آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی

آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی شامل تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی ، تشریح اجزاء آن به صورت عملی و تئوری می باشد دوره ی تعمیرات زیر نظر بهترین اساتید کشوری رقم میخورد.
با توجه به استفاده بسیار بالا از این کالا در منازل مسکونی شما بزرگواران می توانید با گذراندن این دوره ی آموزشی به بالاترین سطح کیفی شناختی در زمینه ی تعمیرات رسیده و بتوانید در بازار خدماتی این ابزار مورد استفاده به صورت حرفه ای شروع به فعالیت کنید. لوازم سرمایشی و گرمایشی جزء کارهای مهم خدماتی در بازار داغ تعمیرات می باشد.

آموزش تعمیرات لوازم گازسوز

ثبت نام در دوره حضوری تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی

دوره حضوری تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی در کارگاههای مجهز آموزشگاه پایتخت فناوری، همراه با پشتیبانی و ارائه مدرک معتبر برگزار می شود. و یا با شماره 02166577378 تماس حاصل نمایید.

 • دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کارآموزان
 • اعطای مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور
 • مشاوره رایگان با اساتید به صورت حضوری

برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر در مورد دوره های حضوری با شماره 02166577378 تماس حاصل نمایید.

ثبت نام در آموزش مجازی تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی

آموزشگاه پایتخت فناوری با استفاده از بهترین شیوه های آموزشی آنلاین نوین، دوره های مجازی plc را نیز برگزار می نماید. ویژگی های آموزش مجازی و غیرحضوری تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی به صورت زیر می باشد:

 • ارائه آموزش در کلاس مجازی تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی، با کیفیت بالا در کارگاه مجهز
 • پشتیبانی کارآموز پس از اتمام دوره بصورت حضوری و تلفنی
 • برگزاری امتحان آنلاین و ارسال پستی مدرک
 • اعطای مدرک معتبر زیرنظر سازمان فنی و حرفه ای کشور
 • امکان تجدید دوره آموزشی آنلاین تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی در صورت نیاز یا عدم یادگیری
 • امکان شرکت در کلاسهای حضوری در صورت درخواست کارآموز (رایگان می باشد)

برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر در مورد دوره های مجازی با شماره 02166577378 تماس حاصل نمایید.

ثبت نام در دوره

برای ثبت نام بر روی دکمه کلیک نمایید و با تکمیل فرم و واریز پیش پرداخت (50/000 تومان) از طریق درگاه ثبت نام خود را قطعی کنید..

((%30 تخفیف ویژه کلاس ها به مدت محدود))

اطلاعات و قیمت آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با 30% تخفیف (تومان) قیمت دوره خصوصی (تومان)
تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی (مکانیکی ) 3/000/000 2/150/000 2/500/000
تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی ( برد ) 1/560/000 1/200/000 2/100/000

فهرست مطالب آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی

تعمیرات مکانیکی سیستم های سرمایشی و گرمایشی

 • آموزش تعمیرات مکانیکی کولر گازی اسپلیت
 • آموزش تعمیرات پنل های کولر گازی
 • آموزش تعمیرات مکانیکی پکیج دیواری دو مبدل
 • آموزش تعمیرات مکانیکی کولر گازی ایستاده
 • آموزش عیب یابی در آبگرمکن دیواری
 • آموزش و آشنایی کامل با انواع سیستم های سرمایش و گرمایش
 • آموزش تعمیرات مکانیکی پکیج دیواری تک مبدل
 • آموزش تعمیرات مشعل
 • آموزش عیب یابی در کولر گازی
 • آموزش تعمیرات کولر آبی
 • آموزش تعمیرات کندانسور کولر گازی
 • آموزش تعمیرات آبگرمکن دیواری
 • آموزش عیب یابی در انواع پکیج دیواری
 • و…

تعمیرات برد سیستم سرمایشی و گرمایشی

 • آموزش تعمیرات برد پکیج های دیواری دو مبدل
 • آموزش تعیمرات برد پکیج دیواری تک مبدل
 • آموزش اصول صحیح تعمیرات برد
 • آموزش الکترونیک مورد نیاز در تعمیرات برد این لوازم
 • آموزش عیب یابی و تشخیص خطای انواع برد های این لوازم
 • آموزش تعمیرات برد کولر گازی اسپلیت دو تکه
 • آموزش تعمیرات برد کولرهای گازی ایستاده
 • آموزش و آشنایی با انواع بردهای پکیج و کولر گازی
 • آموزش رفع خطای بردهای پکیج و کولر گازی
 • و…

ثبت نام و مشاوره تلفنی

جهت مشاوره و ثبت نام غیر حضوری در دوره ی «آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی» نام و شماره تماس خود را وارد نمایید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی


سوالات عمومی


آیا برگزاری کلاس ها در تایم های صبح و بعد ازظهر و یا آخر هفته ها ممکن است؟

بله ، کلاس ها هم در تایم های صبح و ظهر و هم روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می شوند و با توجه به زمان کارآموزان قابل برنامه ریزی هستند.

کلاس ها به چه صورت برگزار می شوند، عملی یا تئوری؟

دوره ها جامع هستند و آموزش ها 80 درصد عملی و 20 درصد تئوری ارائه می شوند.

آیا کیفیت آموزش ها به حدی هست که مناسب ورود به بازار کار باشد؟

+ بله ، کلاس ها کاملا ویژه بازار کار هستند و به صورتی که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار شود، ضمنا دوره ها پشتیبانی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره کارآموز در صورت بروز مشکل می تواند با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

آیا دوره هایی ویژه ی کارآموزان شهرهای مختلف کشور دارید؟

برای افرادی که از سراسر کشور عزیزمان قصد حضور در دوره ها را دارند، دوره های فشرده در نظر گرفته شده است. (ضمنا طول دوره و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ تفاوتی با دوره عادی ندارد و فقط دوره در مدت زمان کوتاه تری به پایان می رسد)

برای کارآموزان شهرستان خوابگاه در نظر گرفته شده است؟

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه هایی که فاصله کمی تا محل آموزشگاه دارد، مستقر شوند. (کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه آن بنا به نوع اتاق، ماهانه از  300/000 تومان و روزانه از 30/000 تومان می باشد)

آیا بعد از دوره گواهینامه مهارتی هم داده میشه؟

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد، پس از دوره گواهی نامه داخلی آموزشگاه برای کارآموزان صادر گردیده و همچنین از طریق پورتال آموزشگاه برای آزمون به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و در نهایت مدرک رسمی و بین المللی فنی و حرفه ای را دریافت می نمایند.

چرا دوره های ما را انتخاب می کنید؟


آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی

داشتن شغل علاوه بر نقش درآمدزایی که برای افراد دارد، در زندگی اجتماعی وی نیز نقش بسیاری داشته و به همین دلیل افراد به دنبال مشاغلی می باشند که از شان اجتماعی خوبی برخوردار بوده و به کسب درآمد فرد نیز منجر گردد. سیستم های سرمایشی و گرمایشی از جمله وسایل پرکاربردی می باشند که در انواع ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله سیستم های سرمایشی پرکاربرد می توان به کولر آبی، کولر گازی، اسپیلت، پنکه، چیلر و غیره اشاره کرد و پکیج، رادیاتور، بخاری، شوفاژ و غیره از جمله سیستم های گرمایشی محبوب می باشند. امروزه انواع متنوعی از سیستم های گرمایشی و سرمایشی در بازار وجود دارد و شرکت های مختلفی به تولید این محصولات در مدل های مختلف می پردازند.

وجود خرابی و مشکلات در تمامی این دستگاه ها طبیعی بوده و ممکن است به دلایل مختلفی این خرابی ها برای آنها به وجود آید. از آن جایی که این سیستم ها از حساسیت بالایی برخوردار می باشند تعمیر و رفع مشکلات آنها تنها باید با حضور تعمیرکار صورت گیرد. بسیاری از افراد تمایل به وارد شدن به حرفه تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی می باشند و ما در این مقاله به آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی و نحوه ورود به این شغل پرداخته ایم.

شغل تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی و بازار کار آن

شغل تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی همانطور که از نامش پیداست به تعمیر انواع این سیستم ها می پردازد. تعمیرکاران لوازم سرمایشی و گرمایشی وظیفه دارند تا با انواع این سیستم ها آشنایی داشته و قادر به عیب یابی این سیستم ها در زمانی کوتاه و برطرف نمودن ایرادات موجود در آنها باشند. علاوه بر ان بسیاری از این وسایل مانند کولر گازی، پکیج و کولر آبی نیاز به سرویس های دوره ای دارند که تعمیرکاران این وسایل بایستی بتوانند انواع این دستگاه را سرویس نموده و از بروز خرابی های بعدی جلوگیری نمایند. حتما دیده اید که استفاده از لوازم سرمایشی و گرمایشی مختلف در منازل و ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و این وسایل نقش مهمی را در ساختمان ها ایفا می کنند و بدون وجود آن تحمل گرما و سرما برای افراد بسیار سخت می باشد در نتیجه فروش این محصولات با استقبال زیادی مواجه بوده و افرادی که در این حوزه فعالیت دارند از بازار کار خوبی برخوردار می باشند. علاوه بر حوزه فروش به علت نیازی که این دستگاه ها به انجام نصب و تعمیرات و همچنین سرویس های دوره این وسایل، تعداد افرادی که به تعمیرکاران وسایل سرمایشی و گرمایشی مراجعه می نمایند بسیار زیاد بوده و بازار کار این افراد نیز از رونق بسیاری برخوردار می باشد.

این موضوع در تمام کشورهای جهان صادق بوده و به علت استفاده از لوازم سرمایشی و گرمایشی مختلف در سراسر جهان، شغل تعمیرات این وسایل کسب و کاری پر رونق می باشد. اما این موضوع در کشور ما اهمیت بیشتری دارد چرا که با وجود مسئله تحریم ها قیمت انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی گران بوده و تعویض این وسایل می تواند هزینه بالایی را برای فرد ایجاد کرده و ترجیح داده می شود تا به جای تعویض کلی دستگاه، به تعمیر آن که هزینه ای بسیار کمتر برای وی به دنبال دارد بپردازد.

میزان درآمد شغل تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی چقدر است؟

در مشاغل فنی هر چه میزان تلاش و مهارت فرد در انجام کار بیشتر باشد میزان درآمد وی به همان نسبت افزایش می یابد. به همین دلیل است که افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند میزان درآمدهای متغیری دارند. در هنگام ورود به این حرفه نباید درجا زد چره موفقیت در ان نیازمند تلاش زیادی می باشد. در گام اول نیاز است تا مهارت های خود را تقویت نموده و برای این کار از افرادی که تجربه زیادی در آن دارند کمک گرفته و از تجربیات آنها استفاده نمود. علاوه بر آن می توان با مطالعات تئوری در این زمینه با نحوه عملکرد قطعات مختلف و مکانیسم آنها آشنا شد. داشتن مهارت در شغل تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی حرف اول را می زند و در صورتی که فرد دارای مهارت های فنی کافی نباشد مشتری به عدم تسلط وی پی برده و از مراجعه مجدد به او خودداری می نماید.

نیاز است تا برای پیشرفت در این حرفه به انجام تبلیغات گسترده پرداخت و شغل خود را به سایر افراد معرفی نمود. تبلیغات می تواند نقش بسیار مهمی را در افزایش درآمد و رونق کسب و کار شما ایجاد نماید. البته موضوع تبلیغات نه تنها در این حوزه، که در زمینه های بسیار دیگر نیز می تواند تاثیرگذار باشد. امروزه روش های بسیار پیشرفته ای برای تبلیغات به وجود آمده است که از آن جمله می توان به انجام تبلیغات در شبکه های مجازی مانند اینستاگرام، تلگرام و لینکدین اشاره کرد. این روش بسیار موثر بوده و می تواند منجر به افزایش درآمد در این حرفه گردد. علاوه بر آن چاپ کردن تراکت و پخش کردن آن در سطح شیر نیز می تواند به شناخته شدن تعمیرکاران این حرفه کمک بسیاری نماید.

پس از انجام تبلیغات باید به افزایش تسلط خود پرداخته تا سرعت عمل تان در این کار افزایش یابد. همانطور که می دانید وجود سیستم های گرمایشی و سرمایشی در منازل بسیار ضروری بوده و در صورت خرابی و وجود مشکل در آنها نیاز به برطرف شدن هرچه سریع تر مشکل می باشد. به عنوان تصور کنید که پکیج دیواری شما در زمستان خراب شده است و گرمایش ساختمان تامین نشده و همچنین آب مصرفی گرم هم نخواهید داشت. در صورتی که پکیج به تعمیرکاری سپرده شود که از سرعت عمل کافی برخوردار نباشد می تواند سبب بروز مشکلاتی برای افراد گردد. برخورد مناسب با مشتری نیز تاثیر بسزایی در جذب مشتریان و افزایش درآمد تعمیرکاران دارد و این نکته باید توسط آنها مورد توجه قرار گیرد.

شغل های مرتبط با تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی

مشاغلی که در ارتباط با حرفه ای که در آن فعالیت می کنید می باشند، می توانند نقش بسیاری بر کسب و کار شما داشته باشند. با شناخت این مشاغل می توان به درک موقعیت های شغلی مختلف پرداخت و با کسب تجربه از آنها می توان به اخذ تصمیمات استراتژیک مختلفی پرداخت. از جمله مشاغلی که در ارتباط با شغل تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی می باشد فروشگاه های این محصولات می باشد. تعامل با فروشندگان سیستم های گرمایشی و سرمایشی می تواند شما را به مشتریانی که برای خرید این وسایل به فروشگاه مراجعه نموده اند، جهت انجام خدماتی مانند نصب و تعمیرات و یا سرویس دوره های معرفی نماید.

انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی دارای قطعاتی می باشند که در صورت به وجود آمدن مشکلات مختلف برای این قطعات، نیاز به تعویض آنها می باشد. تامین این قطعات در فروشگاه های مخصوصی که به فروش قطعات این سیستم ها می پردازند امکان پذیر می باشد. در نتیجه نیاز است تا تعمیرکاران لوازم سرمایشی و گرمایشی با این افراد تعامل نموده و برای دریافت قطعات مختلف با آنها مذاکره نمایند. این کار باعث می شود تا قطعات مورد نیاز به صورت اصل و اورجینال خریداری شده و با قیمت مناسب و مدت زمان کوتاهی به دست تعمیرکاران برسد.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی

برای آغاز هر کسب و کاری نکات بسیاری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. از جمله این نکات می توان به بازار کار آن حرفه، رقیبان فعال در این زمینه، سرمایه مورد نیاز و غیره اشاره کرد. سرمایه یکی از عوامل بسیار مهم در راه اندازی یک شغل می باشد که باید حتما از همان ابتدا مد نظر قرار داده شود. بسیاری از مشاغل نیازمند سرمایه ای کلان برای آغاز می باشند و دستگاه ها و تجهیزات مختلفی باید برای آن خرریداری گردند. ممکن است بسیاری از افراد از این میزان سرمایه برخوردار نبوده و قادر به شروع این کسب و کارها نباشند. کارآفرینان در سراسر جهان در فکر راه اندازی کسب و کارهایی می باشند که نیاز به سرمایه ای اندک داشته و قادر به درآمدزایی بالایی برای فرد باشند. شغل تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی را می توان یکی از مشاغل فنی پردرآمد دانست که نیاز به سرمایه زیادی نمی باشد. سرمایه مورد نیاز برای این حرفه مهارت می باشد و با کسب مهارت های فنی خود می توان به راحتی در این حرفه مشغول به کار گردید و آینده شغلی خود را تضمین نمود.

برای تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی نیاز است تا سرمایه ای 1 الی 2 میلیون تومانی برای شرکت در دوره های آموزشی مربوط به این رشته در نظر گرفت. علاوه بر آن در صورتی که مایل به راه اندازی مغازه ای جهت انجام تعمیرات می باشید باید سرمایه ای را جهت اجازه یا خرید مغازه در نظر بگیرید.  می توانید مغازه ای را اجاره نموده و با استفاده از درآمدی که ماهیانه دریافت می نمایید بخشی را به اجاره مغازه اختصاص دهید. البته می توان در اوایل کار، در شرکت های خدماتی مختلفی که در سطح شهر وجود دارند استخدام شده و در این مکان ها شروع به کار نمود.

ابزار کار نیز از موارد ضروری است که باید در ابتدا کار به تهیه آنها اقدام نمود. چرا که تعمیرکار بدون ابزار کار خود قادر به انجام کاری نبوده و فردی حرفه ای محسوب نخواهد شد. البته ابزاری که برای تعمیرات وسایل سرمایشی و گرمایشی به کار می روند ابزار گرانقیمتی نبوده و می توان با اندک سرمایه ای به تامین آنها پرداخت.

چگونه تعمیرکار حرفه ای لوازم سرمایشی و گرمایشی شویم؟

برای وارد شدن به این حرفه نیاز است تا در دوره های آموزشی مختلفی که توسط آموزشگاه ها برگزار می گردد شرکت نموده و به کسب مهارت های مورد نیاز بپردازید. این آموزشگاه ها تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بوده و در انتها به افراد مدرک معتبر این سازمان را ارائه می نمایند. وجود این مدرک می تواند رزومه خوبی را برای فرد ایجاد نموده و در صورتی که فرد قصد مهاجرت داشته باشد می تواند از طریق این مدرک اقدام نماید.

اساتید مجربی در این آموزشگاه ها مشغول به تدریس می باشند که این افراد از تخصص بسیار بالایی برخوردار بوده و در امر تعمیرات سیستم های سرمایشی و گرمایشی بسیار خبره می باشند. دوره هایی که برای آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی ارائه می گردد در دو نوع دوره آموزشی بردهای الکترونیکی و دوره مکانیکی برگزار می گردد و افراد باید در هر دوی این دوره ها شرکت نمایند تا بتوانند به تعمیرکاری حرفه ای و همه کاره در این شغل تبدیل گردند.

کلاس های آموزشی برگزار شده مناسب برای همه سنین می باشد و افرادی که دارای هر نوع تحصیلاتی باشند می توانند این دوره ها را پشت سر بگذارند. چرا که در سرفصل هایی که برای این کلاس ها آموزش داده می شود در ابتدا مسائل پایه ای برای افرادی که تازه کار و صفر می باشند آموزش داده خواهد شد. ساعات برگزاری این کلاس ها معمولا به گونه ی است که شاغلین و محصلین نیز قادر به شرکت در این کلاس ها باشند و نیازی به تعطیل کردن شغل یا کلا خود نداشته باشند. بسیاری از آموزشگاه هایی که در تهران وجود دارند این دوره ها را برای افرادی که در شهرهای دیگر می باشند نیز به صورت فشرده برگزار می نمایند.

دوره های برگزار شده هم به صورت تئوری و هم عملی برگزار گشته و افراد می توانند در کارگاه هایی که در این آموزشگاه ها وجود دارند با انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی و انواع قطعات آنها از نزدیک آشنا گردند و پس از اتمام دوره به راحتی جذب بازار کار شوند.

چالش های ورود به بازار کار

با توجه به این که مدل های متنوعی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی تولید و وارد بازار می گردد تعمیرکاران این وسایل باید با تمامی این مدل ها آشنایی داشته و قادر به تعمیر و عیب یابی دقیق آنها باشند. این یکی از چالش هایی است که در این حرفه وجود دارد و آپدیت بودن تعمیرکار نسبت به تکنولوژی های وارد شده به دستگاه های مختلف می تواند این افراد را به تعمیرکاری حرفه ای تبدیل نماید. با داشتن صبر و حوصله فراوان در این کار می توان به پیشرفت های زیادی در این حوزه دست یافت.

دوره های مرتبط آموزش تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی

 

آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

 

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *