آموزش تعمیرات دوچرخه

دوره آموزش تعمیرات دوچرخه یکی از رشته های تخصصی آموزشگاه پایتخت فناوری می باشد. در این دوره تعمیر انواع دورچرخه به کارآموزان آموزش داده می شود. تعمیر و تعویض زنجیر چرخ، نحوه تعویض لاستیک ، نحوه تعمیر ترمز و …از جمله مباحثی از که در این دوره تدریس می شود. تمامی دوره آموزش در مکانی مجهز که آموزشگاه پایتخت فناوری تدارک دیده به صورت عملی برگزار می شود. اساتید دوره آموزش تعمیر دوچرخه اساتید با تجربه و فنی بوده و در پایان دوره مدرک بین الملی زیر نظر سازمان فنی حرفه ای به کارآموزان داده می شود. یکی از امتیازات خوب آموزشگاه پایتخت فناوری پشتیبانی نامحدود از کارآموزان بعد از پایان دوره می باشد.

سرفصل ها

logo gold سرفصل های آموزش تعمیر دوچرخه

یادگیری نحوه تعمیر و تنظیم ترمزهای طوقه ای

یادگیری نحوه تعویض کاسه ساچمه تنه، طبق و قامه

یادگیری نحوه فلزکاری مقدماتی

آموزش ابزار شناسی در تعمیرات تخصصی دوچرخه

یادگیری نحوه تنظیم میل گلدان دوچرخه

یادگیری نحوه تنظیم زنجیر کش و خودرو

یادگیری نحوه تعویض میل تنه دوچرخه

یادگیری نحوه تعمیر و تنظیم سیستم تعویض دنده جلو وعقب دوچرخه دنده ای

یادگیری نحوه تعویض لوازم تزئینی دوچرخه

یادگیری نحوه سرویس و نگهداری انواع دوچرخه ها

یادگیری نحوه تعمیر و تعویض خودرو طبق جلو وعقب

یادگیری نحوه تعمیرات ترمزهای دیسکی معمولی و هیدرولیکی

یادگیری نحوه تعمیر و تنظیم دوشاخه جلو و عقب

یادگیری نحوه تعمیر کاسه های داخل توپی و میل گلدان

یادگیری نحوه تعمیرات تخصصی دوچرخه های معمولی

یادگیری نحوه تعمیر تخصصی دوچرخه دنده ای

یادگیری نحوه پره بندی و تاب گیری طوقه

یادگری نحوه تعمیر دسته دنده و تنظیم سیم کشی دنده

آشنایی با سیستم تعویض دنده الکترونیکی (X Shifter) دوچرخه دنده ای

یادگیری نحوه پنچر گیری تیوپ

یادگیری نحوه تعویض تیوپ و لاستیک

یادگیری نحوه تعمیر و تنظیم انواع زین دوچرخه

یادگیری نحوه تعمیر و تعویض دینام و باطری چراغ ها

و…

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری آموزش تعمیر دوچرخه

  • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
  • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
  • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
  • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
  • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
  • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

هزینه ها

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
آموزش تعمیر دوچرخه 2,000,000 تومان 1,400,000 تومان 2,500,000 تومان
سوالات متداول

بله ، با توجه به اینکه تمام آموزش ها به صورت عملی انجام میشود، در صورت تلاش خود کارآموز آموزشگاه این اطمینان را میدهد تا بتوانید وارد بازار کار شوید.

بله. این رشته دارای استاندارد فنی و حرفه ای می باشد و کارآموزان شرکت کننده در دوره تعمیر دوچرخه می توانند پس از پایان دوره مدرک بین المللی فنی و حرفه ای را دریافت کنند.

دوره ها به صورت عملی و تئوری هستند ، به این صورت که کلاس های تئوری جهت افزایش اطلاعات کارآموز و کلاس های عملی در کارگاه مجهز آموزشگاه آموزش داده میشود.

خیر ، با توجه به اینکه آموزش مطالب از پایه شروع میشود و تا پیشرفته ادامه میابد به مدرک خاصی نیاز نیست و سطح تحصیلات متوسطه کفایت میکند

بله. در سرفصل های آموزشی این دوره تعمیرات دوچرخه های دنده ای نیز وجود دارد.

این رشته یکی از دوره های پردرآمدی می باشد که امکان راه اندازی آن در هر شهرو مکانی وجود دارد و با توجه به تعداد مصرف کنندگان زیاد این وسیله مطمئنا بازار کار خوبی را می توان برای آن در نظر گرفت.

این میزان درآمد به توانایی و مهارت خود شخص و همچنین سرمایه اولیه و مسائل دیگر بستگی دارد ولی میزان درآمد به طور میانگین بین 3 تا 5 برابر حقوق وزارت کاری میباشد

اطلاعات بیشتر

دوره آموزش تعمیرات دوچرخه

یکی از وسایل نقلیه ای که امروزه می تواند جایگزین مناسبی برای موتورها و اتوموبیل ها باشد دوچرخه است . اهمیت و کاربرد دوچرخه برای ورزش دوستان و علاقه مندان به زندگی سالم موضوعی نیست که از اذهان دور باشد . استفاده از دورچه به پاکیزگی هوا وس لامت بدن کمک شایانی می کند و امروزه بسیاری از جوانان  و حتی سالمندان ممکن است دوچرخه را به علت مقرون به صرفه بودن و بخشیدن سبک خاصی به زندگیشان به اتوموبیل ترجیح دهند .

از آنجا که دوچرخه سواری به عنوان نوعی ورزش و تفریح و همچنین وسیله حمل و نقل محبوب است ، مکانیک های تخصصی این حوزه نیز  مورد تقاضا بازار کار  هستند. آنها معمولاً در مغازه های دوچرخه سواری یا در بخش های دوچرخه کالاهای بزرگ ورزشی یا فروشگاه های بزرگ کار می کنند.

پس از تعیین نیاز به تعمیرات یا خدمات ، مکانیک تخمین زده و قطعاتی را که در انبار موجود نیست سفارش می دهد. ممکن است مجبور شوند قاب ها را تنظیم کنند یا قطعات اصلی مانند چرخ یا ترمز را تعویض یا تعمیر کنند. آنها همچنین با افزودن لاستیک یا پدال مخصوص ، دوچرخه را ارتقا می دهند یا دوچرخه را متناسب با موتورسواران خود تنظیم می کنند.

مکانیک همچنین تعمیر و نگهداری اساسی مانند نظافت ، روغن کاری و تنظیم زنجیرها و یاطاقان هاب را فراهم می کند. در بعضی از مغازه ها ، مکانیک به دارندگان دوچرخه یاد می دهد که خودشان کارهای اساسی را انجام دهند.

آموزشگاه پایتخت فناوری نظر به افزایش کاربرد و نیاز روز افزون افراد به دوچرخه ، بر ان شده است تا با برگزاری دوره ای درمورد تعمیرات دوچرخه علاقه مندان به تعمیرات دوچرخه را جذب کرده و زیر نظر بهترین و حرفه ای ترین اساتید این حرفه را به آن ها آموزش دهد .

هدف از برگزاری این دوره و اعطای مدرک فنی و حرفه ای این دوره چیست ؟

شما با دریافت این مدرک می توانید مسیر جدیدی از دنیای مشاغل را در رو به روی خود ببینید .

میتوانید گاراز شخصی خودتان را افتتاح کنید و با کار کردن تحت عنوان تعمیرات دوچرخه و اسوکتر و ابزار نقلیه ای با خانوادگی دوچرخه به کسب در آمد بپردازید . در کارگاه های دوچرخه سازی نیز ارائه ی این مدرک معتبر به شما کمک خواهد کرد که بهعنوان کارمند و تعمیر کار استخدام شوید و بتوانید شغل مورد نظر خود را بیابید .

آموزشگاه پایتخت فناوری به هدف کارآفرینی وافزودن نیروهای کارافرین به دنیای بازار کار این دوره را برگزار نموده است و امید است که در صورت یافتن استعداد و علاقه در کاراموزان هدف این آموزشگاه از برگزرای دوره محق گردد .

سرفصل های اموزشی دوره موارد زیر را در بر میگیرد :

              معرفی تعمیر و نگهداری دوچرخه

               تعمیر حرفه ای و عملکرد فروشگاه

               سمینارهای صدور مدرک پیشرفته

               سمینارهای آموزش مداوم

               مزایای صدور مدرک

               سوالات متداول مکانیکی

 

پیش نیاز شرکت در این دوره چیست ؟

تمامی افرادی که سوابق کار در گاراژ های مکانیکی را دارند می توانند در اولویت ثبت نام این دوره باشند اما خبر خوش این است که شما اگر هیچ مدرک مرتبطی با موضوع مکانیک ندارید هم می توانید این دوره را به عنوان کلاس اموزشی خود در نظر بگیرید و در ان شرکت کنید . در این صورت می توانیم بگوییم اگر صبر و حوصله و استعداد و علاقه ی ساعت ها سر و کله زدن با چرخ و روغن و زنجیر و ابزار مکانیکی را دارید و به این نوع شغل عشق میورزید برای ان دوره انتخاب شده اید .

آنچه خواهید آموخت:

دوره آشنایی ما با تعمیر و نگهداری دوچرخه با در نظر گرفتن مکانیک آغازین طراحی شده است. در اینجا اصول نگهداری دوچرخه ، از تعمیرات اساسی ساده سیستم تحمل گرفته تا تنظیمات ، را خواهید آموخت. این دوره به شما کمک می کند تا یک دوچرخه سوار خودکفا باشید ، و شما را قادر می سازد متداول ترین روش ها را انجام دهید. اطلاعات ارائه شده برای انواع دوچرخه ها قابل استفاده است و همچنین کلاس مقدماتی بسیار خوبی برای هر کسی است که قبل از گذراندن دوره تعمیرات حرفه ای و فروشگاه عملیاتی ما ، پایه و اساس بیشتری بخواهد.

این یک دوره جامع دو هفته ای در سطح حرفه ای برای کاراموزان با تجربه محدود فروشگاه دوچرخه است. هدف کلاس آماده سازی کاراموزان برای کار در مغازه دوچرخه سواری یا انجام خدمات سطح حرفه ای در خانه است. تأکید زیادی بر یادگیری عملی همه سیستمهای دوچرخه و همچنین مطالعه دوچرخه به عنوان یک واحد کامل است. اطلاعات ارائه شده برای انواع دوچرخه ها قابل استفاده است. این دوره همچنین مبنای محکمی در عملیات بخش خدمات برای درک و بهبود خدمات موجود یا برای کسانی که به دنبال شروع کار خود هستند فراهم می کند.

همچنین کاراموزان می توانند رینگ هایی را که در کلاس می سازند انتخاب و نگهداری کنند. مجموعه چرخها درجه بندیی می شوند و ایمنی قبل از ترک پایتخت فناوری بررسی می شود. پایتخت فناوری جعبه های چرخ برای خرید در دسترس خواهد داشت و اگر دانشجویی نتواند از لحاظ جسمی مجموعه چرخ را با خود حمل کند ، می تواند به حمل آنها در ایران  کمک کند. این دوره برای مکانیک های باتجربه ای که قبلاً تجربه ساخت چرخ داشته اند یا دانشجویانی که دوره تعمیرات حرفه ای و فروشگاه ما را گذرانده اند و مایل به ساخت آن هستند مناسب است. ما پیشرفته ترین مباحث مربوط به ساخت چرخ ، از تئوری و فیزیک چرخان چرخش ، تا الگوهای متنوع اتصال را پوشش می دهیم. هدف اصلی ما این است که شما را در مسیر تبدیل شدن به یک سازنده چرخ اصلی تبدیل کنیم. دانش آموزان مجموعه ای از چرخ های با کیفیت بالا را با استفاده از تمام اجزای DT سوئیس ساخته و نگه می دارند. آن دسته از دانش آموزانی که در آزمون نهایی گواهینامه قبول شوند ، به سازندگان چرخ گواهی شده پایتخت فناوری / DT تبدیل می شوند.

سیستم تعلیق دوچرخه یکی از پویاترین موضوعات در صنعت است. با پیشرفته تر شدن سیستم های تعلیق و حتی دوچرخه های سطح مبتدی که به سیستم تعلیق مجهز شده اند ، تقاضا برای تکنسین های سیستم تعلیق زیاد است.  با شرکت در این دوره همه سیستم های تعلیق فعلی به شما سرعت می بخشد و همچنین شما را برای سرویس دهی به سایر سیستم های موجود در بازار آماده می کند. با پایان سمینار ، تئوری سیستم تعلیق از بین می رود و شما از نزدیک با عملکرد همه طراحی های محبوب چنگال تعلیق و ضربه و همچنین انواع طرح های پیوند و تعلیق کامل در بازار امروز آشنا خواهید شد.

برخی از موضوعاتی که ما پوشش می دهیم شامل موارد زیر است:

          موقعیت دوچرخه سواری و نقاط تماس

               تعمیرات اساسی / جایگزینی براکت پایین و کرنست

               تنظیم و نگهداری سیستم ترمز مبتنی بر کابل

               تعویض و نگهداری کابل و مسکن

               تنظیم و نگهداری سیستم Derailleur

               تعمیر اضطراری کنار جاده

               تعمیر تخت ، طراحی تایر و لوله

               تعمیرات اساسی و تعویض هدست

               تعمیرات اساسی و تنظیم هاب

               تعویض پدال

               ساقه و فرمان

               چرخش چرخ

               تنظیم تعلیق اساسی

 

برخی از موضوعات مکانیکی که ما پوشش می دهیم شامل موارد زیر است:

          استفاده از پایه تعمیر

               استانداردهای ملفه

               ابزار اندازه گیری

               مشخصات موضوع

               گشتاور

               ایمنی و مسئولیت

               استفاده از حلال و روان کننده

               تئوری تحمل

               بازرسی و ارزیابی تحمل

               بلبرینگ های متعارف

               بلبرینگ های کارتریج

               مجموعه های توپی و محور

               مجموعه های لنگ

               دسته فرمان

                پایه

               آماده سازی قاب

               ساخت قاب

               تراز بندی قاب

               پایه دوچرخه مناسب

               مواد قاب

               ابزار برش

               ابزارهای فروشگاه

               براکت های پایین

               سیستم های ترمز کالیپر و خطی

               سیستم های ترمز دیسک مکانیکی

               سیستم های ترمز هیدرولیک

               زین ها و پایه های صندلی

               زنجیر

          ساختمان / تعمیر چرخ

               بستن چرخ

               تنش چرخ

               چرخش چرخ

               هدست

               تنظیم سیستم Derailleur

               عیب یابی سیستم Derailleur

               کابل و مسکن Derailleur

               تعمیر لوله و تایر

               سازگاری لاستیک / لبه

               پدال

               خط زنجیره ای

               چرخ دنده

               چرخ های آزاد و آزادخانه ها

               سیستم تعلیق و نصب اولیه

          تنظیم سیستم های کابل و هیدرولیک

               روشهای خونریزی

               جایگزینی و اندازه گذاری خط

               ساخت کولیس

               آماده سازی قاب / چنگال برای نصب کولیس

               انتخاب و آزمایش روتور

               ساخت اهرم

               انتخاب ابزار

 

برخی از عناوین مربوط به عملکرد فروشگاه شامل موارد زیر است:

یکی از مواردی که بدون شک شما را در مورد شرکت در این دوره به شک خواهد انداخت چشم انداز شغلی در پس دریافت مدرک تعمیرات دوچرخه خواهد بود . به سسرفصل های زیر توجه کنید و درخواهید یافت که یکی از مفاد مهمی که در این دوره تدریس میشود بررسی وضعیت شغلی و بازار کاری این پیشه خواهد بود .

          فرصت های شغلی

               راه اندازی یک تعمیرگاه کوچک

               هزینه های شروع

               انتخاب ابزار

               عملیات بخش خدمات

               خدمات مشتری

               سرویس نویسی

               نرخ کار

               منابع تأمین

               ایجاد حساب ها

چشم انداز شغلی تعمیرات دوچرخه

1 – مهارتهای شغلی

تکنسین های دوچرخه باید دانش و مهارت مکانیکی لازم برای تعویض قطعات ، دوچرخه های آزمایشی ، رفع مشکلات غیرمعمول و موارد دیگر را داشته باشند. همچنین تکنسین های دوچرخه باید مهارت های زیادی در خدمات مشتری داشته باشند تا بتوانند مشکلات را بر اساس شکایت یا نگرانی مشتریان تشخیص دهند و به مشتریان در زمینه نگهداری صحیح دوچرخه راهنمایی کنند.

2 – چشم انداز اقتصادی و اطلاعات حقوق و دستمزد

انتظار می رود که تکنسین های دوچرخه در سال های آینده از فرصت های شغلی بیشتری برخوردار شوند. اداره آمارکار ایران گزارش داده است که رشد شغلی این ابزار نقلیه به علت گرانی سایر اتوموبیل ها و وسایل نقلیه رو به افزایش است پس چشم انداز شغلی مناسبی در انتظار این حوزه ی کاری خواهد بود . نگرانی در مورد محیط زیست نیز ممکن است باعث افزایش فروش دوچرخه شود و کار بیشتری برای تکنسین های دوچرخه انجام دهد. تکنسین های دوچرخه حقوق خود را از طریق کارمزد ، دستمزد ساعتی یا ترکیبی از این دو دریافت می کنند.

فارغ التحصیلان و دریافت کنندگان مدرک این دوره  بیشتر از هر دانشکده مکانیک ملی در این رشته مشغول به کار هستند. ما به این رکورد افتخار می کنیم و با تغییر فناوری ، برنامه درسی خود را گسترش و بهبود می دهیم.

گواهی پایان دوره ما به همه دانشجویانی اعطا می شود که با موفقیت در هر جلسه کلاس شرکت می کنند و تمام کارهای دوره مورد نیاز را انجام می دهند. این گواهی برای هر صنفی که ارائه می دهیم در دسترس است. برای کسانی که مایل به استخدام در صنعت دوچرخه سواری هستند و یا مکانیک های باتجربه ای که مایل به صدور گواهینامه پیشرفته هستند ، ما مدرک فنی تعمیرات دوچرخه را به کاراموز خود  ارائه می دهیم. این گواهینامه به این معنی است که دانشجو یک روش تست دقیق را پشت سر گذاشته و از طرف موسسه پایتخت فناوری معتبر به وورد به بازار کار در رشته شده است .

در این صورت اگر تمایل به شرکت در این دوره و کسب چنین مهارتی دارید می توانید با اطلاعات تماس آموزشگاه پایتخت فناوری تماس حاصل فرمایید .

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟