انواع متفاوت ابزارهای صنعتی اتوماسیون

ابزارهای صنعتی اتوماسیونو همچنین اتوماسیون به دلیل کمک به تسهیل معاملاتدارای نقش مهمی می باشد. ابزارهای اتوماسیون صنعتی در موسسات بانکی و مالی به مشتریان با فراهم کردن نیازهای اساسی، زمانی که نیاز به خدمات شرکت ها دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. از سوی دیگر، بیمارستان ها و دیگر بخش های پزشکی از ابزارهای اتوماسیون برای ارائه بهترین روش های درمانی به بیماران استفاده می کنند. به همین دلیل، سیستم اتوماسیون صنعتی مفهوم سازی شده است.

علاوه بر این، ابزارهای صنعتی اتوماسیون شامل طیف وسیعی از تجهیزات برای تست های سخت افزاری، اتوماسیون تولید و اتوماسیون صنعتی است. این ابزار، برای حل مشکلات فرایند تولید، پیشنهادات متناوب دیجیتالی و مکانیکی را ارائه می دهند. همچنین به کنترل کیفیت و توسعه محصول کمک به سزایی می کند. امروزه، کسب و کارها به آموزش اتوماسیون صنعتی برای صرفه جویی در هزینه و وقت نیاز دارند. ابزارهای اتوماسیون همچنین اثربخشی و کارآیی زیادی را به همراه می آورند و به همین دلیل امروزه این ابزارها به طور موثری مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع ابزارهای صنعتی اتوماسیون :

  • کنترل نظارتی و دست یابی به داده ها (SCADA) – یافتن راه های جدید برای عملکرد سریعتر
  • کنترل کننده ی منطقی قابل برنامه ریزی – (PLC)سازمان دهی ورودی ها و خروجی های چندگانه
  • رابط ماشین و انسان (HMI) – تجهیزات اتوماسیون صنعتی کنترل
  • شبکه عصبی مصنوعی (ANN) – مسئول در پردازش اطلاعات
  • سیستم کنترل توزیع شده (DCS) – شبکه های نظارتی
  • <li|>رباتیک

کنترل نظارتی و دستیابی به داده ها (SCADA)- یافتن راه های جدید برای عملکرد سریعتر این نوع از ابزارهای صنعتی اتوماسیون

کنترل نظارتی و دستیابی به داده ها ( SCADA)برنامه ای است که داده های عملکردی یک سیستم را برای کنترل و بهینه سازی آن بدست می آورد. همچنین، این برنامه می تواند یک فرآیند تقطیر پتروشیمی، یک سیستم تصفیه آب، یک کمپرسور خط لوله و غیره باشد.
تمام کسب و کارها به الزامات برای افزایش میزان بازگشت دارایی ها از طریق عملکرد مناسب بستگی دارند. پیش روی در رقابت به این معنی است که شما می توانید راه هایی را برای کارکرد ضعیف تر و سریع تر پیدا کنید.

کنترل کننده ی منطقی قابل برنامه ریزی- (PLC) سازمان دهی ورودی ها و خروجی های چندگانه

کنترل کننده ی منطقی قابل برنامه ریزی(PLC) تاثیر بسیاری در اتوماسیون دارد. همانطور که از نام آن پیداست؛ این یک کنترل کننده ی منطقی قابل برنامه ریزی است. ما می توانیم دستگاه ها را کنترل کنیم و به راحتی می توانیم از طریق آن یک فرآیند را به فرآیند دیگر تغییر دهیم. این امکان به این دلیلوجود دارد که شما می توانید آن را به صورت منطقی برنامه ریزی کنید و در نتیجه نام کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی را به خود می گیرد. شما می توانید برنامه را اجرا کنید و همچنین می توانید با استفاده از آن عمل کنترل را انجام دهید. این دستگاه به طور عمده برای توزیع ورودی ها و خروجی های چندگانه طراحی شده است و می تواند مقاومت شدید در برابر ارتعاش و ضربه و دمای بالا ، داشته باشد.

رابط ماشین و انسان (HMI) – تجهیزات اتوماسیون صنعتی کنترل

رابط ماشین و انسان(HMI)شامل الکترونیکی است که برای سیگنال و کنترل وضعیت تجهیزات اتوماسیون صنعتی مورد نیاز است. با این حال، این محصولات رابط می توانند از یک شاخص وضعیت LED اصلی تا یک صفحه نمایش 2 اینچ TFT با رابط صفحه لمسی گستردگی داشته باشند. برای استفاده از HMI، الزاماتی شامل توانایی، مقاومت در برابر آب، گرد و غبار و رطوبت، طیف وسیعی از درجه حرارت و برخی شرایط محیطی ،مورد نیاز می باشد. این رابط ها باید محافظ ورودی IPرا در سرعت های بالایIP65، IP67 و IP68 در نظر بگیرند.

شبکه عصبی مصنوعی (ANN) – مسئول در پردازش اطلاعات

شبکه عصبی مصنوعی(ANN) نیز به عنوان شبکه عصبی شناخته شده است که بیشتر شبیه یک مدل ریاضی است و مسئول پردازش اطلاعاتی است که از شبکه های بیولوژیکی دریافت می شود. ساختار ANN می توانند بر اساس داده های خارجی و داخلی که در مرحله ی یادگیری سیستم تغذیه می شوند تغییر کند. برنامه های این ابزار اتوماسیون شامل برنامه های مالی و داده کاوی می باشد.

سیستم کنترل توزیع شده (DCS) – شبکه های نظارتی

سیستم کنترل توزیع شده(DCS) یکی از سیستم های اتوماسیون صنعتی است که توسط چندین فرایند در صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم شامل یک یا چند عنصر کنترل کننده توزیع شده در سیستم می باشد.گروه های گسترده ی برنامه ی DCS شامل شبکه های برق و نیروگاه های تولید؛ سیگنال های ترافیکی، سیستم های مدیریت آب؛ سیستم های کنترل محیط زیست؛ پالایش نفت و کارخانه های شیمیایی؛ تولید دارویی؛ کشتی های حامل نفت؛ و شبکه های حسگر، می باشند.

رباتیک

رباتیک کاربرد های گسترده ای دارد که باعث می شود در همه جا ، مورد استفاده قرار گیرد. آنها از ربات های جراحی تا ربات های سرگرمی را شامل می شوند و طی فرایند های متفاوت ، صنایع تولید را تسهیل می کنند . آنها زندگی ما را بسیار ساده تر کرده و کیفیت آن را بهبود بخشیده اند.از آنها می توان در انجام وظایف برنامه های مختلف مانند تخصیص، نقاشی جوشکاری، تعمیرات و غیره استفاده کرد. نقش سیستم های صنعتی رباتیک در فرآیند تولید، حیاتی است زیرا کار آنها شمال دسته های مختلفی مانند مونتاژ ، درمان داخلی ، تست می باشد.

نتیجه گیری از ابزارهای صنعتی اتوماسیون:

این ابزارها می توانند تاثیر بسیاری در جنبه های مختلف فرآیند تولید در سیستم های اتوماسیون صنعتی داشته باشند. آنها به کاهش زمان تولید با کیفیت بالاتر کمک می کنند. ابزارهای صنعتی اتوماتیک به طور موثر برای نظارت بر کمپین های رسانه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه آموزش اتوماسیون صنعتی بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات اتوماسیون صنعتی

در صورتی که قصد دارید به صورت کامل تعمیرات بردهای الکترونیک را فرا بگیرید، توصیه می کنیم در کلاس <ahref=”https://paytakhtfanavari.com/industrial-automation-training/”>آموزش اتوماسیون صنعتی آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این

کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار تعمیرات بردهای الکترونیک نیاز دارید به صورت

عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟