آشنایی با سیستم اعلام سرقت و اجزای آن

سیستم دزدگیر اماکن

سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت در عصر امروز با گسترش تکنولوژی پیشرفت های بسیاری کرده و توانسته نقش موثر خود را در حفظ سازمان ها به خوبی نشان دهد و این امر باعث کاهش جرائم سرقت و در موارد زیادی باعث جلوگیری از آنها شده ما در این مقاله قصد داریم تا سیستم اعلام سرقت اماکن را معرفی کنیم .

دزدگیر اماکن:

دزدگیرهای اماکن با عملکرد عالی خود از جمله سیستم های اعلام سرقت هستند که امروزه به کار می روند دزدگیر اماکن تشکیل شده از قسمت های منعطفی با توجه به انواع آنها می باشد که به معرفی هر کدام می پردازیم:

 • سانترال مرکزی دزدگیر اماکن: این مراکز که در حالت کلی می توان آن را مرکز اجرای فرمان‌ها دانست قلب سیستم اعلام سرقت می باشد که تمامی فرمان‌های آلارم و فعال و غیر فعال کردن سیستم توسط آن انجام می پذیرد.
 • ریموت کنترل: ریموت کنترل ها با صدور فرمان فعال یا غیر فعال بودن سیستم سانترال مرکزی را در عملکرد مناسب با شرایط قرار می دهند.
 • چشمی یا سنسورهای اخبار: چشمی ها در نقش چشم سیستم عمل می کنند و فرمان های اصلی را برای اطلاع رسانی به مرکز اصلی دزدگیر یا سانترال دزدگیر اماکن ارسال می کنند و در دونوع کلی بیسیم و با سیم ساخته می شوند.
 • تلفن کننده دزدگیر اماکن: تلفن کنند ها در دو نوع تلفن کننده خط شهری و تلفن کننده سیم کارتی ساخته می شوند و در زمان اعلام آلارم توسط سیستم با شماره های وارد شده به حافظه که می تواند شماره مدیران سازمان یا صاحبان آنها باشد تماس حاصل کنند و شخص را از بروز سرقت در همان لحظه آگاه کنند.
 • پدال اعلام سرقت: این پدال ها با نصب بر روی دزدگیر اماکن و قرار گرفتن در زیر میز افراد آن سازمان در هنگام افراد در هنگام سرقت های مسلحانه و یا شرایط تهدید آمیز می توانند آن ها را فشرده و دزدگیر را فعال کنند، پدال ها در دو نوع با سیم و بیسیم ساخته می شوند.
 • بلدگو یا اسپیکر: بلندگو ها برای زمانی که سیستم فعال شود تعبیه شده اند تا با ایجاد صدا اطلاع رسانی از فعال شدن سیستم کنند.
 • آژیر: برای محل‌هایی مانند آپارتمان‌ها که صدای بلندگو ها آزار دهنده خواهد بود از آژیر استفاده می‌شود.
 • باطری: از باطری ها برای پشتیبانی سیستم در هنگام قطعی برق استفاده می شود و چنانچه سارقان قبل از ورود برق را قطع کنند این باطری ها سیستم را بلافاصله و بدون قطعی روشن نگه می دارند.
 • چشم بیم خطی: این چشمی ها برای موارد خاصی کاربرد دارند مثلا برای حفاظت از ورود سارقان از بالای دیوارها بطوری که این چشمی ها در بالای دیوارها وصل می شوند و در صورت عبور شخص از بین دو چشمی روبه روی هم ارتباط بین آنها قطع شده و دزدگیر فعال می‌شود.
 • فلاشر: برای آلارم به صورت چشمک زن در هنگام عملکرد دزدگیر اماکن استفاده می شود.
 • کاور بلندگو: کاور برای محافظت بلدگو در مقابل شرایط آب و هوایی برای نصب در فضای بیرونی استفاده می شود.
 • شوک سنسور: شوک سنسورها بر روی شیشه های پنجره نصب می شوند و در صورت وارد آمدن ضربه خارجی به شیشه ضربه را احساس کرده و سیستم اعلام سرقت را فعال می‌کنند.
 • مگنت: مگنت‌ها بر روی درب های ساختمان نصب می‌شوند تا در زمان فعال بودن دزدگیر اماکن هنگامی که درب ها باز شوند سیستم اعلام سرقت را فعال کنند.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه دزدگیر اماکن بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

مقالات نصب دزدگیر اماکن

در صورتی که قصد داشتید به صورت کامل نصب دزدگیر اماکن را فرا گیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش نصب دزدگیر اماکن آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار نصب دزدگیر اماکن نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
اگر سوالی در مورد دوره های آموزشی دارید پاسخگوی شما عزیزان بصورت 24 ساعته هستیم
سلام ، چطور میتونم کمکتون کنم ؟