چرا از اسپرسو ساز آب چکه می کند؟ – روش تعمیر اسپرسو ساز

تعمیر لوازم خانگی

چرا از اسپرسو ساز آب چکه می کند؟

همان گونه که از نام آن پیداست، قهوه ساز برای درست کردن قهوه استفاده می شود. شکل و عملکرد دستگاه های اسپرسو ساز هم مشابه همین دستگاه هاست.

اگر آب از دستگاه به بیرون نشت می کند لازم است که مشکل را برطرف کنید. ما به شما کمک می کنیم که منشأ مشکل را پیدا کنید.

 

مخزن آب ترک خورده است

مخزن آب برای تأمین آب مورد نیاز قهوه ساز تعبیه شده است و معمولاً جنس آن پلاستیکی است. با گذشت زمان این مخزن ممکن است ترک بردارد و آب از آن چکه کند.

مراقب باشید که برای شست و شو مخزن آب را داخل ماشین ظرف شویی نگذارید چرا که در داخل ماشین حرارت آب بسیار زیاد است و سریعاً به مخزن آسیب وارد می کند. اگر این قطعه خیلی آسیب دیده است باید آن را تعویض کنید.

 

واشرها پوسیده شده اند

اسپرسو ساز

علت نشت آب از دستگاه های قهوه ساز به خصوص اسپرسو سازها می تواند پوسیده شدن واشر کف مخزن باشد. برای این که بفهمید آیا مشکل از همین واشر است کافی است مخزن را پر از آب کنید و ببینید که آب از قسمت زیرین نشت می کند یا خیر.

ممکن است این قسمت پوسیده شده یا شکسته باشد. اگر مشکل همین است، واشر را جدا کرده و تعویض کنید تا دیگر نشت آب ادامه پیدا نکند. آسیب رسیدن به لوله ها یا واشر ها می تواند به علت تجمع بیش از اندازه ی رسوبات آهکی باشد.

برای جلوگیری از بروز این مشکل لازم است که قهوه ساز خود را به طور منظم تمیز و عاری از رسوبات گردانید. اگر واشرها آسیب دیده اند باید آن ها را عوض کنید.

 

شلنگ پاره شده است

یکی از ویژگی های خاصی که دستگاه های اسپرسو ساز دارند این است که دارای پمپی هستند که می تواند آب را با فشار بیشتر از 18 بار آب را پمپاژ کند.

شلنگ هایی که به آن متصل هستند دائماً در معرض فشار بالا هستند و در نتیجه ممکن است پاره شوند و از محل اتصال آن ها آب چکه کند.

بیشتر وقت ها رسوبات آهکی مانع از خروج آب می شوند. اگر مشکل این است، ما به شما پیشنهاد می کنیم که به طور مرتب رسوب گیری کنید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید. اگر به شلنگ ها آسیب وارد شده است باید آن ها را تعویض کنید.

 

المنت ترک خورده است

                 تعمیرات قهوه ساز                         

این قطعه المنتی است که در محل ذخیره و گرم شدن آب قرار دارد. در بعضی از دستگاه های اسپرسوساز بزرگ یک المنت دیگر برای تأمین بخار وجود دارد.

ممکن است که در اثر تجمع رسوبات آهکی المنت ترک بخورد و آب از آن نشت کند. اگر می خواهد از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید به شما پیشنهاد می کنیم که به طور منظم دستگاه خود را تمیز و رسوب زدایی کنید. اگر مشکل ادامه پیدا کرد لازم است المنت خود را تعویض کنید.

 

پورتا فیلتر اسپرسو ساز دیگر ضد آب نیست

تعمیر لوازم خانگی

پورتا فیلتر دستگیره ای است که برای فشردن ذرات قهوه از آن استفاده می شود. پورتا فیلتر اغلب دارای یک واشر است که درون محفظه ی آن قرار گرفته است.

اگر این واشر پوسیده شود پورتا فیلتر دیگر ضدآب نیست و ممکن است آب از آن جا به بیرون نشت کند. این واشر کاملاً در دسترس است و شما می توانید سلامت آن را بررسی کنید. اگر واشر پوسیده است باید آن را جایگزین کنید.

 

نازل بخار دچار مشکل شده است

نازل بخار به آبی که در داخل یک محفظه ی کوچک ذخیره شده است اجازه می دهد تا به بخار تبدیل شود. این نازل بخار ممکن است نشتی آب داشته باشد.

برای جلوگیری از بروز این مشکل لوله و دریچه ی نازل را رسوب گیری و تمیز کنید. اگر مشکل ادامه پیدا کرد باید نازل بخار را تعویض کنید.

دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به صورت صفر تا صد و کاملا عملی ویژه بازار کار در آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟