آیا سیستم مدیریت ساختمان شما نیاز به ارتقاء دارد؟

آیا سیستم مدیریت ساختمان شما نیاز به ارتقاء دارد ؟

          

مسائل مختلفی وجود دارند که می توانند باعث شوند سیستم مدیریت ساختمان به ارتقا نیاز داشته باشد. در این جا تعدادی نمونه آورده شده است که در تصمیم گیری به شما کمک می کنند.

 

از کار افتادن کنترل کننده های BMS

این یکی از دلایلی است که احتمال بروز آن و نیاز به ارتقای BMS در نتیجه ی آن بسیار کم است. کنترل کننده های سیستم بسیار قابل اطمینان هستند.

مواردی وجود داشته اند که پس از گذشت 20 سال یکی از قطعات الکترونیکی داخل کنترل کننده به طور تصادفی شروع به از کار افتادن کرده است، اما احتمال این که قبل از از کار افتادن قطعات داخلی کنترل کننده ها ی BMS مسئله ی دیگر باعث نیاز به ارتقاء سیستم شود بسیار زیاد است.

ویندوز دیگر عملکرد سیستم را پشتیبانی نمی کند

شاید برایتان حیرت آور باشد که بدانید چگونه یک مسئله ی جزئی و غیرمرتبط به عرضه کنندگان سیستم می تواند باعث شود مجموعه ای از اتفاقات منجر به ارتقای گران قیمت BMS شوند.

برای مثال اگر BMS شما بر روی ویندوز XP راه اندازی شده است شما به طور جدی به ارتقای سطح BMS نیاز دارید. زیرا حتی اگر سرور کاربردی BMS، کنترل کننده های شبکه ی BMS و کنترل کننده های میدانی BMS هنوز توسط ویندوز شما پشتیبانی می شوند و عملکرد خوبی دارند اما اگر یک مشکل سخت افزاری پیدا کنید و نیاز به خریدن یک کامپیوتر جدید داشته باشید دیگر سیستمی را پیدا نمی کنید که با ویندوز XP کار کند.

بنابراین، اگر یک کامپیوتر جدید خریداری کنید که با ویندوز 10 کار می کند، دیگر سیستم BMS شما بر روی آن نصب و راه اندازی نخواهد شد. برای حل این مشکل لازم است سرور کاربردی BMS خود را به آخرین ورژن ارتقا دهید .

گاهی اوقات میان سرور BMS و کنترل کننده های شبکه ای آن ارتباطی وجود دارد. به این معنا که ارتقای سرور کاربردی BMS به آخرین نسخه ممکن است با کنترل کننده های شبکه موجود در سیستم همخوانی نداشته باشد.

ممکن است لازم شود کنترل کننده های شبکه هم ارتقا داده شوند که این باعث نیاز کامل به یک پایگاه داده ها ی جدید، سیستم هشدار دهنده و غیره می شود که هزینه های آن بسیار زیاد خواهد بود .

صرفه جویی در مصرف انرژی

اغلب تبلیغ می شود که ارتقا دادن سیستم منجر به صرفه جویی در انرژی خواهد شد، اما متاسفانه این گفته به طور کامل درست نیست. ارتقای BMS شما می تواند باعث ذخیره ی انرژی شود اما نه از طریق تعویض کردن کنترل کننده های میدانی، سرور، پایگاه داده ها، طرح ها، هشدار دهنده ها و یا الگوها.

آن چه که باعث ذخیره ی انرژی می شود ارتقای استراتژی های کنترلی به استراتژی های کارآمدتر و به روزتر و راه اندازی مجدد ورودی ها و خروجی ها است .

در بیشتر مواقع، اگر تمایل به ذخیره ی انرژی دارید باید سیستم کنونی خود را همینطور نگه داشته و فقط استراتژی های کنترلی هوشمندانه تری را طراحی و یا دانلود کنید.

BMS خراب شده است

بسیاری از سیستم های BMS به دلیل این که به نظر می رسد خراب شده و از کار افتاده اند ارتقا داده می شوند. مشکلات ارتباطی، هشدارهای کنترل کننده های آنلاین/آفلاین، به روز رسانی آهسته ی طرح ها، پایین بودن بازده انرژی و صدها هشدار دیگر در روز از علائم آن هستند.

تقریباً در تمام مواقع خراب شدن در اثر یک یا چند مورد از عوامل زیر اتفاق می افتد و به خود کنترل کننده ها ارتباطی ندارد :

  • طراحی ضعیف زیرساخت شبکه
  • طراحی ضعیف : تشریح عملکرد، برنامه های زمانی دریچه ها و سیستم های تعدیل کننده ی هوا و غیره.
  • کیفیت ضعیف نصب شبکه
  • برنامه ریزی نرم افزاری ضعیف
  • آشنایی اندک با سیستم های مکانیکی
  • عدم بهره برداری
  • مراقبت و نظارت ضعیف بر سیستم

معمولاً ارتقا دادن BMS بعضی از این مسائل را حل خواهد کرد ولی احتمالاً لازم نباشد شما کل سیستم را جایگزین کنید .

 

دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان به صورت کاملا عملی ویژه بازار کار در کارگاه های مجهز آموزشگاه پایتخت فناوری برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟