دوربین مداربسته

دوربین مداربسته برای بالا بردن سطح امنیت سازمان ها استفاده می شود و یکی از خدماتی است که آموزشگاه پایتخت فناوری به مشتریان خود عرضه می دارد در نصب دوربین مداربسته اطلاعاتی برای خرید دوربین مداربسته مناسب می بایست برای مشتریان روشن باشد که در زیر اطلاعات کلی مربوط به انواع دوربین مداربسته آورده شده تا مشتریان با دید باز دوربین مداربسته خود را انتخاب کنند و آن را از بخش فروشگاه سایت و یا با تماس تلفنی با شرکت  تهیه و در کمترین زمان تکنسین های شرکت سیستم مداربسته آنها را درمحل نصب خواهند کرد.

دوربین مداربسته

برای خرید و نصب دوربین و لوازم جانبی از منو سفارش نصب اقدام کنید.

مزایای خدمات آموزشگاه پایتخت فناوری

انجام صدها پروژه موفق در زمینه های خدمات شرکت گواهی بر حسن انجام کار ما می باشد.

گارانتی 18 ماهه محصولات نشان دهنده کیفیت بالای آنها و کیفیت خدمات آموزشگاه پایتخت فناوری می باشد.

خدمات شرکت شامل فروش، نصب و راه اندازی، آموزش و پشتیبانی از محصولات خواهد بود.

برای انجام تمامی پروژه ها در صورت نیاز کارشناسان ما قبل از انجام پروژه از محل بازدید خواهند کرد و مشاوره لازم را به مشتریان خواهند داد.

این شرکت عرضه کننده مستقیم محصولات در خدمات خود می باشد و مشتریان می توانند با مناسبترین قیمت محصول خود را خریداری کنند.

انجام خدمات شرکت محدود به یک یا چندین شهر نبوده و شرکت توانایی انجام پروژه های خود را در سراسر کشور دارد.

اطلاعات مربوط به خرید دوربین مداربسته

این سیستم امنیتی نظارتی که در انواع و شکل های مختلف ساخته می شوند از نظر نوع تکنولوژی ساخت  آنها به سیستم مداربسته آنالوگ، سیستم مداربسته دیجیتال (تحت شبکه) یا IP و سیستم مداربسته  ( AHD ،HD CVI ،HD TVI وHD SDI) تقسیم بندی می شوند.

دوربین مداربسته AHD

اطلاعات کلی برای انتخاب دوربین مداربسته:

 دوربین های مداربسته آنالوگ دارای قیمت پایین و کیفیت پایینی هستند و کیفیت آنها با TVL (تی وی لاین) مشخص می شود که این دوربین ها در کیفیت های 420 TVL تا 700 TVL ساخته و به بازار عرضه می شوند. سیستم مداربسته آنالوگ برای مغازه، منازل مسکونی و سازمان های کوچک مناسب می باشند.

دوربین های مداربسته دیجیتال تحت شبکه دارای قیمت بالا و کیفیت بالا هستند کیفیت در این دوربین ها با MP (مگا پیکسل) مشخص می شود که کیفیت های موجود در بازار از 1MP شروع و تا 10 MP تولید می شوند . سیستم مداربسته IP برای اداره ها و سازمان های بزرگ که بستر شبکه در آنها قابل اجرا می باشد مناسب هستند.

دوربین های مداربسته HD دارای قیمت مناسب و کیفیت مناسب هستند این دوربین ها حد وسط دوربین های آنالوگ و IP هستند که از نظر قیمت از دوربین های آنالوگ گرانتر و از دوربین های IP ارزانتر هستند کیفیت این دوربین ها نیز با MP مشخص می شود که دوربین های 1 MP ,1.3 MP ,2 MP را تولید و به بازار عرضه می کنند. سیستم مداربسته HD با رقابتی کردن بازار در همه موارد بالا کاربرد دارند و می توان گفت امروزه جایگزین سیستم مداربسته آنالوگ شده اند و در منازل و فروشگاه ها و سازمان های با ابعاد نه چندان کوچک کاربرد دارند.

برای انتخاب دوربین مداربسته می بایست اطلاعاتی در مورد هر کدام از این دوربین ها و تناسب آنها با محیط را داشته باشید در ادامه به ساختار انواع دوربین مداربسته و تناسب آنها برای استفاده در محیط های مختلف می پردازیم

انواع ساختار دوربین ها:

دوربین مداربسته دید درشب

دوربین هایی که مجهز به LEDهای مادون قرمز هستند که این ال ای دی ها با کم شدن نور توسط حسگر نور دوربین مداربسته سوئیچ شده و روشن می شوند نور مادون قرمز دوربین های دید در شب به صورت نامرئی بوده و به قابلیت دید درشب، قابلیت IR می گویند که فیلم برداری در تاریکی مطلق را  میسر می کند به طور مثال اگر در پلاک دوربین کلمه IR10 نوشته شده باشد یعنی پرتاب نور دید درشب دوربین مداربسته 10 متر می باشد این دوربین ها مناسب برای مکانهایی هستند که در شب لوکس نور پایینی در محل دارند.

دوربین مداربسته با لنز ثابت FIX

عموم دوربین های مداربسته به این لنز مجهز هستند لنز فیکس قابل تغییر نیست یعنی قابلیت زوم و فوکوس در آن وجود ندارد لنزهای FIX همچنین لنزها در دو نوع Tele و Wide هستند لنز Tele دراصطلاح به لنزهایی می گویند که زاویه دید آنها جمع می باشد و به صورت طولی و با متراژ بیشری (زوم شده) تصویر برداری می کنند ولی تصویر برداری در دوربین های مجهز به لنز Wide به صورت پهن و شعاع باز فیلم برداری می کنند.

دوربین مداربسته با لنز متغییر vary focal

دوربین های مداربسته با لنز متغییر که این تغییر لنز می تواند به صورت زوم و فوکوس باشد و به صورت دستی توسط نصاب و یا  اتوماتیک توسط کاربران کنترل شوند.

دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته دیواری

این دوربین ها که به دوربین مداربسته بولت (bullet) نیز معروف هستند با پایه اتصال خود بر روی دیوار نصب می شوند و در انواع دید در روز (بدون led مادون قرمز) و دید درشب ساخته می شوند و مناسب برای راهروها، خیابان ها، کوچه ها و مکانهایی که امکان نصب دوربین بر روی دیوار وجود دارد هستند.

دوربین مداربسته سقفی یا Dome

همانطور که از نام این دوربین های مداربسته پیداست محل نصب آنها بر روی سقف می باشد این دوربین ها در انواع دید درشب ،دید درروز و با لنز ثابت و متغییر ساخته می شوند که مناسب برای فضاهای چهاردیواری شده و بسته و یا در مکان هایی که احتیاج به تصویر برداری پهن باشد.

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مداربسته صنعتی یا box دوربین هایی هستند که قابلیت لنز خور دارند این دوربین ها مناسب برای فضاهای صنعتی و دید در روز بوده که می توان آنها را در کاورهایی با IPهای حرارتی و رطوبت نصب نمود.

دوربین مداربسته مینیاتوری PINHOLE

دوربین های در ابعاد کوچک که مناسب برای فیلم برداری به صورت مخفی هستند معمولا بر روی این دوربین ها میکروفن برای ضبط صدا نیز تعبیه شده است که قابلیت ضبط صدا را نیز به این نوع دوربین مداربسته می دهد.

دوربین مداربسته اسپیددام و PTZ

دوربین هایی دارای موتور گردان با قابلیت چرخش 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی که قابلیت زوم و فوکوس نیز دارند این نوع دوربین ها در شرکت ها فرودگاه ها اماکن فروشگاهی بزرگ برای نظارت بسیار کاربردی هستند.

برای خرید و نصب دوربین و لوازم جانبی از منو سفارش نصب اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *