دوربین های مدار بسته ی PTZ چه نوع دوربین هایی هستند؟

ptz

دوربین های مدار بسته ی PTZ چه نوع دوربین هایی هستند؟ آیا برای کار شما مناسب اند؟

                   ptz

 

در دنیای سیستم های مدار بسته ی امنیتی، دوربین های کمی وجود دارند که آپشن ها و ویژگی هایی همچون دوربین های پن_تیلت_زوم (PTZ) داشته باشند (پَن به معنای توانایی حرکت لنز در جهت افقی ، تیلت به معنای توانایی حرکت لنز در جهت عمودی و زوم به معنای توانایی زوم کردن دوربین بر روی نقاط مختلف است).

این دوربین ها با داشتن توانایی نظارت آسان بر محیط های وسیع، زوم کردن بر اتفاقات در زمان حقیقی، و قابلیت کنترل کامل از راه دور، یکی از گزینه های محبوب و بادوام برای مشاغل موجود در صنایع مختلف هستند.

ادامه ی این مطلب را مطالعه کنید تا درمورد دوربین های PTZ، ویژگی های محبوب آنان، و این که چرا باید از یک دوربین PTZ در محل کار خود استفاده کنید اطلاعات بیشتری بدست آورید.

 

دوربین PTZ چیست؟  

کلمه ی PTZ به حرکت لنز دوربین و فوکوس مجدد آن در زمان حقیقی اشاره دارد. این نوع دوربین ها با داشتن قابلیت حرکت لنز در سه جهت امکان تسلط و کنترل کامل کاربران را مهیا می کنند.

با استفاده از یک برنامه ی کنترل از راه دور یا به کار بردن نرم افزاری مخصوص در دستگاه ضبط کننده ی ویدیوی سیستم، می توانیدلنز دوربین خود را در هر جهتی که می خواهید بچرخانید و یا بر نقاطی زوم کنید یا لنز را از حالت زوم بیرون بیاورید.

دوربین های PTZ دارای قابلیت منحصر به فرد نظارت بر محیطی گسترده هستند و در عین حال بر کوچکترین جزئیات نیز نظارت دارند.

 

نظارت بر محیط های وسیع

دوربین ptz

تصور کنید که می توانید هزینه های نظارت بر یک محیط کاری وسیع را کاهش دهید بدون این که مجبور شوید از خیر کیفیت تصویر بگذرید.

ویژگی های مختلف دوربین های PTZ به آن ها این اجازه را می دهد که هم برای نظارت بر یک محیط وسیع و هم برای زوم کردن جهت ثبت جزئیات به کار برده شوند.

در حالی که دوربین های ثابت فقط محدوده ی کوچکی را تحت پوشش قرار می دهند، دوربین های PTZ به صاحبان محیط های کاری وسیع این امکان را می دهند که با استفاده از دوربین های کمتر منطقه ی وسیعتری را تحت کنترل داشته باشند.

یکی از کاربرد های دوربین های PTZ، استفاده از آن ها در  محوطه های پارکینگ است.

زمانی که در پارکینگ با ادعاهایی مبنی بر صدمه دیدن ماشین ها در اثر سقوط یک شئ بر روی آن ها، برخورد ماشینی دیگر و فرار صاحب آن ماشین و مواردی از این قبیل رو به رو می شوید، پوشش دهی گسترده این دوربین و توانایی زوم کردن بر روی اتفاقات خاص می تواند اطلاعات ارزشمندی را در اختیارتان بگذارد.

 

کنترل از راه دور

به لطف نرم افزار نصب شده بر روی NVR یا برنامه ی کنترل از راه دور، شما و تیم امنیتی تان می توانید در هر زمان و از هر کجا به دوربین های PTZ خود دسترسی کامل داشته باشید.

به جای این که برای ضبط یک حادثه به تصاویر مجموعه از دوربین ها که هر یک بخشی از آن را ثبت می کنند تکیه کنید، کنترل از راه دور دوربین PTZ به شما اجازه می دهد که با استفاده از یک دوربین به تصویر کلی حادثه دسترسی داشته باشید.

به خاطر داشتن قابلیت چرخش لنز در جهت افقی، عمودی، و توانایی زوم کردن دوربین در زمان حقیقی، دوربین های PTZ انتخابی مناسب برای نمایندگی های خودرو هستند.

این دوربین ها به صورت همزمان هم محیط مورد نظر را به طور کامل تحت پوشش قرار می دهند و هم به افراد مشکوکی که ممکن است وارد پارکینگ شود نظارت می کنند، به این ترتیب با کمترین میزان هزینه یک سیستم نظارتی کامل را در اختیارتان قرار می دهند.

از دیگر مکان هایی که می توانند از این دوربین ها استفاده کنند می توان به مدارس، دانشگاه ها، میادین و زمین های ورزشی اشاره کرد تا بتوانند با استفاده از دوربین های PTZ لایه های امنیتی بیشتری را برای دانش آموزان، دانشجویان و تماشاچیان فراهم کنند.

دوره آموزش نصب دوربین مداربسته به صورت عملی و صفر تا صد در آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟