بازار کار تعمیرات کولر گازی – درآمد شغل تعمیرات کولر گازی در ایران

بازار کار تعمیرات کولر گازی – درآمد شغل تعمیرات کولر گازی در ایران

امروزه استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی که در گذشته استفاده می شد مانند پنکه، کولرهای آبی و بخاری های قدیمی در حال منسوخ شده بوده و به جای آن سیستم های جدیدی مانند کولر گازی وارد بازار شده اند. کولرهای گازی قابلیت گرم کردن و خنک نمودن فضا را با کیفیت مطلوب دارا می باشند و به علت مزایای بسیاری که دارند امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته اند.  القای سرمایش بسیار قوی بدون ایجاد رطوبت و ایجاد بیماری هایی مانند رماتیسم از جمله مزایایی است که سبب افزایش درخواست ها برای کولرهای گای شده است. به علت حساسیتی که این سیستم سرمایشی دارد امکان نصب و تعمیرات آن توسط خود فرد امکان پذیر نبوده و نیازمند حضور متخصص در این کار می باشد. در این مطلب به بازار کار شغل تعمیرات کولر گازی، سرمایه مورد نیاز برای آغاز به کار این حرفه  و میزان درآمد تعمیرکاران کولر گازی پرداخته شده است.

بازار کار تعمیرات کولر گازی به چه شکل می باشد؟

بازار کار تعمیرات کولر گازی

با توجه به نیازی به وسایل مختلف سرمایشی و گرمایشی وجود دارد و کیفیت بالایی که در انواع کولرهای گازی وجود داشته و می تواند همزمان هم به صورت سیستم سرمایشی و هم گرمایشی عمل نماید، روز به روز درخواست ها برای نصب این سیستم افزایش یافته و افراد در اماکن مختلف مسکونی، تجاری و اداری از این سیستم بهره می برند. با توجه به وجود تابستان های گرمی که در مناطق جنوبی کشورمان شاهد هستیم بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا کولرهای گازی را که از مزایای بالایی مانند قدرت خنک کنندگی زیاد برخوردارند، مورد استفاده قرار دهند.

افزایش ساخت و ساز موجب نیاز بیشتر به کولرهای گازی و هر چه شرایط کشور برای ساخت و ساز مطلوب تر باشد میزان نیاز به انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی مانند کولر گازی بیشتر می گردد و در نتیجه بازار کار افرادی که در ارتباط با کولر گازی می باشند پر رونق خواهد شد. البته تقاضا برای خرید کولر گازی تنها برای ساختمان های نوساز نبوده و بسیاری از ساختمان ها که از سیستم های سرمایشی دیگری مانند کولر آبی استفاده می کنند نیز تمایل به تعویض آن با کولرهای گازی دارند. در شهرهای بزرگ و صنعتی استفاده از کولر آبی موجب ورود آلودگی ها و ذرات گرد و غبار به داخل ساختمان شده و سبب بروز بیماری مختلف تنفسی و آلرژی در افراد می گردد. نیاز است تا این افراد هر چه سریع تر نسبت به تعویض سیستم سرمایشی خود کرده و یکی از انواع کولر گازی مانند اسپیلت را در ساختمان نصب نمایند، چرا که کولر گازی باعث تبادل هوای بیرون به داخل نشده و از بروز بیماری ها جلوگیری می نماید.

تعمیر کولر گازی به مراتب هزینه کمتری نسبت به تعویض کل دستگاه در بر داشته و در صورت خرابی آن، افراد ترجیح می دهند تا کولر گازی خود را توسط یک تعمیرکار حرفه ای تعمیر نمایند. با توجه به مواردی که گفته شد استفاده از کولر گازی در میان جوامع بسیار گسترش یافته و میزان تقاضا برای نصب و تعمیرات این وسیله نیز در حال افزایش می باشد. بالا بودن تقاضا و افزایش تعداد مراجعین نشان از بازار کار پر رونق این حرفه داشته و می توان این شغل را یکی از مشاغل فنی پر درآمد در کشور ما و سایر کشورهای جهان به شمار آورد.

بازار کار نصاب کولر گازی - آینده شغلی و سرمایه مورد نیاز
ادامه مطلب

درآمد شغل تعمیرات کولر گازی در ایران

شغل تعمیرات کولر گازی از جمله مشاغل فنی می باشد که موفقیت و کسب درآمد بالا در آن وابسته به میزان مهارت و دانش شما در این حرفه دارد. میزان متوسط درآمد ماهیانه در این شغل 7 الی 5 میلیون تومان می باشد که این میزان با در نظر گرفتن فاکتورهای متعدد می تواند افزایش داشته باشد.

درآمد شغل تعمیرات کولر گازی در ایران

  • از جمله عواملی که در رشد درآمد ماهیانه شما در حرفه تعمیرات کولر گازی تاثیر بسیاری دارد افزایش مهارت های فنی و کسب تجربه می باشد. این مهارت می تواند با مطالعه در رابطه با ساختار این وسیله و همچنین قطعات به کار رفته در آن به دست آید. انجام کار زیاد و به دست آوردن تجربه در رابطه با انواع مشکلات و خرابی هایی که ممکن است در کولر گازی به وجود آید می تواند سبب عیب یابی در مدت زمانی کوتاه شده و فرد قادر به تعمیر کولر گازی با تسلطی بالا و زمانی کوتاه باشد. قطعا تسلط بالا و ارائه کار با کیفیت قابل تشخیص توسط مشتریان بوده و می توانند شما را به دیگر افراد جهت امر نصب و تعمیرات کولر گازی معرفی نمایند.
  • سرعت عمل در انجام کار از دیگر عواملی است که به طور مستقیم در افزایش درآمد تعمیرکاران کولر گازی تاثیرگذار می باشد. زمانی که مشتریان به خوش قولی و تحویل کار به موقع شما پی ببرند قطعا در موارد بعدی که دستگاهشان دچار خرابی شود به شما مراجعه نمود و همچنین شما را به افراد دیگر نیز معرفی خواهند کرد.
  • تبلیغات یکی از گزینه هایی است که به هر کسب و کاری رنگ و رونق داده و موجب می شود تا شغل و حرفه مورد نظر کاملا فراگیر شده و افراد مختلف با آن آشنایی پیدا کنند. تبلیغات باید به صورت اصولی و حرفه ای انجام گیرد. امروزه با توجه به وجود سایت هایی مانند دیوار و شیپور و غیره امکان انجام تبلیغات راحت تر بوده و افراد زیادی به این سایت ها برای دریافت خدمات مراجعه می کنند. علاوه بر آن چاپ کردن تراکت ها و کارت ویزیت و پخش آنها در امکان مختلف می تواند در شناخت شما به مشتریان و افزایش درآمد نقش مهمی را ایفا نماید.
  • شناخت حرفه های مرتبط با تعمیرات کولر گازی و انجام تعامل و ارتباط با آنها می تواند سبب بالا رفتن درآمد شما گردد. به عنوان مثال می توان فروشندگان کولرهای گازی را در سح شهر پیدا کرده و با آنها جهت معرفی شغل خود به مشتریان تعامل نمود. این کار باعث می شود تا مشتریانی که برای خرید کولر گازی به این فروشگاه ها مراجعه می نمایند برای انجام امور نصب، سرویس و تعمیرات شما را در نظر داشته باشند.
  • اخلاق خوب و برخورد مناسب از دیگر عوامل تاثیرگذار در حفظ مشتری و افزایش درآمد می باشد. به علت ارتباط مستقیمی که تعمیرکاران کولر گازی با افراد دارند نیاز است تا صبوری به خرج داده و تمام سوالات و حرف های مشتری را به دقت گوش داده تا هم در امر تعمیر به آنها کمک نموده و هم سبب جذب مشتریان دیگر گردد.
درآمد شغل نصب و تعمیرات کولر گازی
ادامه مطلب

سرمایه مورد نیاز برای ورود به شغل تعمیرات کولر گازی

سرمایه مورد نیاز برای ورود به شغل تعمیرات کولر گازی

در صورتی که قصد ورود به شغل تعمیرات کولر گازی را دارید نیاز است تا در ابتدا عوامل مختلف مانند میزان سرمایه مورد نیاز را در نظر گرفته و برای آن برنامه ریزی نمایید. به طور کلی مشاغل فنی سرمایه زیادی برای شروع به کار نیاز نداشته و می توان با اندک مبلغی اقدام به راه اندازی این حرفه نمود.

در ابتدا نیاز است تا مبلغی را برای شرکت در کلاس های آموزشی تعمیرات کولر گازی که توسط اموزشگاه های مختلف در سطح شهر ارائه می گردد در نظر بگیرید. البته این مبلغ مقدار زیادی نبوده و چیزی در حدود 1 الی 2 میلیون تومان می باشد. با شرکت در این دوره های آموزشی مهارت های تعمیرات کولر گازی را به صورت تئوری و عملی فرا گرفته و پس از آن قادر به ورود به بازار کار این رشته خواهید بود.

در ادامه و پس از پایان دوره های آموزشی دو راه پیش پای شما وجود دارد. یکی از این راه ها اجازه و یا خرید مغازه و انجام کار به صورت مستقل می باشد که مسلما این روش نیازمند سرمایه ای جهت اجاره یا رهن مغازه می باشد.

البته در صورتی که مغازه در مکانی شلوغ و پر رفت و آمد قرار داشته باشد و تبلیغات نیز به طور موثر انجام گیرد می توان مقداری از درآمد ماهیانه خود را به اجاره مغازه اختصاص داد. اما در صورتی که توان اجاره مغازه وجود نداشته باشد راه دیگری برای انجام کار وجود خواهد داشت و آن هم کار کردن در شرکت های مختلف تعمیراتی و خدماتی به صورت استخدامی می باشد. می توان با انجام تبلیغات در سایت های مختلف نیز به صورت سیار و بدون وجود مغازه نیز اقدام به نصب و تعمیرات انواع کولر گازی نمایید.

تهیه ابزار کار مختلف نیز از جمله مواردی است که برای آن باید مبلغی را در نظر بگیرید. البته شغل تعمیرات کولر گازی نیاز به دستگاه ها و تجهیزات گران قیمت نداشته و ابزاری که برای آن مورد نیاز است با مبلغی اندک قابل تهیه کردن می باشد. ابزاری مانند لوله بر مسی، پرچ کن، منیفولد سرویس، مولتی متر، پمپ وکیوم، ترمومتر، مانومتر و همچنین کیف ابزار، آچار فرانسه، انبر قفلی، انبردست، دم باریک، انواع پیچ گوشتی و غیره از جمله ابزار کاری می باشند که برای نصب و تعمیرات کولر گازی مورد استفاده قرار می گیرند. جمع قیمت این ابزارها چیزی در حدود 5 تا  میلیون تومان هزینه در بر داشته و باید برای ورود به این شغل در نر گرفته شود.

ابزار مورد نیاز برای سرویس و تعمیر پکیج
ادامه مطلب

در پایان یک تعمیرکار حرفه ای کولر گازی باید نسبت به امور نصب و سرویس این وسیله تسلط کافی داشته باشد تا بتواند به درآمد بالایی در این کار دست پیدا کند. برای نصب این وسیله آشنایی با استانداردهایی که وجود دارد و رعایت نکات ایمنی از موارد ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

پایتخت فناوری یکی از برترین آموزشگاه های کشور در زمینه آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش نصب کولر گازی در کشور با ارائه مدرک فنی و حرفه ای محسوب می شود. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و صحبت با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02166477628
02166477628