مدیریت انرژی و کنترل ساختمان چه گونه است ؟

مدیریت انرژی و کنترل ساختمان چه گونه است ؟

مدیریت انرژی و کنترل ساختمان از مباحثی است که به تازگی در محافل عمومی مطرح گردیده است. کنترل ساختمان بدین معنی است که کلیهٔ اجزای داخلی ساختمان به واسطهٔ سامانه‌ای یک پارچه و سازگار با محیط در تعامل با یکدیگرند و از سوی دیگر مدیریت انرژی در تعریف به معنای استفاده مقرون به صرفه و کارآمد از انرژی است. در آوریل 2016، BRE و انجمن خدمات انرژی و فناوری ESTA) ) مقاله ای را به صورت خلاصه منتشر کردند: مدیریت انرژی و کنترل ساختمان، که توسط اندی لووری تهیه و منتشر شده و به صورت رایگان و آنلاین در http://www.bre.co.uk/energyguidance در دسترس قرار گرفت.

کنترل یکی از ساده ترین و با ارزش ترین روش های صرفه جویی انرژی در ساختمان ها است. با این حال، مشتریان و ساکنان ساختمانی به ندرت از راه حل های کنترل پیشرفته بهره می برند، زیرا به نظر می رسد که آنها بیش از حد فنی و پیچیده هستند.در این زمینه اطلاع رسانی ضعیف بوده است و در نتیجه تمایل به استفاده از آن نیز ضعیف بوده است.

رعایت ضرورت ها در مدیریت انرژی و کنترل ساختمان :

اگر چه نیاز های نصب و راه اندازی کنترل های منطقه ای HVAC، کنترل های بهینه سازی (برای سیستم های گرمارسانی مرطوب) و کنترل های روشنایی که توسط برنامه های ساختمان حمایت می شوند، اساسی است. با این وجود کنترل انرژی در ساختمان های غیر مسکونی به رغم وجود مجموعه ای از سیستم هایی که مورد آزمایش قرار گرفته اند و شامل فن آوری های نو آورانه و نهادینه شده هستند ، ضعیف است. در نتیجه، شرح مشخصات اغلب محدود به کمترین الزامات است، و همچنین در آموزش خانه هوشمند اکثرا فناوری های برتر مانند برنامه ریزی های آماده ی سیستم های مدیریت انرژی ساختمان (BEMS) و سیستم تهویه (DCV) نادیده گرفته می شوند.

این مقاله خلاصه ای است که به منظور ساده سازی جنبه های عملیاتی مدیریت ا‌نرژی و کنتر‌ل ساختمان ها و تشویق به استفاده از این فن آوری ها،جهت ایجاد محیط های زندگی بهتر، ارتقاء سلامت و کاهش انتشار کربن و هزینه های انرژی ، تهیه شده است.

همچنین این مقاله برای استفاده ی مشتریان و ساکنان ساختمان و به ویژه برای کسانی که وظیفه ی تعیین، تهیه، نصب و مدیریت کنترل ساختمان را دارند، در نظر گرفته شده است.

خلاصه مقاله مدیریت انرژی و کنترل ساختمان:

  • سیستم های کنترل مختلف موجود را شرح می دهد.
  • راهنمایی درباره ی نحوه ی استفاده از تکنولوژی و محل استفاده از آن ، می باشد.
  • توصیه هایی را درباره ی ارائه ی یک راه حل موثر برای عملکرد بهتر در زمینه ی چگونگی استفاده از تکنولوژی ارائه می دهد.
  • مسائل کلیدی قابل توجه مانند مهندسی ارزش، اثبات آینده و آموزش را طرح ریزی می کند.
  • BS EN 15232 ” عملکرد انرژی ساختمان ها را معرفی می کند. تأثیر اتوماسیون ساختمان، کنترل و مدیریت ساختمان “را برای نشان دادن تأثیرات مختلف سیستم های کنترل بررسی می کند.
  • اطلاعاتی در مورد چگونگی ارائه ی طرح افزایش سرمایه توسط دولت و به طور کلی معیارهای شایستگی آن ، ارائه می دهد.

رابین هیل، مدیر ESTA، براین باور است که کنترل ها یک ابزار قدرتمند برای بدست آوردن اطمینان از کارایی ساختمان ها هستند و محیط مورد نظر را برای ساکنان فراهم می کنند. این ملاک به مشتریان و ساکنان برای انتخاب مناسب ترین راه حل های کنترلی برای برنامه های خاص خود کمک می کند.

رابین هیل، مدیرهمچنین جولیان کای از Danlers Ltd معتقد است که کنترل ها ابزاری ضروری برای مدیریت انرژی هستند. این مقاله به سازندگان ساختمان ها برای درک چگونگی بهره وری از انرژی و محل های به کار گیری آن کمک می کند.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه آموزش هوشمند سازی ساختمان بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

در صورتی که قصد دارید به صورت کامل تعمیرات بردهای الکترونیک را فرا بگیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش هوشمند سازی ساختمان آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیک نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

امتیاز دهید


دیدگاه ها
02166477628
02166477628