چگونه مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی بگیریم؟

چگونه مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی بگیریم؟

امروزه وسایل مختلفی برای تامین آسایش هر چه بیشتر بشر ساخته می شوند که لوازم خانگی مختلف از جمله ماشین لباسشویی، یخچال فریزر، جاروبرقی، غذاساز، آبمیوه گیری و هزاران وسیله کوچک و بزرگ دیگر جزئی از آنها می باشد. تعمیرکاران لوازم خانگی باید دارای مدرک تعمیرات تخصصی لوازم خانگی بوده تا بتوانند وارد بازار کار گردند. اما چگونه مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی بگیریم؟ پاسخ به این سوال مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است.

می توان این طور بیان کرد که بدون وجود لوازم خانگی مختلف زندگی بسیار سخت و دشوار بوده و در هر خانه ای چندین قطعه از لوازم خانگی مختلف یافت می شود.

اما لوازم خانگی معمولا الکتریکی بوده و به همین دلیل مانند هر وسیله برقی دیگری امکان خرابی و به وجود آمدن مشکل در آنها وجود دارد. برای تعمیرات لوازم خانگی نیاز به حضور تعمیرکار متخصص در این کار می باشد.

مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی

اهمیت داشتن مدرک فنی و حرفه ای

سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به برگزاری دوره های آموزشی فنی مختلفی می نماید که افراد علاقمند می توانند در این دوره ها شرکت کرده و پس از آن به راحتی جذب بازار کار گردند.

این دوره ها در آموزشگاه هایی که تحت نظارت این سازمان بوده برگزار شده و پس از اتمام دوره به افراد مدرک فنی و حرفه ای اعطا می گردد. داشتن مدرک فنی و حرفه ای مزایای بسیاری دارد که به دلیل وجود این مزایا بسیاری از افراد علاقمند به شرکت در ایت دوره ها و دریافت مدرک می باشند.

در واقع مدرک فنی و حرفه ای نشان دهنده داشتن مهارت فنی یک شخص در حرفه ای خاص می باشد. با استفاده از این مدرک امکان جذب سریع تر فرد توسط شرکت ها و موسسات مختلف وجود داشته و می توان با استفاده از آن نسبت به دریافت وام خود اشتغالی اقدام نمود.

مدرک فنی و حرفه ای معادل مدرک دانشگاهی بوده و می توان با استفاده از آن به تدریس در آموزشگاه های مختلف مشغول گردید.

مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی چیست؟

مدرک بین المللی فنی و حرفه ای یکی از معتبرترین مدارک سازمان فنی و حرفه ای بوده که با استفاده از آن امکان اشتغال در 186 کشور دنیا که عضو سازمان جهانی کار ILO می باشند وجود دارد.مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی چیست؟

مدارک ارائه شده توسط فنی و حرفه ای شامل مدرک رسمی، مدرک مورد تایید و مدرک گذر مهارتی می باشند که مدرک رسمی معتبرترین نوع مدرک بوده و با استفاده از آن امکان اخذ وام خود اشتغالی وجود خواهد داشت.

مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی مدرکی است که با استفاده از آن می توان به تعمیرات انواع لوازم خانگی پرداخت. امکان دریافت ویزای کار با استفاده از مدرک برای افرادی که قصد مهاجرت دارند نیز وجود دارد.

در صورتی که تمایل دارید به راه اندازی مغازه ای جهت انجام تعمیرات لوازم خانگی بپردازید در ابتدا نیاز است تا مهارت های مورد نیاز را فرا گرفته و نسبت به دریافت این مدرک اقدام نمایید.

برای دریافت مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی چه مراحلی را باید طی کرد؟

آموزشگاه های مختلف به برگزاری دوره های آموزشی تعمیرات لوازم خانگی می پردازند که در این دوره ها آموزش ها به صورت تئوری و عملی به کارآموزان آموزش داده شده و در پایان به عنوان یک تعمیرکار حرفه ای می توانند اشتغال داشته باشند. در ادامه به مراحلی که در آموزشگاه ها برای دریافت مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی طی می شود اشاره شده است:

 

 • ارائه آموزش های تئوری: پس از ثبت نام در آموزشگاه مورد نظر، آموزش های تئوری توسط مدرسین حرفه ای و با سواد آغاز شده و این آموزش ها شامل معرفی انواع لوازم خانگی و آشنایی با قطعات مختلف آنها و همچنین نحوه عملکرد هر یک از قطعات به کار رفته در لوازم خانگی مختلف مانند یخچال، لباسشویی، ظرفشویی و غیره می باشد.
  آموزش تئوری پیش از آغاز کردن آموزش های عملی شیوه ای بسیار موثر بوده و در فراگیری آموزش های عملی تاثیر مثبتی خواهد داشت. در این مرحله خرابی های رایج در انواع لوازم خانگی گفته شده و نحوه عیب یابی و تعمیر آنها به صورت کلی توضیح داده خواهد شد.

پیشنهاد : آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش تعمیرات لوازم خانگی می باشد . برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها با کارشناسان ما تماس بگیرید .

 

 • آشنایی با برندهای مختلف لوازم خانگی: در ادامه و پس از آموزش های تئوری در رابطه با انواع لوازم خانگی، نوبت به معرفی برندهای متنوع دستگاه ها می رسد.مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی چیست؟
  با توجه به حجم بالای تولید لوازم خانگی توسط شرکت های لوازم خانگی مختلف، آشنایی با برندها و مدل های مختلف آنها ضرورت داشته و نیاز است تا کارآموزان با ساختار انواع برندها و کد ارورهایی که هر یک از مدل ها و برندها نمایش می دهند آشنا گردند.
  یکی از چالش هایی که افرادی که قصد راه اندازی شغل تعمیرات لوازم خانگی را دارند به روز بودن بوده و نیاز است تا افراد با انواع برندها و امکانات متنوعی که دارند آشنایی داشته باشند.

 

 • آشنایی با ابزار کار شغل تعمیرات لوازم خانگی: هر شغلی نیاز به ابزار کار و تجهیزات خاص خود داشته و افرادی که تمایل به راه اندازی شغل مورد نظر خود می باشند نیاز است تا در ابتدا این ابزار کار را تهیه نمایند. در دوره های تعمیرات لوازم خانگی انواع ابزار کاری که برای تعمیر هر وسیله برقی مورد نیاز می باشد معرفی شده و نحوه کار کردن با آن نیز به کارآموزان گفته خواهد شد.
  در صورتی که فرد با نحوه کار کردن با این ابزار آشنایی نداشته باشد امکان خراب شدن بیشتر وسیله و آسیب دیدن سایر قطعات آن وجود خواهد داشت. پس این مرحله مرحله ای ضروری بوده و باید دقت و تمرکز کافی در هنگام ارائه توضیحات وجود داشته باشد.

 

 • آموزش های عملی: در پایان و پس از این که مراحل قبلی به درستی پشت سر گذاشته شد متخصصین و مدرسین با تجربه به ارائه آموزش ها به صورت عملی می پردازند. این مرحله از مراحل بسیار مهم در این دوره می باشد و در حین انجام آموزش های عملی، انواع مختلف لوازم خانگی نزد کارآموزان قرار داده می شود تا به صورت عملی با آن ها کار کرده و با جزئیات کار آشنا گردند.
  در تمام مراحلی که افراد با لوازم خانگی مختلف کار می کنند مربی در بالای سر آنها حضور داشته و بر کار آنها نظارت دارد.

 

 • شرکت کردن در آزمون های فنی و حرفه ای: برای این که مدرک رسمی و بین المللی تعمیرات لوازم خانگی را دریافت کنید نیاز است تا در انتها و پس از پشت سر گذاشتن دوره ها در آزمون های سراسری که از طرف سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد شرکت نموده و در صورت رسیدن نمره به مقدار حد نصاب، مدرک بین المللی از طرف سازمان برای کارآموز ارسال می گردد.
  آزمون ها در دو مرحله تئوری و عملی برگزار می شود و در آزمون های تئوری تعداد مشخصی سوال وجود دارد که باید کارآموز به آنها پاسخ داده و در صورت کسب نمره قبولی باید در امتحان عملی شرکت نمود.
  در آزمون عملی فنی و حرفه ای یک وسیله خراب در اختیار شرکت کننده قرار داده شده و گفته می شود که پس از عیب یابی آن نسبت به تعمیر آن اقدام نماید.
  پس از انجام تعمیرات بسته به کیفیت کار و سرعت عملی که فرد داشته است به وی نمره ای خاص تعلق می گیرد. با جمع کردن نمره آزمون های تئوری و عملی مشخص می شود که فرد شایستگی دریافت مدرک را داشته یا ندارد.

 

شغل تعمیرات لوازم خانگی شغلی دارای بازار کار عالی

اما یکی از دلایلی که افراد تمایل زیادی به دریافت مدرک بین المللی تعمیرات لوازم خانگی و اشتغال در این حوزه دارند بازار کار عالی این شغل می باشد،شغل تعمیرات لوازم خانگی شغلی دارای بازار کار عالی

به گونه ای که شغل تعمیرات لوازم خانگی را یکی از 10 شغل پر درآمد در جهان می دانند و افراد با افزایش مهارت های فنی خود در این زمینه و انجام تبلیغات مناسب، قادر به درآمدزایی بالایی بوده و آینده شغلی تضمین شده ای را برای خود رقم می زنند. مشتری مداری و سرعت عمل بالا می تواند تاثیر بسیاری بر جذب مشتری و بالا رفتن درآمد داشته باشد.

می توان دوره های آموزشی انواع لوازم خانگی را به صورت مجزا و تخصصی تر انجام داد و به عنوان مثال در دوره های تعمیرات ماشین لباسشویی، تعمیرات یخچال فریزر و غیره شرکت نمود و برای هر یک مدرک جداگانه ای را دریافت کرد.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه