مشکلات باتری MacBook Air – تعمیرات لپ تاپ

مشکلات باتری MacBook Air – تعمیرات لپ تاپ

مشکلات باتری MacBook Air

                         تعمیرات لپ تاپ

باتری MacBook Air  شارژ نمی شود

  • منشأ این مشکل می تواند آداپتور و یا کابل شارژر باشد. اگر آداپتور شارژر شما Magsafe، L-style و یا T-style باشد، می توانند به جای همدیگر روی همان لپ تاپ استفاده شوند اما کانکتورهای Magsafe2 با دیگر کامپیوترها همخوانی ندارد.

 

  • اگر دارید از شارژر مخصوص MacBook Air خود استفاده می کنید، بررسی کنید که کابل و یا پورت شارژر آسیب ندیده باشند. دستگاه دیگری را به پریز برق وصل کنید تا مطمئن شوید که پریز برق رسانی می کند. آداپتور را برای چند دقیقه از برق بکشید و سپس دوباره آن را به برق وصل کنید. اگر با انجام دادن این کار به صورت ناگهانی مک بوک شما شروع کرد به شارژ شدن پس احتمالاً در سیستم برق رسانی شما نوسانات و نویزهایی وجود دارد. وسایل برقی دیگر را از برق بکشید و ببینید که آیا مشکل برطرف می شود یا خیر.

 

باتری MacBook Air به سرعت خالی می شود

  • اولین کاری که باید بکنید این است که لیست به روز رسانی برنامه ها را بررسی کنید. وارد Apple Menu شوید و گزینه ی App Store را انتخاب کنید. نوار آپدیت ها را بررسی کنید و تمام برنامه های موجود را به روز رسانی کنید. سپس وارد Apple Menu شوید و گزینه ی Restart را انتخاب کنید. ببینید که با خاموش و روشن شدن کامپیوتر مشکل حل می شود یا خیر.

 

  • میزان مصرف برنامه های خود را بررسی کنید. اگر در MacOS روی آیکون باتری کلیک کنید لیستی از برنامه هایی را که در حال حاضر حجم زیادی از انرژی باتری را مصرف می کنند مشاهده می کنید. ممکن است هر بار که لیست را بررسی می کنید یک برنامه را ببینید. اگر همین طور است احتمالاً لغو نصب کردن برنامه می تواند مؤثر باشد.

 

  • اگر به تازگی SMC (سیستم مدیریت کنترل) مک بوک خود را به روز رسانی کرده اید باید آن را ریست کنید. وارد Apple Menu شوید و کامپیوتر را خاموش کنید. پس از اینکه مک بوک خاموش شد، دکمه ی Shift سمت چپ، دکمه ی Control، دکمه ی Option، و دکمه ی پاور را به صورت همزمان برای 10 ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. اکنون مجدداً دکمه ی پاور را فشار داده و مک بوک را روشن کنید.

 

  • باید SMC خود را ریسِت کنید. اگر مک بوک شما برای سال 2018 و یا بعدتر از آن است، در داخل آن یک تراشه ی امنیتی T2 وجود دارد که باعث می شود فرایند ریست کردن SMC با سایر سیستم ها کمی متفاوت باشد. برای این کار باید وارد Apple Store شوید و مک بوک را از آن جا خاموش کنید. کابل شارژ را از برق بکشید و 15 ثانیه صبر کنید. پس از آن دوباره سیم را به برق وصل کنید. 5 ثانیه ی دیگر صبر کنید و سپس دوباره MacBook Air خود را روشن کنید.

 

MacBook Air روشن نمی شود

  • اول بررسی کنید که کامپیوتر شما کلاً روشن نشده است و یا فقط صفحه خاموش است. اگر چراغ دکمه ها روشن است و صدای روشن شدن دستگاه شنیده می شود مشکل از صفحه نمایش شماست در غیر این صورت احتمالاً مشکل از باتری است.

 

  • اگر مک بوک شما خاموش است و به هیچ وجه روشن نمی شود، همه ی ابزارهای برق رسانی را بررسی کنید. ابتدا عوامل ابتدایی و ساده را بررسی کنید. بررسی کنید که آیا باتری شما شارژ دارد؟ وقتی سیم شارژر به برق وصل است لپ تاپ کار می کند؟ وقتی از یک شارژر دیگر استفاده می کنید مشکل برطرف می شود؟ این ها نشان می دهند که مشکل از سیم شارژر شماست و یا از باتری. به علاوه، باید همهی لوازم جانبی از جمله ماوس، موبایل و غیره را از مک بوک جدا کنید و ببینید که آیا مشکل برطرف می شود یا خیر.

 

  • مک بوک خود را خاموش و روشن کنید. به مدت 10 ثانیه دکمه ی پاور را نگه دارید و رها کنید. پس از آن دوباره دکمه ی پاور را فشار دهید تا ببینید که آیا طبق معمول مک بوک روشن می شود یا خیر.

دوره آموزش تعمیرات لپ تاپ به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در کارگاه های مجهز آوزشگاه پایتخت فناوری برگزار می شود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه