آموزش تعمیرات کولر گازی

آموزش تعمیرات کولر گازی یکی از دوره های عملی کاربری آموزشگاه پایتخت فن آوری می باشد , در این دوره به صورت کاملا عملی با اجزاء و ساختمان کولر گازی آشنا می شوید و همچنین به صورت کاملا عملی در پایان دوره توانایی عیب یابی و رفع عیب انواع کولر های گازی موجود در بازار را پیدا خواهید کرد. همچنین کارآموزان می توانند در پایان دوره مدرک آموزشگاه را که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای می باشد را دریافت نمایند .

سرفصل ها

logo gold مطالب آموزشی کلاس آموزش تعمیرات کولر گازی :

آموزش تست و عیب یابی برد کولر گازی

آموزش تعمیرات قسمت های مکانیکی در پنل و کندانسور

آموزش تعویض کندانسور کولر اینورتر و معمولی

آموزش برطرف کردن Error های کولر اسپلیت

آموزش آشنایی با انواع تجهیزات و اتصالات کندانسو و پنل

آشنایی با کولر گازی و انواع و برندهای موجود در بازار

آموزش تعمیرات کندانسورهای کولر و اسپلیت

آموزش قسمت های مکانیکی کولر گازی

آموزش قسمت های الکتریکی کولر گازی

آشنایی با انواع کمپرسور های موجود در کولرگازی

آموزش تعمیرات کندانسور کولر گازی های اینورتر

آموزش تعمیرات و سرویسکاری پنل کولر اسپلیت معمولی و اینورتر

آموزش نحوه تست سلامت کندانسور اینورتر و کولر معمولی

آموزش جوشکاری با هوا گاز برای

شناسایی و آشنایی کامل قطعات کولرگازی

آشنایی با سنسور تنظیم دما

آشنایی با روش های عیب یابی و رفع مشکل کولرگازی

آشنایی با اواپراتور ( تبخیر کننده )

آشنایی با مدار برق کولرگازی

شناسایی نحوه عملکرد کندانسور

آشنایی با الکتروفن موجود در کولر گازی

و…

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری تعمیرات کولر گازی

  • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
  • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
  • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
  • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
  • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
  • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره تعمیرات کولر گازی

هزینه ها

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
تعمیرات کولر گازی 1/150/000 800/000 1/500/000
نصب کولر گازی 1/570/000 1/100/000 2/000/000
سوالات متداول

بله ، کلاس ها هم در تایم های صبح و ظهر و هم روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شوند. و با توجه به زمان کارآموزان قابل برنامه ریزی هستند.

دوره ها جامع هستند و آموزش ها 80 درصد عملی و 20 درصد تئوری ارائه می شوند.

بله ، کلاس ها کاملا ویژه بازار کار هستند و به صورتی که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار شود، ضمنا دوره ها پشتیبانی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره کارآموز در صورت بروز مشکل می تواند با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای افرادی که از سراسر کشور عزیزمان قصد حضور در دوره ها را دارند، دوره های فشرده در نظر گرفته شده است. (ضمنا طول دوره و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ تفاوتی با دوره عادی ندارد و فقط دوره در مدت زمان کوتاه تری به پایان می رسد)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه هایی که فاصله کمی تا محل آموزشگاه دارد، مستقر شوند. (کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه آن بنا به نوع اتاق، ماهانه از 000/300 تومان و روزانه از 000/30 تومان می باشد)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد، پس از دوره گواهی نامه داخلی آموزشگاه برای کارآموزان صادر گردیده و همچنین از طریق پورتال آموزشگاه برای آزمون به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و در نهایت مدرک رسمی و بین المللی فنی و حرفه ای را دریافت می نمایند.

اطلاعات بیشتر

آموزش تعمیرات کولر گازی

استفاده از انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی از موارد ضروری است که در هنگام ساخت ساختمان باید به آن توجه داشت چرا که برخی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی مانند پکیج یا سیستم گرمایش از کف در مرحله لوله کشی ساختمان باید مورد توجه قرار گیرند و لوله کشی آنها در این مرحله انجام شود. اما یکی از سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع که در سال های اخیر با استقبال زیادی مواجه شده کولر گازی می باشد. این وسیله بر اساس سیستم تبرید عمل کرده و علاوه بر خنک کردن، با تنظیم آن بر روی حالت گرمایش، قادر به گرم کردن محیط در فصل زمستان نیز می باشد. انواع مختلفی از کولرهای گازی در بازار وجود دارد که در منازل مسکونی و ادارات معمولا از کولر گازی دوتکه که اسپیلت نام دارد استفاده می شود. شغل تعمیرات کولر گازی از جمله مشاغلی است که به علت استفاده فراوان از این وسیله در چند سال اخیر با رونق بالایی مواجه شده است و بسیاری از افراد جویای شغل تمایل به ورود به این حرفه را دارند. در این مطلب به بازار کار حرفه ای این شغل و نکاتی که برای وارد شدن به حرفه تعمیرات کولر گازی مورد نیاز است پرداخته شده است.

بازار کار حرفه ای تعمیرات کولر گازی

به علت مزایای بسیاری که کولرهای گازی دارند بسیاری از افراد استفاده از آن را نسبت به کولرهای آبی ترجیح داده و این وسیله را جهت خنک نمودن محیط مورد استفاده قرار می دهند. یکی از مزایایی که برای کولرهای گازی وجود دارد این است که به علت عدم تبادل هوای بیرون با هوای داخل منزل، امکان ورود گرد و غبار و آلودگی های مختلف به داخل ساختمان وجود نداشته و از بروز بیماری های تنفسی مختلف به ویژه در شهرهای آلوده جلوگیری می شود. این مشکل در کولرهای آبی وجود داشته و می توانند انواع ویروس ها و بیماری ها را وارد ساختمان نمایند. علاوه بر آن به علت این که کولرهای گازی هیچ گونه رطوبتی را به فضا وارد نمی کنند بیماری های مفصلی مانند رماتیسم با استفاده از آنها ایجاد نمی گردد. به این علت است که استفاده از کولرهای گازی در مناطق مختلف گسترش یافته و به دلیل تقاضای زیادی که برای خرید آن وجود دارد مشاغل مرتبط با آن نیز از بازار کار پر رونقی برخوردار می باشند. تعمیرات کولر گازی از جمله مشاغلی است که در ارتباط با این وسیله سرمایشی بوده و به علت بالا بودن قیمت کولر گازی نسبت به هزینه ای که برای تعمیر پرداخت می شود افراد ترجیح می دهند تا در صورت خرابی این وسیله نسبت به تعمیر آن اقدام نمایند. با توجه به این که امکان تعمیر کردن کولر گازی توسط افراد غیر حرفه ای امکان پذیر نمی باشد و نیاز به تخصص بالایی دارد تعمیرکاران کولر گازی از جمله مشاغلی می باشند که تعداد مراجعه کنندگان به آنها بسیار بالا می باشد.

شغل های مرتبط با تعمیرات کولر گازی

برای پیشرفت در هر حرفه ای نیاز است تا مشاغلی که در ارتباط با آن حرفه می باشند شناسایی شده تا بتوان با ارتباط گرفتن با این مشاغل حرفه خود را گسترش داده و به درآمدزایی بالاتری دست یافت.  از جمله مشاغلی که در ارتباط با تعمیرات کولر گازی می باشد فروشگاه ها و مغازه های فروش کولر گازی می باشند. این فروشگاه ها به فروش انواع کولرهای گازی خانگی و صنعتی نموده و می توانند شما را برای انجام نصب، سرویس و تعمیرات به این افراد معرفی نمایند. علاوه بر آن فروشندگان تجهیزات و قطعات کولر گازی نیز از جمله مشاغل دیگر در ارتباط با تعمیرات کولر گازی می باشند که می توان با تعامل با این افراد انواع قطعات را در کوتاه ترین زمان ممکن از آنها خریداری نموده و نیاز به جست و جوی زیاد برای تعویض قطعه ای خاص در کولر گازی نباشد.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

تمام افرادی که به راه اندازی یک شغل فکر می کنند، سرمایه جزء اولین مواردی است که آن را در نظر می گیرند، چرا که راه اندازی یک شغل نیاز به در نظر گرفتن جوانب مختلف کار داشته و در صورتی که این جوانب به درستی سنجیده نشوند امکان عدم موفقیت در شغل مورد نظر وجود خواهد داشت. تعمیرات کولر گازی با توجه به این که یک شغل فنی می باشد به صورت مهارت محور بوده و سرمای سنگینی برای آغاز به کار نیاز ندارد. سرمایه مورد نیاز برای این شغل مبلغی است که برای حضور در دوره های آموزشی مربوطه پرداخت می شود که در حدود 2 میلیون تومان بوده و همچنین ابزار کاری است که باید برای فعالیت در این حرفه خریداری گردد. ابزار کاری که برای ورود به شغل تعمیرات کولر گازی مورد نیاز می باشد گران قیمت نبوده و با مبلغی در حدود 5 الی 8 میلیون تومان می توان تمامی ابزار و وسایل مورد نیاز در نصب، سرویس و تعمیرات کولر گازی را تهیه نمود.

اگر برای انجام این کار قصد راه اندازی مغازه و کار به صورت مستقل را دارید باید سرمایه را جهت رهن یا اجاره مغازه در نر بگیرید در غیر این صورت می توانید با کار کردن در شرکت های تعمیراتی مختلفی که وجود دارد سرمایه اولیه ای را جمع کرده و سپس به راه اندازی مغازه اقدام نمایید.

چگونه تعمیرکار حرفه ای کولر گازی شویم؟

برای این که تبدیل به یک تعمیرکار حرفه ای کولر گازی شوید نیاز است تا در دوره های آموزشی مربوطه که در آموزشگاه های مختلف برگزار می گردد ثبت نام کرده و مهارت های علمی و فنی خود را در این حرفه ارتقا بخشید. آموزشگاه هایی که اقدام به برگزاری این دوره ها می نمایند باید تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بوده و پس از پایان دوره به کارآموزان مدرک معتبر را اعطا نمایند. شرکت در این کلاس های آموزشی برای افرادی که هیچ گونه پیش زمینه ای در رابطه با کولرهای گازی ندارند نیز مناسب بوده و آموزش ها به صورت پایه ای و توسط اساتید مجرب آموزش داده می شود.

در هنگام انتخاب آموزشگاه باید توجه نمود که کلاس ها هم به صورت تئوری و هم عملی برگزار شده و اساتید شاغل در آنجا از تجربه و قدرت انتقال خوبی برخوردار باشند.

در پایان این افراد به بازار کار معرفی شده و نیاز است تا مهارت های فنی خود را در زمینه تعمیرات کولر گازی بالا ببرند تا بتوانند به یک تعمیرکار حرفه ای در این کار تبدیل گردند.

کسب درآمد بالا با تعمیرات کولر گازی

همانطور که گفته شد شغل تعمیرات کولر گازی از جمله مشاغلی است که له علت تقاضای زیادی که برای انجام تعمیرات وجود دارد از بازار کار خوبی بهره مند بوده و افراد شاغل در این حرفه درآمد بالایی دارند. اما امکان افزایش درآمد در این شغل به علت انعطاف زیادی که برای پیشرفت در آن وجود دارد بسیار راحت می باشد. استفاده از ترفندهای مختلفی که هر صاحب کسب و کاری برای ارتقای درآمد خود انجام می دهد، می تواند در کسب درآمد بالا در شغل تعمیرات کولر گازی تاثیرگذار باشد.

یکی از ترفندهای اساسی که هر شغل فنی مانند تعمیرات کولر گازی باید به تقویت آن بپردازد، کسب مهارت و تجربه می باشد. بالا بردن دانش و مهارت در این حرفه می تواند باعث شود تا شما قادر به انجام انواع تعمیرات و عیب یابی سریع کولر گازی باشید در نتیجه به رضایت مشتری که از عوامل اصلی موفقیت در هر شغلی است دست پیدا کنید.

برخورد مناسب با مشتری و گوش کردن به صحبت های وی می تواند موجب شود تا مشتری شما را به افراد دیگر معرفی نموده و میزان درآمد شما افزایش یابد. البته نیاز است تا در ابتدای کار قیمت هایی که ارائه می دهید کاملا مناسب و به صورت رقابتی باشد. چرا که این روزها با توجه به وضعیت معیشتی و اقتصادی خانوارها، افراد ترجیح می دهند تا وسیله خود را برای تعمیر نزد کسی بسپارند که در کنار کار با کیفیت قیمت ارزان تری را دریافت کند تا برای آنها صرفه اقتصادی داشته باشد.

علاوه بر رعایت نکات گفته شده، در ابتدای کار نیاز به انجام تبلیغات جهت شناخت شغل خود به دیگر افراد می باشد. تبلیغات می تواند به صورت مجازی و در سایت ها و اپلیکیشن های مختلف مانند دیوار صورت گرفته و یا به شیوه سنتی و چاپ و پخش تراکت در اماکن مختلف صورت گیرد.

چالش های ورود به بازار کار

یکی از چالش هایی که ورود به شغل تعمیرات کولر گازی با آن مواجه می باشد، برندهای متنوع و وجود تکنولوژی های جدید در دستگاه های مختلف می باشد. نیاز است تا افرادی که وارد این حرفه می گردند دانش خود را در رابطه با انواع برندهای داخلی و خارجی کولر گازی افزایش داده و با ارورها و کد خطاهایی که برندهای مختلف نمایش می دهند آشنایی کامل داشته باشند. علاوه بر آن، فناوری ها و امکانات جدیدی روز به روز وارد کولرهای گازی می گردند که در صورتی که تعمیرکار کولر گازی با این موارد آشنایی نداشته باشد در امر نصب و تعمیرات دستگاه دچار مشکل می گردد. در نتیجه نیاز است تا تعمیرکاران کولر گازی اطلاعات خود را در زمینه انواع کولر گازی آپدیت کرده تا بتوانند در این حرفه موفق شده و به کسب درآمد بالا بپردازند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟