله ها می توانند با بهره گیری از مهارت تخصصی خود به عیب یابی و تعمیر گوشی پرداخته و کسب درآمد کنند. هم چنین نیاز به فرد تعمیر کار متخصص محدود به کشور ما نمی باشد و از این جهت افرادی که به فکر مهاجرت به کشور های خارجی می باشند می توانند با شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات موبایل و کسب مدرک بین المللی در کشور های مختلف دنیا شروع به کار کنند.

مناسب مناطق و کشور های مختلف دنیا

6- بازار کار پر رونق

استفاده از موبایل در زمینه های مختلف مانند اجتماعی، فرهنگی، سرگرمی، تحصیلی و حتی شغلی باعث شده است افراد با سنین مختلف از تلفن های همراه برخوردار باشند. بسیاری از افراد کسب و کار خود را از طریق گوشی های موبایل راه اندازی و مدیریت می کنند. معیوب شدن موبایل ها یکی از اتفاقات ناراحت کننده ای است که می توانند افراد را به دردسر انداخته و باعث ایجاد اختلال در روند عادی زندگی مردم شود. نیاز به فرد متخصص و با مهارت بالا در این زمینه و تحویل به موقع گوشی پس از تعمیر با کیفیت یکی از نیاز های روز جامعه می باشد.

بازار کار پر رونق

هم چنین با توجه به وضعیت اقتصادی و قیمت بالای خرید تلفن های همراه، قدرت خرید نمونه جدید موبایل در صورت خراب شدن آن کاهش یافته و به همین دلیل نیاز به تعمیرات موبایل یکی از نیاز های اساسی در جامعه بوده که بازار کار پر رونق و گسترده ای دارد. بازار کار تعمیرات موبایل به دلیل استفاده دائمی از موبایل ها و هم چنین احتمال خراب شدن و وارد شدن ضربه به آن ها توقف نا پذیر بوده و افراد علاقه مند به حوزه موبایل و تعمیرات آن از بازار کار رو به رشد و عالی آن بهره ببرند.

7- درآمد بالا

یکی از ویژگی های شغل تعمیرات موبایل، داشتن درآمد بالا و به نسبت عالی می باشد. درآمد شغل تعمیرات موبایل به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 • میزان مهارت و تجربه فرد تعمیر کار موبایل
 • محل مغازه تعمیرات موبایل
 • ساعت کاری ارائه خدمات تعمیر موبایل
 • هزینه خدمات منصفانه
 • استفاده از تجهیزات و قطعات تخصصی
 • کسب رضایت مشتری از طریق ارائه کار با کیفیت و تحویل سر موعد مقرر
 • ارتباط مناسب با مشتری
 • تبلیغات در سایت ها و شبکه های اجتماعی

درآمد بالا

طبق آمار سال گذشته، متوسط درآمد تعمیرات موبایل بین 7 تا 15 میلیون متغیر بوده است.

نتیجه گیری

در این مقاله درباره ویژگی های اصلی شغل تعمیر موبایل صحبت کردیم و تمامی نکاتی را که قبل از ورود به این حرفه باید می دانستید برای شما توضیح دادیم. فراموش نکنید که بعد از در نظر گرفتن تمامی این موارد، در صورتی که تصمیم تان جدی بود و خواستید تعمیرکار موبایل شوید، حتما در یک دوره حرفه ای تعمیر موبایل شرکت کنید و به صورت تخصصی کار را یاد بگیرید. با این کار خیلی سریع وارد بازار کار می شوید و می توانید درآمد خوبی را به دست آورید. فن آموزان این کار را برای شما راحت کرده است.

امتیاز دهید


بهترین دوره های برق، الکترونیک و تعمیرات پایتخت فناوری

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628