آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و DVR

آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و DVR شامل تعمیرات ، تشریح اجزاء آن به صورت عملی و تئوری می باشد دوره ی تعمیرات زیر نظر بهترین اساتید کشوری رقم میخورد.
با توجه به استفاده بسیار بالا از این کالا در منازل مسکونی شما بزرگواران می توانید با گذراندن این دوره ی آموزشی به بالاترین سطح کیفی شناختی در زمینه ی تعمیرات رسیده و بتوانید در بازار خدماتی این ابزار مورد استفاده به صورت حرفه ای شروع به فعالیت کنید. دوربین مداربسته و DVR جزء کارهای مهم خدماتی در بازار داغ تعمیرات می باشد.

سرفصل ها

logo gold فهرست مطالب آموزش تعمیرات دوربین مداربسته و DVR

آموزش و معرفی قطعات برد دوربین مداربسته

آموزش آشنایی با لوازم مورد استفاده در تعمیر دوربین مداربسته

آموزش الکترونیک مقدماتی

آموزش آشنایی با تعمیر و عیب یابی حسگر حساسس به نورIR

آموزش نحوه عیب یابی سنسور CCD

آموزش عیب یابی و تعمیرات مدار تغذیه دوربین مداربسته

آموزش تنظیم و تعمیر لنز vary focal و fix

آموزش آشنایی با سنسور کیفیت تصویر super cmos و HD-super ccd

آموزش عیب یابی در برد دوربین مداربسته به روش مهندسی

آموزش تعمیرات مدار usb در DVR و NVR

آموزش و معرفی انواع سنسور های بکار رفته در دوربین مداربسته

آموزش تعمیرات مدار VGA در DVR و NVR

آموزش تعمیرات و عیب یابی پورت LAN شبکه

آموزش و معرفی انواع لنز ها و طریقه اتصال و تعمیر آنها بر روی برد

آموزش عیب یابی و تعمیرات پورت ورودی دوربین ها در DVR و NVR

آموزش عیب یابی و تعمیرات مدار پردازشگر دوربین مداربسته

آموزش عیب یابی در برد DVR و NVR به روش مهندسی

آموزش نحوه عیب یابی سنسور CMOS

آموزش آشنایی با اجزای سخت افزاری دوربین های مداربسته مختلف

آموزش نقشه خوانی برد DVR و NVR

آموزش و تعمیرات و آشنایی با ساختار دوربین های مداربسته IP , Analog , AHD

آموزش تعمیر تقویت کننده سیگنال آنالوگ در دوربین مداربسته

آموزش تعمیرات و عیب یابی SATA DRIVE

آموزش تعمیرات دوربین های دید در شب و دیدی درروز

آموزش تعمیرات مدار تغذیه DVR و NVR

آموزش تعمیرات مدار HDMI در DVR و NVR

و کلیه مطالب مربوط به تعمیرات و عیب یابی در دوربین مداربسته و دستگاه های ضبط تصویر

نمایش بیشتر
چرا پایتخت فناوری؟
مجوز فعالیت مجوز فعالیت

دارای مجوز معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور

مدرک فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای

معرفی هنرجویان به فنی و حرفه ای جهت اخذ مدرک

دوره های عملی دوره های عملی

برگزاری دوره ها در کارگاه مجهز بصورت عملی

پشتیبانی پشتیبانی

پشتیبانی کار آموزان پس از اتمام دوره ی آموزشی

سرفصل های استاندارد سرفصل های استاندارد

سرفصل های آموزشی ما مطابق با فنی و حرفه ای و صنعت می باشد

دسترسی سریع دسترسی سریع

دسترسی مناسب محل آموزشگاه برای تردد کار آموزان

رزرو کلاس / مشاوره
ثبت نام در دوره حضوری دوره حضوری

ثبت نام در دوره حضوری تعمیرات دوربین مداربسته و DVR

  • آموزش در کارگاه مجهز به صورت عملی
  • دسترسی مناسب محل آموزشگاه به مترو،BRT و وسایل حمل و نقل عمومی
  • معرفی خوابگاه نزدیک به آموزشگاه برای کارآموزان شهرستان
  • پشتیبانی نامحدود آموزشی پس از اتمام دوره
  • ارائه مدرک بین المللی فنی و حرفه ای و مدرک دو زبانه آموزشگاه
  • برگزاری کلاس به صورت عمومی و خصوصی برای کارآموزان

مشاوره رایگان

نظرات کارآموزان دوره تعمیرات دوربین مداربسته و DVR

هزینه ها

نام دوره قیمت دوره (تومان) قیمت دوره با تخفیف قیمت دوره خصوصی
تعمیرات دوربین مداربسته و DVR 1/770/000 1/240/000 1/840/000
سوالات متداول

دوربین های آنالوگ نسل قدیمی تر دوربین های مدار بسته می باشند که بستر انتقال اطلاعات آنها سیستم آنالوگ است و امروزه کاربرد کمتری در صنعت دارند و دوربین های IP سیستم های تحت شبکه هستند که با کیفیت بالا و بستر امن می توانند تصاویر را تحت شبکه ارسال کنند.

DVR نوعی ضبط کنند ویدئویی می باشد که دوربین های مداربسته آنالوگ و HD به آن وصل می شوند و وظیفه DVR ضبط تصاویر ارسالی در حافظه یا هارد دیسک می باشد و NVR هم ضبط کننده مربوط به دوربین IP می باشد و وظیفه ای مشابه دستگاه DVR دارد.

این دوره شامل تعمیرات مدار usb و تعمیرات مدار HDMI و تعمیرات مدار VGA می شود.

بله در این دوره ها تعمیرات انواع دوربین های دید در شب و دید در روز به شما آموزش داده می شود.

بله، تمامی تجهیزات با صنعت روز دنیا به روز رسانی می شوند.

کارموزان می توانند با گذراندن این دوره ها به راحتی تمامی سیستم های مداربسته را مورد تحلیل، عیب یابی و تعمیر قرار دهند.

طول دوره تعمیرات دوربین مداربسته 30 ساعت و به مدت دو هفته می باشد.

دوره ها جامع هستند و آموزش ها 80 درصد عملی و 20 درصد تئوری ارائه می شوند.

بله ، کلاس ها کاملا ویژه بازار کار هستند و به صورتی که کارآموز پس از دوره مستقیما بتواند وارد بازار کار شود، ضمنا دوره ها پشتیبانی نامحدود دارد یعنی بعد از دوره کارآموز در صورت بروز مشکل می تواند با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی مشکل خود را برطرف نماید.

برای افرادی که از سراسر کشور عزیزمان قصد حضور در دوره ها را دارند، دوره های فشرده در نظر گرفته شده است. (ضمنا طول دوره و شهریه و سرفصل های کلاس های فشرده هیچ تفاوتی با دوره عادی ندارد و فقط دوره در مدت زمان کوتاه تری به پایان می رسد)

بله،کارآموزان شهرستان می توانند در خوابگاه هایی که فاصله کمی تا محل آموزشگاه دارد، مستقر شوند. (کارآموزان می توانند این مسیر را پیاده طی کنند و هزینه آن بنا به نوع اتاق، ماهانه از 300/000 تومان و روزانه از 30/000 تومان می باشد)

آموزشگاه پایتخت فناوری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای فعالیت دارد، پس از دوره گواهی نامه داخلی آموزشگاه برای کارآموزان صادر گردیده و همچنین از طریق پورتال آموزشگاه برای آزمون به فنی و حرفه ای معرفی می شوند و در نهایت مدرک رسمی و بین المللی فنی و حرفه ای را دریافت می نمایند.

اطلاعات بیشتر

آموزش تعمیرات دوربین مدار بسته و DVR

با توجه به اهمیت بالایی که به مسئله امنیت در سال های اخیر داده می شود، استفاده از انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی و کاربرد آنها در اماکن مختلف با گسترش زیادی مواجه بوده است. از جمله سیستم های حفاظتی پر طرفدار می توان به دوربین های مدار بسته اشاره کرد که امروزه نصب آن در محیط های مختلفی مانند اماکن مسکونی، مجتمع های تجاری، مغازه ها، ادارات و سازمان های مختلف مشاهده می گردد. با توجه به تقاضای زیاد برای نصب این دوربین ها و نیاز به تعمیراتی که دارند، شغل تعمیرات دوربین مدار بسته از جمله مشاغل پر درآمد و محبوب در میان افراد شده است و بسیاری مایل به ورود به این حرفه می باشند. در این مطلب به آموزش تعمیرات دوربین مدار بسته و DVR و بازار کار و میزان درآمد آن و به طور کلی هر آنچه برای ورود به این حرفه نیاز است آورده شده است.

بازار کار حرفه ای تعمیرات دوربین مدار بسته

امروزه مشاغل مختلف از انواع دوربین های مدار بسته جهت افزایش امنیت استفاده می کنند و جهت نصب و یا انجام تعمیرات این وسیله نیاز به افراد متخصص در این کار دارند؛ چرا که نصب این دوربین ها نیاز به طرح نقشه و رعایت نکات و استانداردهای مختلفی می باشد که تنها از دست متخصصین در این کار بر می آید. به علت میزان بالای تقاضایی که برای نصب و تعمیرات دوربین های مدار بسته وجود دارد، بازار کار این حرفه بسیار پر رونق بوده و افراد فعال در این زمینه به درآمد بالایی دست می یابند. با توجه به قیمت بالایی که دوربین های مدار بسته دارند، در صورتی که خرابی و مشکلی در این دوربین ها به وجود آید صرفه اقتصادی بر این است که نسبت به تعمیر آنها اقدام نمود تا این که دوربین مدار بسته جدیدی را خریداری کرد.

بازار کار شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته علاوه بر ایران، در سایر کشورها نیز بسیار مناسب بوده و کسب مهارت در این حرفه می تواند برای افرادی که قصد مهاجرت به سایر کشورها را دارند نیز مفید واقع شود.

شغل های مرتبط با تعمیرات دوربین مدار بسته

آشنایی با مشاغل مرتبط با هر حرفه ای که در آن مشغول می باشید از مواردی است که با رعایت آن می توانید به سودآوری بالایی در کسب و کار خود رسیده و در حرفه خود پیشرفت نمایید. از جمله مشاغلی که در ارتباط مستقیم با شغل تعمیرات دوربین مدار بسته می باشد، فروشندگان دوربین مدار بسته هستند که نیاز است تعمیرکاران دوربین ها حتما به این فروشگاه ها سر زده و با آنها تعامل برقرار نمایند. با معرفی خود به این فروشگاه ها و ارائه آدرس محل کار و شماره تلفن خود می توان مشتریانی که برای خرید دوربین به این فروشگاه ها مراجعه می کنند را برای انجام امور نصب و تعمیرات به سمت خود جذب نمود.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به بازار کار

سرمایه اولیه یکی از موارد مهمی است که افرادی که شروع به راه اندازی یک کسب و کار می نمایند باید در نظر داشته باشند. محاسبات دقیق برای میزان سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار باید صورت گرفته و فرد برای تامین این سرمایه برنامه ریزی های مورد نیاز را انجام دهد. کارآفرینان به دنبال مشاغلی می باشند که در کنار سوددهی بالا نیاز به سرمایه اولیه اندکی داشته باشد تا جوانانی که در ابتدای راه می باشند قادر به راه اندازی حرفه مورد نظر باشند.

مشاغل فنی از جمله مشاغلی می باشند که مهارت و تخصص، سرمایه اصلی برای آغاز به کار می باشند و سرمایه نقدی چندانی مورد نیاز نخواهد بود. شغل نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته و DVR نیز از جمله این مشاغل فنی بوده و در صورتی که فرد مهارت های این حرفه را در دوره های آموزشی مختلف آموزش ببیند سرمایه چندانی برای ادامه کار نیاز نخواهد داشت. چرا که ابزار کار مورد نیاز برای این حرفه گران قیمت نبوده و می توان با اندک سرمایه ای آنها را تهیه نمود.

البته ممکن است فرد تمایل به راه اندازی مغازه ای ثابت بوده و برای این کار قطعا سرمایه ای جهت رهن یا خرید مغازه مورد نیاز می باشد. اما در صورتی که توانایی مالی برای این کار وجود نداشته باشد می توان به صورت سیار و با انجام تبلیغات به انجام نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته پرداخت. علاوه بر آن امکان کار کردن در شرکت ها و سازمان های مختلف به عنوان مسئول نظارت بر دوربین های مدار بسته و انجام تعمیرات آنها وجود خواهد داشت.

چگونه تعمیرکار حرفه ای دوربین مدار بسته شویم؟

اما با توجه به بازار کار مناسبی که برای این حرفه گفته شد بسیاری از افراد علاقمند به ورود به این شغل می باشند. برای تعمیرکار حرفه ای شدن دوربین مدار بسته نیاز است تا در دوره های آموزشی که توسط آموزشگاه های مختلف در سطح شهر برگزار می گردد، شرکت نموده و به کسب مهارت در این حرفه پرداخت. در این دوره های آموزشی به معرفی انواع دوربین های مدار بسته و معرفی و شناخت اجزا و قطعات مختلف آن پرداخته می شود و افراد با چگونگی نصب و تعمیرات این دوربین ها آشنا می گردند. همانطور که می دانید در هنگام نصب دوربین های مدار بسته نیاز است تا در ابتدا طرح و نقشه ای از ساختمان تهیه شده و در ادامه نوع و تعداد دوربین های مورد نظر خریداری گردد. در این دوره ها به افراد نحوه محاسبه تعداد دوربین ها و زاویه نصب آنها آموزش داده می شود.

اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که در هنگام انتخاب آموزشگاه باید تحقیقات به طور کامل انجام شده و در آموزشگاهی ثبت نام نمود که تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بوده و به کارآموزان در پایان مدرک معتبر را اعطا نماید، آموزشگاهی که آموزش ها را هم به صورت تئوری و هم عملی ارائه داده و از اساتید حرفه ای و مجرب برخوردار باشد.

مزیت آموزش به وسیله این آموزشگاه ها این است که امکان شرکت افراد در تمامی سنین و با هر سطح تحصیلاتی در این کلاس ها وجود دارد و زمان بندی آن نیز به گونه ای است که افراد شاغل یا محصل زمان کافی برای شرکت در کلاس ها را در اختیار خواهند داشت.

کسب درآمد بالا با تعمیرات دوربین مدار بسته

همانطور که گفته شد به علت تقاضای زیادی که برای خرید انواع دوربین های مدار بسته برای مشاغل مختلف وجود دارد بازار کار افراد فعال در این حرفه بسیار پر رونق بوده و درآمد بالایی دارند. اما مواردی وجود  دارد که می توان  با توجه به آنها درآمد خود را افزایش داد و دراین حرفه پیشرفت نمود.

نکته ای که وجود دارد این است که در صورتی که فرد سرمایه کافی برای خرید انواع دوربین های مدار بسته را داشته باشد، می تواند اقدام به تاسیس فروشگاه دوربین مدار بسته در کنار انجام خدمات و تعمیرات آن نیز نماید. چرا که سود اصلی در فروش این محصولات بوده و می تواند درصد سود بالایی را نسبت به تعمیرات دوربین مدار بسته به شما بدهد.

اما در صورتی که تنها راه درآمد شما از طریق انجام امور نصب و تعمیرات می باشد نیاز است تا مهارت های فنی خود را افزایش داده تا بتوانید در میان مشتریان و مشاغل مختلف به عنوان یک نصاب و تعمیرکار حرفه ای دوربین مدار بسته شناخته شوید. شناخته شدن به عنوان فردی کار بلد و حرفه ای می تواند سبب رضایت مشتریان و معرفی شما به دیگر افراد جهت انجام نصب و تعمیرات دوربین مدار بسته گردد. علاوه بر آن نیاز است تا در کنار انجام کار با کیفیت، سرعت عمل خود را بالا برده و کار به موقع تحویل مشتری دهید.

انجام تبلیغات نقش بسیار موثری در شناساندن شما به دیگر افراد و در نتیجه افزایش تعداد مراجعین و در نهایت افزایش درآمد می گردد. تبلیغات باید به صورت حرفه ای و مکرر انجام شود، به این صورت که در ابتدا با چاپ کردن و پخش نمودن تراکت ها در سطح شهر و در مغازه های و مجتمع های تجاری مختلف تبلیغ کار خود را نمود و در ادامه با انجام تبلیغات در فضای مجازی حرفه خود را گسترش داده به نحوی که در تمام سطح شهر منتشر گردد و مشتریان از تمام نقاط شهر برای انجام تعمیرات دوربین مدار بسته خود به شما مراجعه نمایند.

در نهایت مشتری مداری از جمله نکات مهمی است که در کسب و کارهای مختلف حائز اهمیت بوده و می تواند در رضایت و جذب مشتریان نقش اساسی داشته باشد.

چالش های ورود به بازار کار

با توجه به انواع مختلفی که برای دوربین های مدار بسته وجود دارد از جمله دوربین های مدار بسته آنالوگ، دوربین های مدار بسته دیجیتال، دوربین های تحت شبکه و غیره، یکی از چالش هایی که افراد برای ورود به این حرفه با آن مواجه می باشند آشنایی با تمامی مدل های دوربین مدار بسته م باشد. علاوه بر آن شرکت های مختلفی به تولید انواع دوربین می پردازند که نیاز است تا یک تعمیرکار دوربین مدار بسته حرفه ای با تمامی برندهای موجود در بازار آشنا بوده و با نحوه نصب و تعمیر آنها نیز آشنایی کامل داشته باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه
WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟