بازار کار نصاب جک برقی

بازار کار نصاب جک برقی

امروزه در ساختمان های مختلف از تجهیزاتی استفاده می شود که موجب سهولت کار انسان ها می شوند. لامپ های دارای حسگر، درب های اتوماتیک و جک برقی از تجهیزات به کار رفته در ساختمان هستند که عبور و مرور را برای ساکنان ساختمان راحت تر کرده اند. در بیشتر ساختمان های مدرن درب پارکینگ مجهز به جک برقی است و دیگر نیازی نیست که راننده برای باز کردن یا بستن درب از ماشین پیاده شود. فقط با فشردن دکمه ریموت فرمان باز یا بسته شدن درب صادر می شود.

از این رو بازار کار نصاب جک برقی رونق خوبی دارد و بر همین اساس آموزشگاه پایتخت فناوری دوره فنی و عملی آموزش نصب جک برقی را توسط اساتید باتجربه و نام دار در این حوزه، برگزار می کند.

آموزش نصب جک برقی

نحوه کار جک برقی

اساس کار جک برقی بسیار ساده است. جک برقی همچون ماهیچه دست انسان عمل می کند یعنی زمانی که فرمان باز شدن درب صادر می شود جک برقی خود را جمع می کند و باعث کشیده شدن درب و باز شدن آن می شود و زمانی که فرمان بسته شدن درب صادر می شود عکس این قضیه اتفاق می افتد.

جک های برقی انواع مختلفی دارند و می توان گفت که به چهار دسته مختلف تقسیم می شوند : جک های الکترومکانیکی که برای ساختمان های مسکونی و کم تردد نصب می شوند، جک های هیدرولیکی که برای مناطق پرتردد مناسب اند و روی درب های سنگین نصب می شوند، جک هایی که برای باز و بسته کردن درب های کشویی استفاده می شوند و جک های پنوماتیک که قدیمی ترین نوع جک برقی هستند و تنها نوع جک برقی هستند که امکان کنترل سرعت حرکت آن ها وجود دارد.

درست است که جک های برق سازوکار ساده ای دارند اما نصب یا تعمیر آن ها کار ساده ای نیست و باید طبق اصول خاص و استانداردهای موجود انجام شود. جک های برقی انواع مختلفی دارند که تنها یک متخصص قادر به نصب صحیح هر یک از آن ها است.

با توجه به این که در سال های اخیر با مدرن تر شدن ساختمان های مسکونی درب بیشتر خانه ها مجهز به جک برقی شده است بازار نصب آن ها نیز داغ تر شده است و شغل نصب جک های برقی به یکی از مشاغل فنی پردرآمد تبدیل شده است. برای این که یک فرد بتواند به عنوان نصاب جک برقی مشغول به کار شود باید دوره تخصصی آن را بگذراند و مهارت و تجربه لازم را به دست آورد. در ادامه بیشتر در رابطه با بازار کار نصب جک برقی صحبت می کنیم تا اگر قصد انتخاب این شغل را دارید با داشتن اطلاعات کامل بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

بازار کار تعمیرات ماکروفر به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی
ادامه مطلب

چگونه به عنوان نصاب حرفه ای جک برقی وارد بازار کار شویم؟

برای این که بتوانید به صورت تخصصی تمامی اصول و مباحث مرتبط با این شغل را یاد بگیرید باید در دوره آموزش نصب جک برقی شرکت کنید. تعداد زیادی از آموزگاه های فنی این دوره را برگزار می کنند اما شما باید قبل از ثبت نام تحقیقات لازم را انجام دهید و آموزشگاهی را انتخاب کنید که با استفاده از بهترین اساتید دوره تخصصی نصب جک برقی را برگزار می کند.

آموزشگاه پایتخت فناوری یکی از معتبر ترین آموزشگاه های فنی است که از برترین و مجرب ترین اساتید برای آموزش دوره های تخصصی مختلف بهره می گیرد و در انتهای دوره به کارآموزان مدرک تخصصی معتبری از جانب سازمان فنی و حرفه ای اعطا می کند.

اگر رشته تحصیلی شما مرتبط با برق و الکترونیک باشد خیلی زودتر بر نصب انواع جک برقی مسلط می شوید اما اگر هیچ سررشته ای در حوزه برق و نصب تجهیزات الکترونیکی ندارید ممکن است برای تسلط یافتن بر نصب جک برقی به زمان بیشتری احتیاج داشته باشید. برخی از سرفصل هایی که طی دوره به شما آموزش داده می شوند عبارتند از معرفی انواع برندهای جک برقی موجود در بازار، آموزش نحوه سیم کشی جک برقی، آموزش نصب چشمی یا فتوسل جک برقی، آموزش نصب صفحه پلیت جک برقی، آموزش نصب قف برقی بر روی جک برقی و غیره.

بازارکار نصب جک برقی

به دلیل این که تجربه و یادگرفتن مباحث به صورت عملی و کاربردی اهمیت زیادی دارد بیشتر کلاس های دوره صرف آموزش عملی نصب انواع جک برقی می شود. به علاوه شما با تمامی ابزارهای مورد نیاز خود آشنا می شوید و نحوه استفاده صحیح از آن ها را یاد می گیرید. بعد از اتمام دوره به شما مدرک داده می شود و شما با در دست داشتن آن می توانید نسبت به دریافت مجوز کار اقدام کنید.

بازار کار نصب دزدگیر خودرو به همراه سرمایه مورد نیاز و آینده شغلی
ادامه مطلب

قبل از این که کار خود را شروع کنید بهتر است برای مدت زمان کوتاهی نزد یکی از نصاب های حرفه ای جک برقی کار کنید تا بر میزان مهارت و تجربه هایتان افزوده شود و کاملاً بر کار خود مسلط شوید. اکنون می توانید به عنوان یک نصاب حرفه ای انواع جک های برقی وارد بازار کار شوید.

آینده شغلی و بازار کار نصاب جک برقی

امروزه با افزایش شدید میزان استفاده از جک های برقی بازار کار نصاب های جک برقی رونق خوبی پیدا کرده است. حتی مالکان ساختمان های قدیمی نیز برای درب ورودی یا پارکینگ خود از جک برقی استفاده می کنند. جک های برقی ایمن هستند و کار رانندگان را به شدت آسان کرده اند. نصب جک برقی کاری است که افراد عادی بدون آموزش دیدن نمی توانند آن را انجام دهند در نتیجه مردم همواره به نصاب های متخصص جک برقی احتیاج دارند.

این شغل را می توان یکی از مشاغل پردرآمد ایران در نظر گرفت زیرا یک نصاب حرفه ای می تواند چیزی بین 5 الی 10 میلیون تومان در ماه درآمد کسب کند. شما می توانید با تعدادی از فروشندگان درب های اتوماتیک و جک های برقی همکاری کنید تا آن ها برای نصب درب یا جک برقی شما را به خریداران معرفی کنند و به این صورت بر تعداد مشتریان شما افزوده شود.

در رابطه با آینده شغلی نصب جک برقی می توان گفت که طبیعتاً در آینده نیز استفاده از جک های برقی ادامه خواهد داشت و حتی انواع جدیدتر و پیچیده تری از آن ها وارد بازار خواهند شد که فقط توسط یک فرد متخصص نصب و تعمیر می شوند. ساختمان ها روز به روز در حال مدرن تر شدن هستند و در آینده حتی ساختمان های معمولی نیز به استفاده از جک های برقی روی خواهند آورد.

از طرف دیگر بیشتر شهرهای ایران در حال گسترش هستند و ساختمان سازی در آن ها رواج دارد. ساختمان هایی که جدید ساخته می شوند به انواع سیستم های جدید مجهز می شوند و جک برقی نیز یکی از این تجهیزات است.

پس ما برای نصب جک برقی بر روی درب تمام ساختمان های جدید نیز به نصاب حرفه ای جک برقی نیاز خواهیم داشت. البته به یاد داشته باشید که اگر نمی خواهید در آینده موفقیت خود را از دست بدهید باید همواره اطلاعات خود را به روز نگه دارید و به محض این که جک برقی جدیدی وارد بازار می شود با سازوکار آن آشنا شوید تا بتوانید با قدرت به کار خود ادامه دهید.

بررسی مشکلات چراغ چشمک زن درب اتوماتیک
ادامه مطلب

نصاب جک برقی

سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار چقدر است؟

معمولاً مشاغل خدماتی نظیر نصب جک برقی به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارند. حتی شما می توانید با کار کردن در کنار یک فرد دیگر از هزینه اجاره مغازه و خرید برخی از ابزارها نیز خلاص شوید. برای این که در دوره تخصصی نصب جک برقی ثبت نام کنید به کمتر از 1 میلیون تومان احتیاج دارید.

برای انجام کارهای نصب جک برقی به تعدادی ابزار مخصوص نظیر دریل چکشی، انواع آچار و پیچ گوشتی، دستگاه جوشکاری و غیره نیاز دارند که تمام آن ها با 3 الی 5 میلیون تومان قابل خریداری هستند. بعد از این که مدرک تخصصی و مجوز کار دریافت کردید می توانید کار خود را شروع کنید.

اگر به اندازه اجاره کردن یک مغازه کوچک سرمایه در اختیار دارید می توانید در محله ای شلوغ و پر رفت و آمد مغازه ای اجاره کنید تا مشتریان شما بتوانند به صورت تلفنی یا حضوری با شما ارتباط برقرار کنند. اما اگر برای اجاره کردن مغازه سرمایه ندارید و نمی خواهید که به عنوان شاگرد یا زیر دست استادکار دیگری کار کنید می توانید بدون داشتن مغازه و فقط با انجام تبلیغات کار خود را پیش ببرید.

شما باید برای خود کارت تهیه کنید و روی آن شماره تماس خود را بنویسید سپس با تعدادی از فروشندگان جک برقی و درب های اتوماتیک همکاری کنید تا آن ها با ارائه کارت شما را به مشتریان خود معرفی کنند. بسته به توافقی که با فروشنده صورت گرفته است درصدی از درآمد مربوط به این مشتریان به او تعلق می گیرد.

شما می توانید در سایت هایی نظیر دیوار یا آچاره نیز آگهی تبلیغاتی ایجاد کنید و از این طریق مشتری جذب کنید. برای این که همواره جزو جدیدترین آگهی ها باشید هر چند روز یک بار آگهی قبلی خود را پاک کرده و آگهی جدیدی ایجاد کنید.

آموزشگاه پایتخت فناوری در شاخه های مختلف برق و الکترونیک، مکانیک و تعمیرات دوره های متنوع مانند آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش PLC ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش برق ساختمان ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تابلو برق صنعتی ، آموزش تعمیرات پکیج و … برگزار می کند.

امتیاز دهید


دیدگاه ها
02166477628
02166477628