مشکلات رایج دوربین مدار بسته: نحوه عیب یابی و حل آن

مشکلات رایج دوربین مدار بسته: نحوه عیب یابی و حل آن

دوربین های مدار بسته یکی از رایج ترین و مقرون به صرفه ترین سیستم های امنیتی مدرن هستند که در اکثر ساختمان ها و مراکز می توان آن ها را دید. تمامی این دوربین ها از هر برند و مدلی که باشند، امکان دارد بعد از مدتی خراب شوند که باید سریعا جهت برطرف کردن مشکل شان اقدام کنیم. در این مقاله، آموزشگاه پایتخت فناوری، تمامی مشکلات رایج دوربین های مدار بسته را معرفی کرده و نحوه عیب یابی و برطرف کردن شان را به صورت گام به گام به شما یاد می دهد.

عناوین این نوشته:

1- عدم ضبط تصویر دوربین مدار بسته در NVR یا DVR

ضبط نشدن تصویر دوربین مدار بسته در DVR یا NVR یکی از مشکلاتی است که به طور مرتب شاهد آن هستیم. در مواردی با وجود این که دوربین مداربسته به خوبی کار می کند و می تواند تصاویر را با وضوح بالا بگیرد، دستگاه DVR چیزی را ضبط نمی کند و در نتیجه نمی توان انتظار عملکرد صحیح سیستم را داشته باشیم. دلایل متعددی منجر به وقوع این مشکل می شود. نصب و پیکربندی اشتباه، عدم وجود فضای ذخیره سازی کافی، خرابی اجزا و قطعات DVR از جمله این دلایل ذکر شده اند. با بررسی و رفع مشکل این موارد، ضبط تصاویر توسط DVR می تواند فعال شود.

عدم ضبط تصویر دوربین مدار بسته در NVR یا DVR

برطرف کردن مشکل عدم ضبط تصویر دوربین مدار بسته در NVR یا DVR

خبر خوب این است که دستگاه های DVR که با تکنولوژی پیشرفته ساخته شده اند، به راحتی قابل بررسی و تعمیر هستند. برای برطرف کردن این مشکل می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • فضای ذخیره سازی موجود در DVR را بررسی کنید و فیلمی را که دیگر به آن نیاز ندارید حذف کنید.
 • تنظیمات دستگاه را بازبینی کنید تا اگر به تنظیمات کارخانه بازگشته و تصادفا ضبط تصویر متوقف شده است، آن را دوباره تنظیم کنید.
 • اتصال شبکه دستگاه به سرور را برای ذخیره تصویر و ویدئو بررسی نمایید.
 • حافظه فلش و هارد دیسک را بازبینی کنید تا در صورت عدم توانایی ضبط فیلم ها، آن را تعویض کنید.
 • مانیتور، کابل ‌ها، کانکتور و دیگر اجزای الکترونیک DVR را بررسی کنید تا محل دقیق وقوع مشکل را تشخیص دهید.
 • به تعمیر و تعویض قطعات معیوب در DVR یا NVR بپردازید.
 • اگر این نکات عیب ‌یابی جواب نداد، وقت آن است که با متخصصان تماس بگیرید!

2- باز نشدن دوربین مدار بسته در گوشی

یکی از مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته برای تامین امنیت محیط، امکان اتصال آن ها به تلفن همراه و مانیتور آن ها از راه دور توسط گوشی های هوشمند می باشد. یکی از مشکلات متداول دوربین های مدار بسته که کاربران را آزار می دهد، باز نشدن دوربین مدار بسته در گوشی می باشد. این موضوع ممکن است به دلیل مشکل روتر، مشکل اینترنت، مشکل با برنامه اتصال به گوشی باشد. هم چنین ممکن است به دلیل تغییر در آدرس IP باشد.

باز نشدن دوربین مدار بسته در گوشی

برطرف کردن مشکل باز نشدن دوربین مدار بسته در گوشی

با وجود این که وصل نشدن دوربین مدار بسته به گوشی می تواند آزار دهنده باشد، اما اقدامات ساده ای را می توان برای برطرف کردن مشکل به کار گرفت. راه حل برطرف کردن این مشکل عبارتند از:

 • اتصالات اینترنت را بررسی کنید و مطمئن شوید که دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط تصویر به درستی با شبکه محلی اتصال برقرار کرده است.
 • تنظیمات روتر را با حل مشکل برنامه تلفن یا بررسی آدرس IP انجام دهید.
 • در صورت نیاز به وصل شدن به VPN برای استفاده از دسترسی از راه دور، از عملکرد درست آن مطمئن شوید.
 • اگر تجهیزات سیستم دوربین مدار بسته از روش سرویس DNS، اتصال از راه دور را برقرار می کند، باید شبکه و تنظیمات را بازبینی کنید.

3- از کار افتادن دوربین مدار بسته

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که دوربین مدار بسته شما از کار بیفتد و دوباره روشن نشود. از آن جایی که علل مختلفی منجر به وقوع این اتفاق می شود باید با دقت این موارد را بررسی کرد. وجود مشکل در اتصالات و سیم کشی منبع تغذیه، استفاده از سیم و کابل های بی کیفیت، تداخل IP در دوربین مدار بسته تحت شبکه، ضربه به دوربین و نوسانات برق از علل به وجود آمدن این مشکل است.

از کار افتادن دوربین مدار بسته

برطرف کردن مشکل از کار افتادن دوربین مدار بسته

برای حل مشکل از کار افتادن دوربین مدار بسته اقدامات زیر را انجام دهید:

 • اطمینان از به کار گیری کابل مناسب
 • بررسی روند سیم کشی
 • چک کردن پاور و منبع تغذیه دستگاه
 • توجه به IP تخصصی هر دوربین مدار بسته هنگام نصب آن ها

4- قطع و وصل شدن دوربین مدار بسته

فرض کنید یک دوربین امنیتی برای کسب و کار یا محل سکونت خود دارید. در این صورت، باید بدانید که همیشه این احتمال وجود دارد که دوربین مدار بسته در طول روز آفلاین شود. حتی اگر یک دوربین امنیتی آفلاین شود، به ‌طور خودکار در سریع ‌ترین زمان ممکن دوباره وصل می ‌شود. با توجه به این که یکی از خرابی های رایج گزارش شده توسط افراد، قطع و وصل شدن دوربین مدار بسته می باشد، شما به عنوان مالک دوربین امنیتی باید بدانید که چگونه این مشکل را عیب یابی کنید و از فایل های ضبط شده توسط دوربین فایل پشتیبان تهیه کنید.

قطع و وصل شدن دوربین مدار بسته

دلایل رایج قطع و وصل مکرر دوربین مدار بسته عبارتند از ثابت نبودن منبع تغذیه دستگاه، مشکل در اتصال شبکه دوربین مدار بسته، تداخل شبکه های مختلف Wi-Fi، پهنای باند ضعیف، ایجاد نویز ناشی از قرار گرفتن لوازم خانگی و الکترونیکی دیگر می باشد.

برطرف کردن مشکل قطع و وصل شدن دوربین مدار بسته

راه حل های زیر برای برطرف کردن مشکل قطع و وصل مجدد دوربین مدار بسته توسط مختصصان و تکنسین های با تجربه عنوان شده است:

 • دوربین را از منبع تغذیه جدا کرده و مجدداً راه اندازی کنید.
 • تنظیمات کارخانه را روی دوربین مدار بسته خود انجام دهید.
 • برگرداندن سیستم به تنظیمات کارخانه موجب پاک شدن تمام اطلاعات می شود. بنابراین قبل از آن، فایل Backup تهیه کنید.
 • روتر و مودم وای فای خود را مجددا راه اندازی کنید.

5- پرش تصویر دوربین مدار بسته

در حال حاضر بسیاری از مدل های دوربین مداربسته موجود در بازار از سنسور های بسیار حساس برای ارائه امکانات پیشرفته به سیستم شما استفاده می کنند. اما گاهی اوقات آن ها شروع به ایجاد مشکل می کنند. پرش تصویر دوربین مدار بسته نیز یکی از این موارد می باشد. ریشه اصلی پرش تصویر در تجهیزات امنیتی، مشکلات الکتریکی و روشنایی است. هم چنین، می تواند به دلیل فرکانس های الکتریکی متناقض ارسال شده به دوربین باشد. علاوه بر این، تنظیمات نادرست نرم افزار برای دوربین مدار بسته می تواند دلیل ثابت نبودن تصویر باشد.

پرش تصویر دوربین مدار بسته

برطرف کردن پرش تصویر دوربین مدار بسته

انجام موارد زیر می تواند مشکل ثابت نبودن تصویر دوربین مدار بسته را به طور اصولی حل کند.

 • بررسی برق و ولتاژ کافی منبع تغذیه دستگاه
 • از بین بردن کابل های کوتاه یا اتصالات ضعیف
 • استفاده از مدل های جدید به جای دوربین های مدار بسته قدیمی
 • انتخاب صحیح موقعیت نصب دوربین مدار بسته

6- سوختن دوربین مدار بسته

سوختن دوربین مدار بسته یکی از اتفاقات رایجی می باشد که در دوربین های مورد استفاده در فضای باز، رخ می دهد. دلایلی که می تواند منجر به این مشکل شود، برخورد صاعقه، ورود آب باران به تجهیزات داخلی، معیوب بودن پاور دستگاه، مشکل در منبع تغذیه و خرابی برد دستگاه باشد. در صورتی که دوربین مدار بسته شما بسوزد و عملکرد خود را از دست دهد، باید هزینه تعمیرات بالایی را بپردازید یا کلا به فکر تعویض آن باشید.

سوختن دوربین مدار بسته

برطرف کردن مشکل سوختن دوربین مدار بسته

روش های برطرف کردن سوختن دوربین مدار بسته عبارتند از:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به دوربین مدار بسته جلوگیری کنید.
 • فاصله بین دستگاه ها را تا حد ممکن رعایت کنید تا نوسان برق موجب سوختن دوربین مدار بسته نشود.
 • از کارکرد درست برد الکترونیکی اطمینان حاصل کنید.
 • اجزای روی برد را تست کرده و در صورت خرابی، آن ها را تعمیر کنید.
 • پاور و منبع تغذیه دوربین را با مولتی متر آزمایش کنید.

7- تار شدن تصویر دوربین مدار بسته در شب و روز

کیفیت تصاویر ضبط شده توسط دوربین می تواند روی کاربرد دوربین مدار بسته و سیستم امنیتی تاثیر گذار باشد. اگر تصاویر تار بوده و کیفیت بالایی نداشته باشند، نمی توان از آن ها برای شناسایی جرایم استفاده کرد. تصاویر نامشخص معمولاً به دلیل کثیف بودن لنز و تجمع گرد و غبار یا تار عنکبوت روی لنز اتفاق می ‌افتند. در مواردی نیز ممکن است عدم تنظیم لنز مسبب این مشکل باشد.

تار شدن تصویر دوربین مدار بسته

یکی دیگر از دلایل رایج، سیاهی یا کم نور بودن صفحه نمایش، نور ضعیف یا ناکافی است. برخی از دوربین ‌های مدار بسته در تاریکی کار نمی‌ کنند، بنابراین ممکن است در شب یا در نور های کم، صفحه نمایش سیاهی داشته باشید. اگر عملکرد دوربین شما درست بوده، ناگهان متوقف شده و تصاویر تار را به شما تحویل می دهد، احتمالاً مشکل از پیکربندی است. دوربین باید طوری پیکربندی شود که در مناطق تاریک یا بدون نور کار کند. هم چنین افت ولتاژ دوربین مدار بسته و خرابی سنسور های داخل از دیگر علل کیفیت بد تصاویر و فیلم ها می باشد.

برطرف کردن تار شدن تصویر دوربین مدار بسته در شب و روز

 • یک پارچه میکروفیبر مرطوب بردارید و به آرامی لنز را پاک کنید تا ببینید آیا این مشکل را برطرف می کند یا خیر.
 • اگر مشکل از عدم تنظیم درست لنز می باشد، لازم است زاویه نصب لنز را بازبینی کنید.
 • با چک کردن منبع تغذیه دوربین و اندازه گیری ولتاژ خروجی با مولتی متر، از عدم افت ولتاژ اطمینان حاصل کنید.
 • LED را بررسی کنید. بالا رفتن میزان استفاده از دوربین مدار بسته نیز می تواند دلیلی برای دریافت تصاویر مبهم باشد و ممکن است زمان ارتقاء سیستم شما فرا رسیده باشد.

8- سوختن هارد دوربین مدار بسته

هارد دوربین مدار بسته یکی از تجهیزاتی می باشد که برای ذخیره اطلاعات در دوربین های مدار بسته مورد استفاده قرار گرفته و پس از پیشرفت تکنولوژی جای فلش ها را گرفته اند. این هارد دیسک ها با وجود تکنولوژی پیشرفته و ساخت در انواع و نمونه های مختلف، ممکن است به علل مختلفی مانند آب خوردگی و نفوذ رطوبت، کیفیت پایین هارد دوربین مدار بسته، اتصالی بین سیم ها، تداخل الکتریکی و خرابی پاور دستگاه خراب شده و در نهایت بسوزد.

سوختن هارد دوربین مدار بسته

برطرف کردن سوختن هارد دوربین مدار بسته

در قدم اول به این نکته توجه کنید که بهتر است هنگام انتخاب و خرید هارد، یک نمونه با کیفیت و متناسب با کارکرد دوربین مدار بسته خود انتخاب کنید. به علاوه، پس از این که متوجه شدید هارد شما سوخته است، لازم است اقدامات زیر را انجام دهید:

 • اتصال دوربین به برق را چک کنید.
 • از اتصال صحیح سیم ها و کابل ها اطمینان حاصل کنید.
 • پاور و منبع تغذیه را بررسی کنید.
 • از ورود قطرات آب باران به تجهیزات الکتریکی جلوگیری کنید.

9- سوت کشیدن دوربین مدار بسته

سوت کشیدن دوربین مدار بسته و شنیدن صدای بوق از این تجهیزات، نشان دهنده وجود یک مشکل داخلی در دستگاه می باشد. این موضوع که به عنوان یکی از مشکلات رایج دوربین مدار بسته محسوب می شود می تواند ناشی از دلایل متعددی باشد. این موارد می تواند دستکاری شدن دستگاه DVR، عدم اتصال کابل ها و ضبط نشدن فیلم و تصویر، اتصالی در کابل برق هارد دوربین مدار بسته، فرمت نامناسب هارد دوربین مدار بسته و خرابی هارد باشد.

برطرف کردن سوت کشیدن دوربین مدار بسته

اقدامات زیر را به طور مرحله به مرحله انجام دهید تا بتوانید مشکل سوت کشیدن و شنیدن صدا از تجهیزات داخلی دوربین مدار بسته را حل کنید.

 • دستگاه DVR را به تنظیمات کارخانه برگردانید.
 • کابل ها و اتصالات را بررسی کنید و در صورت خرابی، آن ها را تعویض کنید.
 • هارد دیسک را با کمک خود DVR فرمت کنید.
 • در صورت خرابی برد، با یک تعمیرکار دوربین مدار بسته تماس بگیرید.

10- سفید شدن تصویر دوربین مدار بسته

سفید شدن تصویر دوربین مدار بسته می تواند به دلیل نور ناکافی یا منبع تغذیه ضعیف باشد. گاهی اوقات، اگر دوربین در سایه یا در منطقه تاریک باشد، ممکن است در حالت دید در شب نمایش داده شود. این مشکل در دوربین مدار بسته نیز بسیار رایج است.

سفید شدن تصویر دوربین مدار بسته

برطرف کردن سفید شدن تصویر دوربین مدار بسته

 • این مشکل را می توان با تنظیم نور خورشید و هم چنین تغییر موقعیت دوربین در یک منطقه پر نور برطرف کرد.
 • به علاوه می توانید میزان سایه ای که گیره دوربین روی لنز پوشانده را بررسی کرده و از نصب دوربین نزدیک پنجره خودداری کنید.

11- عدم کارکرد دید در شب دوربین مدار بسته

گاهی اوقات سیستم دوربین مدار بسته شما در طول روز به طرز خارق العاده ای کار می کند و پس از فرا رسیدن شب با مشکلاتی مواجه می شود. در بسیاری از شرایط، این مشکل می تواند به دلیل اختلال در منابع نوری خود دوربین باشد، اما صرف نظر از این، دوربین ها باید 100٪ در شب کار کنند. به خصوص که در این زمان است که فعالیت مجرمانه بسته به محل زندگی شما ممکن است به احتمال زیاد رخ دهد. دلایل به وجود آمدن چنین مشکلی در سیستم های دوربین مدار بسته می تواند عدم نصب صحیح و تنظیم ویژگی دید در شب دوربین، بالا بودن میزان جریان عبوری و قدیمی شدن LED ها باشد.

عدم کارکرد دید در شب دوربین مدار بسته

برطرف کردن عدم کارکرد دید در شب دوربین مدار بسته

 • با استفاده از دستورالعمل‌های مربوط به دوربین خاص خود، می‌ توانید به طور بالقوه دوربین را تا زمانی که شروع به نمایش رنگ‌ های واضح و روشن کند بهینه کنید.
 • هم چنین، می‌ توانید تنظیمات نور کم را در دوربین خود تنظیم کنید تا ببینید آیا این باعث بهبود هر یک از رنگ ‌ها و کنتراست‌ ها می‌ شود یا خیر.
 • یک ارزیابی کامل برای بررسی این که آیا دوربین برق دارد و آیا تمام سیم‌ ها و کابل‌ ها و اتصالات کاملاً ایمن هستند، باید تصویر واضحی از مشکل ارائه دهد.

12- تغییر رنگ دوربین مدار بسته

اگر دوربین های امنیتی شما تصاویر سبز یا صورتی را نشان می دهند یا تغییر رنگ در تصاویر دوربین مدار بسته مشاهده می شود، باید در کوتاه ترین زمان ممکن به عیب یابی آن پرداخته و مشکل را برطرف کنید. این مورد یکی دیگر از مشکلات رایج دوربین های مدار بسته می باشد که به علت اتصالی در کابل و سیم ها ممکن است اتفاق بیفتد. تغییر سهوی در تنظیمات مانیتور دستگاه، اشکال در برد اصلی سیستم امنیتی، خرابی فیلتر و سنسور ها نیز مسبب ایجاد تغییر در رنگ دوربین مدار بسته است.

تغییر رنگ دوربین مدار بسته

برطرف کردن تغییر رنگ دوربین مدار بسته

شما می توانید برای برطرف کردن مشکل؛ نکاتی مفید و تست شده را برای روی دوربین خود انجام دهید. این موارد عبارتند از:

 • دوربین امنیتی را به مکان دیگری منتقل کنید تا ببینید آیا مشکل در آن دوربین باقی مانده است یا خیر.
 • چراغ های IR را چند بار به صورت دستی روشن و خاموش کنید تا ببینید کار می کند یا خیر.
 • با قطع اتصال برق، دوربین را خاموش و روشن کنید.
 • تمام سیم، کابل ها و اتصالات را از پایه بازبینی کرده و در صورت مشاهده هر گونه خرابی، آن ها را عوض کنید.
 • هم چنین می توایند تنظیمات دستگاه را مجددا انجام داده و به صورت دستی تنظیم کنید.

13- کیفیت پایین تصویر و فیلم دوربین مدار بسته

دلایل متعددی می ‌تواند منجر به کیفیت پایین فیلم و تصویر در دوربین ‌های مداربسته شود. ممکن است نقاط روشنی از انعکاس نور خورشید یا نور لامپ ها بر روی مانیتور نشان داده شود، یا چیزی مانند تار عنکبوت یا سایر زباله ‌هایی که در اطراف دوربین جمع شده‌ اند، باعث بروز این مشکل ‌شوند.

کیفیت پایین تصویر و فیلم دوربین مدار بسته

برطرف کردن مشکل کیفیت پایین تصویر و فیلم دوربین مدار بسته

تصویر و فیلم های بی کیفیت دوربین مدار بسته را می توان با انجام چندین مرحله ساده در کوتاه ترین زمان برطرف کرد. شما می توانید موارد زیر را امتحان کنید تا به صورت دستی مشکل را حل کنید.

 • دوربین خود را با دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ چیزی مانع دید نیست. اگر متوجه شدید چیزی مانع دید شده، به سادگی آن را بردارید و اطراف دوربین را به بهترین شکل ممکن تمیز کنید.
 • هم چنین ممکن است لازم باشد برخی از تنظیمات را در خود دوربین به صورت دستی تنظیم کنید تا مطمئن شوید همه چیز روی روشنایی و ویژگی‌ های روشنایی صحیح تنظیم شده است.
 • حتماً دفترچه راهنمای دوربین خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تنظیمات صحیح را انجام می ‌دهید و وضعیت را بد تر از آنچه که هست، نمی‌ کنید.
 • مشخصات دوربین امنیتی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کابل ها در محدوده مناسب قرار دارند. اگر از دوربین امنیتی بی سیم استفاده می کنید، مطمئن شوید که دوربین خیلی از روتر دور نباشد.
 • برای یک دوربین امنیتی، باید تنظیمات فوکوس و زوم را تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که دوربین های وریفوکال هر از گاهی نیاز به تنظیم مجدد دارند. اگر دوربین امنیتی فوکوس نکند، تصاویر نامشخص خواهند بود.

14- وجود نویز در تصویر یا فیلم دوربین مدار بسته

بسیاری از کاربران از این مورد شکایت می کنند که تصاویر دوربین مدار بسته دارای نویز هستند. این مورد زمانی اتفاق می افتد که در برخی مواقع فیلم دوربین مدار بسته بسیار پر سر و صدا است و نمی تواند تصویر را به طور دقیق تحویل دهد. دلیل این مورد به طور کلی می تواند تداخل الکتریکی یا RF نیز باشد که موجب می شود سیگنال های دوربین مدار بسته با سیگنال ها و تشعشعات الکترونیکی دیگر وسایل برقی همپوشانی داشته و موجب نویز شود.

وجود نویز در تصویر یا فیلم دوربین مدار بسته

برطرف کردن وجود نویز در تصویر یا فیلم دوربین مدار بسته

در جهت برطرف کردن نویز در تصویر یا فیلم دوربین مدار بسته موارد زیر را امتحان کنید و در صورت عدم برطرف شدن مشکل، از یک تکنسین تعمیر دوربین مدار بسته کمک بگیرید.

 • منابع تداخل باید بررسی و حذف شوند. سعی کنید یک فاصله مناسب را بین لوازم برقی خانگی با دوربین مدار بسته ایجاد کنید.
 • تمام کانکتور ها، سیم ‌ها، کابل ‌ها، سیم ‌کشی‌ ها، USB و غیره باید کاملاً بررسی شوند و در صورت وجود هر گونه آسیب دیدگی، آن ها را تعمیر و تعویض کنید.
 • ضروری است که کابل های ویدئویی آنالوگ را از پایه عیب یابی کرده و آن ها را تعویض کنید.

در صورتی که دوربین شما این مشکل را دارد و می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید، مقاله “علت وجود نویز در دوربین مدار بسته و نحوه رفع آن” را بخوانید.

15- وجود خطوط افقی روی ویدیو دوربین مدار بسته

خطوط افقی ممکن است به دلیل تداخل الکتریکی یا مشکلات روشنایی ایجاد شوند. این مشکل باید در اسرع وقت برطرف شود، زیرا نظارت بر محیط را دشوار می کند و اساساً فیلم ضبط شده توسط دوربین مدار بسته را بی فایده می کند. محیط اطراف نصب سیستم امنیتی خود را بررسی کنید تا ببینید آیا منبع نوری با دوربین تداخل دارد یا خیر. اگر نور مستقیماً به دوربین مداربسته شما بتابد، می تواند منجر به خطوط افقی روی ویدئو شود. منبع تغذیه ناکافی نیز می تواند باعث این مشکل شود. هنگامی که دوربین ها با نور اضافی یا بیش از حد روشن روبرو می شوند، پیکسل دوربین در نور غرق می شود. بنابراین، خطوط افقی که مشاهده می شوند را می توان به تداخل الکتریکی سنسور نور نسبت داد.

وجود خطوط افقی روی ویدیو دوربین مدار بسته

برطرف کردن وجود خطوط افقی روی ویدیو دوربین مدار بسته

شما می توانید تنها با چند اقدام ساده این مشکل را از بین ببرید:

 • مشکلات برق را می توان به راحتی با تماس با یک برقکار برطرف کرد.
 • منبع تغذیه را به طور کامل بررسی کرده و از فیلتر مناسب برای نگهداری از تجهیزات استفاده نمایید.
 • اگر مشکل نور است، می ‌توانید نور محیط را تنظیم کنید.
 • کاهش میزان نور یا تغییر زاویه را با استفاده از دوربین مدار بسته ای که دارای پوسته (بدنه) تیره است، اصلاح شود.
 • از به کارگیری صحیح کابل مناسب با نوع دوربین مطمئن شده و مسیریابی را تست کنید.

16- وجود لرزش در فیلم دوربین مدار بسته

لرزش فیلم دوربین مدار بسته یا سوسو زدن فیلم دوربین مدار بسته یکی از رایج ترین مشکلاتی است که می تواند به دلیل نصب نادرست، خرابی تجهیزات یا مشکلات مربوط به منابع تغذیه یا حتی شرایط بد محیط باشد. گاهی اوقات مشکل به خودی خود حل می شود، با این وجود، مدتی باید فیلم دوربین مورد بررسی قرار گیرد، زیرا ممکن است یک مشکل متناوب باشد.

برطرف کردن وجود لرزش در فیلم دوربین مدار بسته

رفع این مشکل ممکن است سخت باشد. عیب‌ یابی این مشکل می‌ تواند چالش برانگیز باشد زیرا شناسایی منبع تداخل کار راحتی نیست. لازم است موارد زیر را به طور مرحله به مرحله اجرا کنید:

 • اگر دوربین سیمی باشد، کابل ها و کانکتور ها را ارزیابی کنید تا از مسیر یابی صحیح آن ها مطمئن شوید.
 • منبع تغذیه سیستم را بررسی کرده و میزان ولتاژ کافی را برای تجهیز برآورده کنید.
 • اگر هنگام تغییر ناگهانی در شرایط نوری متوجه سوسو زدن شدید، احتمالاً می توان با تغییر زاویه دوربین مشکل را برطرف کرد.
 • از طرف دیگر، سنسور های نور ممکن است آسیب دیده باشند. به همین جهت پس از عیب یابی کامل آن ها، نمونه های معیوب را عوض کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله درباره مشکلات رایج دوربین های مدار بسته صحبت کردیم و به شما نحوه برطرف کردنشان را یاد دادیم. در صورتی که سوالی داشتید می توانید در پایین همین صفحه از کارشناسان ما بپرسید.

امتیاز دهید


بهترین دوره های دپارتمان برق ساختمان پایتخت فناوری

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628