پر کردن بیش از حد یخچال منجر به چه مشکلاتی می شود؟

پر کردن بیش از حد یخچال منجر به چه مشکلاتی می شود؟

پر کردن بیش از حد یخچال منجر به چه مشکلاتی می شود؟

                          پر کردن بیش از حد یخچال

به دلیل این که اکثر مواد غذایی خراب شدنی هستند به میزان خاصی از سرما نیاز دارند تا سالم بمانند و بنابراین افراد مجبور هستند که انواع مختلفی از این مواد را داخل یخچال نگه دارند.

با این حال، پر کردن بیش از حد یخچال باعث مسدود شدن دریچه ها، ایجاد محدودیت در جریان هوا، و کاهش بازدهی انرژی می شوند.

 

گردش هوا

یخچال نباید تا حداکثر ظرفیت خود پر شود زیرا این مسئله مانع از گردش هوا می شود و توانایی یخچال برای خنک کردن محتویات داخل خود را محدود می سازد.

در نتیجه، بعضی از مواد غذایی به دلیل این که به اندازه ی کافی سرد نشده اند ممکن است خراب شوند. از طرف دیگر یخچال خالی هم نباید بماند.

پیک مقاله در واشنگتن پست اظهار کرد که اگر داخل یخچال به میزان کافی مواد غذایی قرار داده شود، این مواد سرما را جذب می کنند و به رساندن سرما به سایر مواد غذایی کمک می کنند.

 

عامل کارآمدی انرژی

یخچالی که داخل آن بیش از حد پر شده است، محدودیت در گردش هوا و توانایی خنک کنندگی محدود باعث ناکارآمدی انرژی می شود. در بین لوازم خانگی یخچال یکی از منابع اصلی مصرف برق است و پر کردن بیش از حد آن این مصرف انرژی را بیشتر هم می کند.

با این حال، اگر میزان مواد ذخیره شده در آن متعادل باشد یخچال با بازدهی و کارآمدی بیشتری فعالیت می کند و نه تنها در مصرف برق بلکه در میزان هزینه های قبض برق نیز صرفه جویی می گردد.

از طرفی، اِلیس مَس، یکی از سخنگویان شرکت الکترونیکی LG می گوید که اگر فقط برای خنک نگه داشتن چند تکه ماده ی غذایی از یخچال استفاده می کنید در واقع در حال هدر دادن مقدار زیادی انرژی هستید.

 

مسدود شدن دریچه های هوا

قطعاً شما نمی خواهید که دریچه های هوا را مسدود کنید. حتی اگر یخچال بیش از اندازه پر نباشد، قرار دادن مواد غذایی در محل مناسب می تواند بر توانایی خنک کنندگی یخچال تأثیر بگذارد.

بر اساس وبسایت Home Tips.com قرار دادن نان یا اشیاء دیگر در مقابل دریچه های گردش هوا می تواند مانع از خنک شدن محفظه ی داخلی یخچال شود.

 

نکات قابل توجه دیگر

باز و بسته کردن مکرر درب یخچال می تواند بر میزان کارآمدی یخچال تأثیر منفی بگذارد چرا که باعث می شود دمای داخل یخچال گرمتر شود. برعکس یخچال، یک فریزر می تواند تا جایی که دریچه های گردش هوایش مسدود نشوند از مواد غذایی پر شود.

به علاوه، اگر دائماً یخچال خود را مملو از مواد غذایی می کنید یا به فروشگاه های مواد غذایی زیاد سر می زنید، راه حل مناسب این است که یخچال خود را با یک یخچال بزرگتر جایگزین کنید تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشید.

اگر به فکر هزینه های ناشی از خرید یخچال هستید باید یاد آور شویم که خریداری یک یخچال بزرگتر بهتر از متحمل شدن هزینه های بسیار زیاد در اثر افزایش مصرف برق می باشد.

 

دوره آموزش تعمیرات یخچال به صورت کاملا عملی و صفر تاصد هم به صورت مجزا و هم به عنوان بخشی از دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار می گردد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه