مزایای سیستم هوشمند سازی ساختمان – سیستم مدیریت ساختمان

مزایایی از BMS که شاید به آن ها توجه نکرده اید .

تاجران باهوش از مزایای فراوان سیستم های مدیریت ساختمان آگاهند و می دانند که این سیستم ها چگونه بازدهی و تولید را بهبود بخشیده و سبب کاهش هزینه های کلی می شوند.

یکی از فواید نرم افزار BMS این است که راه حل های مهمی دریافت می کنید که می توانند تمام شبکه های شما را به یک سیستم خودکار متصل کنند.

مدیران شما به راحتی به تمام مناطق ساختمان دسترسی داشته و آن را کنترل می کنند چه در داخل سایت باشند و چه نباشند. در ادامه تعدادی دیگر از مزایای BMS گفته شده است که خوب است به آن ها توجه کنید :

 

  1. نرم افزار BMS به صورت اختصاصی توزیع و تبادل همه ی داده ها را در داخل و در کل طیف شبکه ی خود انجام می دهد. انتشار داده ها همچون یک جریان ارتباطی سریع و کارآمد است که کنترل و مدیریت سیستم ها از طریق یک رابط واحد را بر عهده دارد. سیستم هوشمند مدیریت ساختمان می تواند برای یک ساختمان و یا چند ساختمان با موقعیت های مکانی مختلف قابل استفاده است .
  2. یکی از مزایای BMS وجود یک سیستم امنیتی ساختمان واحد است که به موجب آن ساکنین از ایمن بودن محل خود اطمینان خواهند داشت و ساختمان، منابع و اموال شما حفظ خواهد شد. مرکز داده های IT شما نیز ایمن خواهند شد چرا که شرکت شما در برابر ورود هکر ها به سیستم ها و سرقت یا تخریب تمام داده های ارزشمندتان محافظت خواهد شد. از دیگر اقدامات امنیتی این سیستم محافظت در برابر سرقت ، رشوه گیری و دستبرد کارمندان و امثال آن است .
  3. نصب یک سیستم مدیریت هوشمند راه حل هایی پایدار برای زیرساخت و محیط ساختمان در اختیارتان قرار می دهد. سیستم های مدیریت هوشمند در صورتی که کسب و کارتان نیاز به گسترش و تکامل داشته باشد قابل ارتقاء هستند و سیستم های دیگر می توانند به زیرساخت موجود شما بپیوندند. سیستم های فناوری دیگر را هم می توان از طریق نرم افزار BMS به کار برد. یکی از بهترین مزایای BMS این است که ارزش ساختمان و شرکت شما افزایش پیدا می کند .
  4. نرم افزار BMS به مدیران شما این اجازه را می دهد که برای نظارت، تجزیه و تحلیل و مدیریت تمام سیستم های موجود در ساختمان اعم از مکانیکی و الکتریکی، از قسمت مرکزی و یا خارج از سایت با استفاده از تکنولوژی کِلود به داده ها دسترسی داشته باشند. گرافیک رابط کاربری نرم افزار BMS مورد علاقه ی کابران است و امکان دسترسی و مدیریت یک کار ساده و یکپارچه را فرهم می کند .
  5. سیستم کنترل نورپردازی دارای شبکه ای پیچیده از حسگر ها، کنترل کننده های حضور شخص و جدول های زمانی برای خاموش شدن خودکار لامپ ها در محیط هایی که کسی عبور نمی کند و زمان های خاصی از شب یا روز می باشد. سیستم نور شما تمامی مناطق داخل ساختمان، محوطه های بیرون ساختمان و پارکینگ ها را کنترل خواهد کرد. وزارت نیروی آمریکا اعلام کرده است که استفاده از سیستم مدیریت ساختمان سالانه تقریباً 30 درصد هزینه های مربوط به انرژی برق را کاهش داده است .
  6. از دیگر مزایای BMS این است که سیستم HVAC (تهویه هوا، گرمایش، سرمایش و…) با برنامه و زمان بندی خاصی در طول روز فعالیت خواهد کرد.

هزینه های گرمایش، سرمایش و تهویه ی هوا با داشتن این سیستم کاهش می یابد. استفاده از سنسورهای کنترل دما باعث می شود هنگامی که شخصی در محل وجود دارد سیستم کار کند و هنگامی که کسی در محل وجود ندارد خاموش شود.

سیستم HVAC بر کیفیت، رطوبت و تهویه ی هوا نیز کنترل و نظارت دارد و از محیط در برابر ورود ذرات آلوده ی موجود در هوا، گازها و دود محافظت می کند .

 

دوره های آموزش هوشمند سازی ساختمان به صورت کاملا عملی در آموزشگاه پایتخت فناوری توسط اساتید کاردان این حوزه کاری برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟