آشنایی با انواع دوربین مدار بسته

آشنایی با انواع دوربین مدار بسته

برای امنیت خانه دو دسته اصلی دوربین وجود دارد: داخلی و خارجی. در این دسته ها چندین زیر مجموعه از انواع دوربین مدار بسته وجود دارد ، از جمله با سیم و بی سیم ، دوربین های باتری دار، دوربین هایی که با ac کار می کنند،  و دوربین های نور افکن و دوربین های زنگ در. تفاوت اصلی بین دوربین های داخلی و خارجی این است که دوربین های خارجی در برابر هوا مقاوم هستند بنابراین می توانند در برابر باران ، آفتاب و گرد و غبار مقاومت کنند. طبق گفته جوردن فرانکل ، نایب رئیس شرکت مشاور امنیت جهانی Global Security Experts Inc ، دوربین های خارجی معمولاً دارای پوشش محافظ روی پوشش و لنز هستند که سالها دوام خواهد داشت. این باعث گرانی آنها نسبت به دوربین های داخلی می شود.

در این راهنما ، انواع دوربین مدار بسته داخلی و خارجی را که می توانید به عنوان بخشی از یک سیستم امنیتی خریداری کنید ، معرفی خواهیم کرد.

انواع دوربین مدار بسته خانگی کدامند؟

دوربین های مداربسته داخلی سیمی

دوربین های امنیتی سیمی داخلی از طریق کابل کواکسیال یا کابل اترنت به دستگاه ضبط مرکزی متصل می شوند. این ها به طور کلی دوربین های گنبدی هستند که می توانند روی سقف ها نصب شوند و زمینه دید وسیعی را در داخل خانه فراهم می کنند. آنها معمولاً به نصب حرفه ای نیاز دارند.

انواع مختلف دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته داخلی بی سیم

دوربین های وای فای یا دوربین های IP نیز نامیده می شوند ، دوربین های داخلی بی سیم به یک شبکه Wi-Fi متصل می شوند و تصاویر خود را در ابر ذخیره می کنند. نصب آنها آسان است زیرا برای انتقال دیتای ویدیویی خود نیازی به کابل ندارند ، اما هنوز هم باید به برق وصل شوند. تعدادی دوربین داخلی ویژه وجود دارد ، از جمله دوربین هایی که به سگ یا گربه شما معاشرت می کنند و دوربین کمکی که درجه حرارت ، رطوبت و کیفیت هوا را در اتاق کودک ثبت می کند.

دوربین های مداربسته سیمی در فضای باز

دوربین های بیرونی سیمی به یک دستگاه ضبط مرکزی متصل می شوند و معمولاً دوربین هایی به سبک گلوله هستند که به دلیل شکل استوانه ای و درازش، نامگذاری شده اند. آنها می توانند بر روی دیوارها یا سقف ها نصب شوند و نیازی به اتصال به پریز برق ندارند. بسیاری از دوربین های سیمی را می توان در فضای باز یا داخل منزل استفاده کرد و معمولاً به نصب حرفه ای نیاز دارند.

دوربین های بی سیم در فضای باز

دوربین های بی سیم در فضای باز مشابه نمونه های داخلی خود هستند اما بزرگتر و در برابر آب و هوا مقاوم هستند. در حالت ایده آل ، آنها باید با استفاده از یک صفحه نصب و پیچ مخصوص ، به یک دیوار یا سازه نصب شوند. برخی از آنها شامل یک کانون توجه و آژیر یکپارچه برای کمک به ترساندن افراد متجاوز است. آنها عموماً دارای میدان دید وسیعی (130 درجه یا بیشتر) هستند و مساحت بیشتری نسبت به بیشتر دوربینهای گلوله ای سیمی دارند.

دوربین های فضای باز بدون سیم

دوربین های بیرونی بدون سیم دوربین های بی سیم هستند که با باتری کار می کنند (معمولاً قابل شارژ هستند) و بنابراین نیازی به اتصال به پریز برق ندارند. آنها فقط هنگام تشخیص حرکت ضبط می شوند و نصب آنها بسیار ساده است. دوربین های بدون سیم معمولاً همان ویژگی های دوربین های بی سیم را دارند ، با این تفاوت که به دلیل محدودیت های شارژ باتری ، نمی توانند به طور مداوم ضبط کنند.

دوربین های Floodlight

اینها دوربین های بیرونی بی سیم با نورافکن بزرگ هستند که هنگام روشن شدن دوربین روشن می شوند. این به آنها کمک می کند ویدیوی واضح تری بگیرند و بالقوه افراد مزاحم را بترسانند. آنها می توانند به سیم های روشنایی موجود متصل شده و یا از طریق پریز برق تغذیه شوند.

زنگ های تصویری

این نوع دوربین عکاسی در فضای باز ، صدای زنگ در استاندارد شما را با دوربین داخلی جای می دهد. وقتی دوربین حرکت را تشخیص می دهد یا وقتی زنگ خانه را فشار می دهد ، شروع به ضبط می کند و صدای صوتی دو طرفه را در تلفن هوشمند ، بلندگوی هوشمند یا تلویزیون هوشمند شما باز می کند تا بتوانید هرکسی را که درب منزل شما است ببینید و با او صحبت کنید. (فرد می تواند شما را بشنود اما شما را نمی بیند.) همچنین اگر به زنگ پاسخ ندهید ، تعامل را ضبط می کند تا بعداً بتوانید فیلم را مشاهده کنید. اکثر زنگ های درب ویدئویی باید به سیم کشی زنگ در شما موجود باشد ، که یک پروژه ساده است. چند مدل باتری نیز وجود دارد.

انواع دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته داخلی یا خارجی(فضای باز)؟

تهیه دوربین های امنیتی داخلی یا خارجی بستگی زیادی به این دارد که می خواهید از چه مناطقی محافظت کنید. دوربین های بیرونی عمدتا برای اهداف امنیتی هستند و بسیاری از آنها دارای ویژگی های بازدارنده هستند ، مانند چراغ ها و آژیرها با تشخیص حرکت. علاوه بر این ، صدای دو طرفه به این معنی است که می توانید از راه دور با هر کسی که آنجا است صحبت کنید. اگر می توانید با استفاده از دوربین های بیرونی مجرمی را از ورود به خانه خود منصرف کنید (و مطالعات نشان داده است که فقط دیدن دوربین می تواند عامل بازدارنده باشد) ، در این صورت ممکن است به هیچ وجه در خانه نیازی نداشته باشید.

برای داشتن یک سیستم امنیتی کامل در خانه ، دوربین های داخلی و خارجی را در نظر بگیرید. این به شما امکان می دهد تا هر مشکلی را که ممکن است در دوربین وجود داشته باشد ، در هر مکانی که رخ دهد ، پیدا کنید ، به همین دلیل برخی از کارشناسان تهیه هر دو را توصیه می کنند. فرانکل می گوید: “هنگام نصب دوربین مهم است که هم دوربین داخلی داشته باشید و هم دوربین خارجی.” وی اضافه می کند که با بودجه محدود ، بهتر است با دوربین های داخلی در مکان های مرکزی مانند ورودی های اصلی ، راهروهای اصلی یا مناطق بدون مراقبت مانند زیرزمین با پنجره ها یا خروجی بیرون بروید. اطمینان حاصل کنید که هر دوربینی که دارید فعال است و قادر به ارسال هشدار به گوشی هوشمند و / یا شرکت امنیتی شما در لحظه فعال شدن است. از همه مهمتر ، دوربین ها باید به طور خودکار ضبط را در یک سرور مبتنی بر ابر شروع کنند. به این ترتیب ، حتی اگر متجاوز دوربینی را غیرفعال کند ، فیلم ایمن و قابل دسترسی خواهد بود.

مهمترین ویژگی های انواع دوربین مدار بسته چیست؟

تصویر خوب:  قرار دادن دوربین در خانه شما فاقد اهمیت است اگر فیلم دانه دار یا تار باشد. حداقل به دنبال وضوح کامل با کیفیت و قابلیت پخش مستقیم جریان در تلفن های هوشمند یا رایانه خود باشید.

ضبط / هشدارهای فعال شده با حرکت:  دوربین های داخلی را می توان به گونه ای تنظیم کرد که به طور مداوم یا هنگام تشخیص حرکت ضبط کنند. در هر صورت ، در صورت تشخیص حرکت ، باید هشدار ارسال کنند تا از هرگونه مشکل احتمالی مطلع باشید.

فضای ذخیره سازی قابل دسترسی:  یک دوربین می تواند مانند یک کارت micro SD در cloud یا در حافظه محلی ضبط کند. با استفاده از هر دو گزینه ، اطمینان حاصل کنید که می توانید به راحتی به فیلم دسترسی داشته باشید تا وقایع را در زمان واقعی یا پس از واقعیت مشاهده کنید.

قابلیت لنز زاویه باز یا قابلیت شیب پنل:  یک دوربین داخلی یک لنز زاویه دید به شما امکان می دهد فقط با یک دستگاه قسمت بیشتری از خانه خود را ببینید.

گفتگوی دو طرفه:  میکروفون و بلندگوی داخلی به شما امکان می دهد با شخصی در خانه خود مکالمه کنید. این برای ترساندن یک سارق بدون مقابله با او یا صحبت با کودک شما هنگام بازگشت از مدرسه به درد شما می خورد.

حصارکشی جغرافیایی / برنامه ریزی:  این دو ویژگی برای حفظ حریم خصوصی مهم هستند زیرا می توانند دوربین های شما را به صورت خودکار درآورند ، هنگام ترک آنها را روشن کرده و هنگام بازگشت خاموش کنید. حصارکشی جغرافیایی از مکان تلفن هوشمند شما استفاده می کند و می توان زمانبندی را بر اساس حرکات منظم تنظیم کرد.

مهمترین ویژگی های دوربین امنیتی در فضای باز کدامند؟

ویدئوی با کیفیت بالا:  شما نمی خواهید هزینه نصب و زحمت دوربین امنیتی را بپردازید مگر اینکه هنوز جزئیات مهم را از دست می دهید . دوربین های در فضای باز باید بتوانند با کیفیت HD کامل یا بالاتر ضبط کنند تا از ویدئو واضح و همچنین پخش مستقیم جریان در تلفن هوشمند یا رایانه شما اطمینان حاصل کنند.

ضبط / هشدارهای فعال شده در حرکت:  یک دوربین در فضای باز باید به محض تشخیص حرکت، ضبط کند و یک هشدار ارسال کند. اگر بتواند 24/7 را ضبط کند ، هر زمان که حرکت را روی ملک شما مشاهده می کند باید هشدار ارسال کند.

فضای ذخیره سازی قابل دسترسی:  چه از فضای ذخیره سازی ابری و چه از حافظه رسانه محلی استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که می توانید فیلم را هنگام ضبط یا بعد از واقعیت به راحتی مشاهده کنید.

دید در شب:  این ویژگی با استفاده از فناوری مادون قرمز به دوربین اجازه می دهد ببیند چه اتفاقی می افتد حتی وقتی هوا تاریک باشد. محدوده حداقل 30 فوت را جستجو کنید. برخی از دوربین ها در مقایسه با تصاویر سیاه و سفید تولید شده توسط فناوری دید در شب ، دارای نورافکن داخلی یا نورافکنهایی هستند که تصاویر تمام شب را تولید می کنند.

تشخیص صدا:  این یک لایه امنیتی بیشتر ایجاد می کند زیرا می تواند حتی قبل از دیدن دوربین چیزی را ضبط کند. ردیاب های صوتی می توانند صداهای رایج مانند شکستن شیشه ، پارس سگ یا آشفتگی سطل های زباله را بگیرند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با آموزشگاه
تماس با آموزشگاه